Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
przechowywanie chleba
Idz do strony Poprzedna  1, 2, 3

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
przechowywanie chleba
Autor Wiadomosc
gosiamajewska-86
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 14 Mar 2014

Post Odpowiedz z cytatem
Do przechowywania chleba dobre s± torby papierowe, takie jak np. torby fałdowe. Alternatywnie można rozważyć jeszcze worki jutowe lub inne woreczki..
Pia Mar 14, 2014 01:30 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
TinkerBell
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 01 Kwi 2012

Post Odpowiedz z cytatem
W moim odczuciu coraz więcej osób piecze sobie chleb w domu. Po pierwsze chleb jest przepyszny i długo ¶wieży, po drugie wiemy co w nim jest. Znajomi nawet specjalnie do młyna jeżdż± po m±kę, bo jest tańsza i lepsza od tej w sklepie. Sami wybieramy dodatki, jaki ma mieć smak. Ja niestety mam zepsuty piekarnik Sad i nie mogę korzystać z tych dobrodziejstw, ale jak tylko jestem u mamy to pieczemy!

Co¶ więcej na temat chleba i ile jest tak na prawdę chleba w chlebie:
https://www.youtube.com/watch?v=qLrwGuvZs9U

Warto się następnym razem zastanowić zanim się kupi odmrażan± "¶wieżo pieczon±" bułkę w sklepie!

Sob Mar 15, 2014 16:56 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Amarylis
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 15 Sie 2012

Post Odpowiedz z cytatem
Ja również piekę sobie chleb !
Zamówili¶my sobie z mężem jaki¶ czas temu tak± oto maszynę do chleba:
http://www.skapiec.pl/site/cat/363/comp/510885#from78859
I od tego czasu nie kupujemy gotowego. No po prostu nie ma porównania ! Upieczony chleb jest o wiele smaczniejszy, nie zawiera szkodliwych składników, utleniaczy. Moim zdaniem warto ponieważ pycha ! Smile
A chlebak mam podobny do tego:
http://www.skapiec.pl/site/cat/2898/comp/1303239#from78859
Ładny i ozdobny Wink
Wto Mar 18, 2014 16:23 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
kopilero
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 07 Kwi 2014
Skad: Szczecin

Post Odpowiedz z cytatem
Czy chleb przechowywany w torbach papierowych lub materiałowych nie wysycha? bo mam z tym zawsze problem
Pon Kwi 07, 2014 22:18 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
detoreg
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 16 Kwi 2014

Post Odpowiedz z cytatem
Jako¶ mnie zniechęciło pieczenie, chleb wyszedł słony i taki trochę twardy, wiem że to kwestia wprawy ale ... juz mi się nie chce Smile
Czw Kwi 17, 2014 16:47 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
merina
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 03 Mar 2014

Post Odpowiedz z cytatem
Na moje oko warto jest sprawić sobie porz±dny chlebak - ja posiadam i zauważyłam,że chleb wcale nie wysycha tak więc moim zdaniem warto.
Fajne chlebaki możecie znaleĽć w Witeksie: http://witeks.pl/kuchnia-pojemniki-na-chleb - może nie s± najtańsze ale bardzo nowoczesne oraz stylowe. Warto jest sobie zajrzeć do ich placówki stacjonarnej (maj± je na terenie całej Polski) - wydaje mi się,że jest tam nawet o wiele większy wybór niż w sklepie internetowym.
Ja jaki¶ czas temu sprawiłam sobie taki :

Sro Cze 11, 2014 08:21 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Zenia
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 17 Cze 2014

Post Odpowiedz z cytatem
Ja kiedy¶ przechowywałam chleb w zamkniętych szafkach ale jednak zakup chlebaka to dobry pomysł.
Mam u siebie poniższy model:
http://najtaniej.co/produkt/chlebaki/vacu-vin-chlebak-pojemnik-na-pieczywo-1edd74e1e7541cf5dd3639430625d6af.html
Nie jest to wprawdzie najtańsza rzecz ponieważ trzeba było za niego dać ponad 200 zł niemniej jest niesamowicie dobrej jako¶ć, bardzo dobrze się u mnie sprawdza i co najważniejsze pasuje do nowoczesnego wystroju wnętrza.
Tak więc na pewno nie straszy Wink
Co to to nie Wink
Je¶li chcecie to z powodzeniem możecie się nad nim zastanowić
Pozdrawiam.
Pia Wrz 05, 2014 06:13 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Ogrodolandia
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 31 Gru 2014
Skad: Chojnice

Post Odpowiedz z cytatem
W chlebaku, stalowym. A zapasy w zamrażarce. Nie chce mi się codziennie na zamkupy łazić. Ble - kolejki.
Pon Sty 19, 2015 22:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
michalinka
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 01 Cze 2015

Post Odpowiedz z cytatem
Ja u siebie mam drewniany chlebak a do tego chleb zazwyczaj jest dodatkowo w foliowych woreczkach i nigdy nic złego się z nim nie dzieje.
Pon Cze 01, 2015 12:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
LubieLadneRzeczy
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 16 Wrz 2015

Post Odpowiedz z cytatem
zamrażarka plus chlebak to moim zdaniem najbardziej sensowne rozwi±zanie. Pozdrawiam Smile

Sro Wrz 16, 2015 12:07 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
JalapenoLubChipotle
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 29 Paz 2015

Post Odpowiedz z cytatem
Foliowych worków nie polecam, bo strasznie gumowaty się robi.

Czw Paz 29, 2015 17:12 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
osmolona
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 12 Lut 2016

Post Odpowiedz z cytatem
michalinka napisala:
Ja u siebie mam drewniany chlebak a do tego chleb zazwyczaj jest dodatkowo w foliowych woreczkach i nigdy nic złego się z nim nie dzieje.

mam tak samo, a to co jest napisane powyżej, że robi się gumowaty to chyba zalezy od chleba
Pia Kwi 08, 2016 11:42 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Ewelutka
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 27 Sty 2017

Post Odpowiedz z cytatem
U mnie też rzadko kiedy zostaje pieczywo ale jeśli już to przechowuję je w papierowej torebce i dłużej się trzyma. Nie wyobrażam sobie przechowywania w plastiku, nie mówię,żeby od razu kupować jakieś gabloty ale sądzę że drewno czy papier najlepiej się sprawdzają dla takich produktów. No i zamrażalka oczywiście.
Czw Lut 09, 2017 14:39 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
mileniaa
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 14 Lut 2017

Post Odpowiedz z cytatem
Widzę, że opcja zamrażania ma się dobrze nie tylko u mnie. Ja niestety nie mogłam przechowywać pieczywa dłużej niż dwa, trzy dni, bo mi pleśniało. Dzielę kuchnię z teściową, która nie używa okapu, mamy więc spora wilgoć w kuchni i niemiłe jej afekty. A babsko jest bardzo szczęśliwe, że może robić w jakimś temacie na złość.
Pon Kwi 10, 2017 22:47 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
warenka
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 12 Kwi 2017

Post chlebuĹ› Odpowiedz z cytatem
ja kupuję więcej i zamrażam, a potem wrzucam na moment do mikrofalówki i jest cieplutki jak z pieca Very Happy poza tym wole ten w kromkach, bo mogę rozmrozić mniejszą ilość
Sro Kwi 12, 2017 09:50 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
annakarenina
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 05 Lip 2017

Post Odpowiedz z cytatem
Trzeba zainwestować w odpowiedni chlebak, ja mam taki z deską do krojenia od razu - https://dukapolska.com/naczynia-kuchenne/chlebaki super sprawa, 2 w 1 Smile a do tego fajnie wygląda
Pon Lip 17, 2017 20:51 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
AgnieszkaGrzelaz
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 06 Kwi 2016

Post Odpowiedz z cytatem
Ja w ostatnim miesiącu piekę sama chleb razowy i taki z ziaren, w sklepie kuchnianawidelcupl kupiłam taką super formę do wypieków, silikonowa wiec łatwo się ją myje i jets dużo lepsza niż zwykła blacha,a własny chlebek wychodiz o wiele lepszy Smile ja zazwyczaj przechowuję w papierowej torbie
Sro Wrz 27, 2017 20:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony Poprzedna  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach