Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Ogrzewanie podłogowe.

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Ogrzewanie podłogowe.
Autor Wiadomosc
Elizab
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 08 Kwi 2006

Post Ogrzewanie podłogowe. Odpowiedz z cytatem
Czy któraś z Was ma w mieszkaniu (w bloku)? Od czego trzeba zacząć chcąc je mieć u siebie? Jakie są orietacyjne koszty instalacji? Proszę podzielcie się Waszym doswiadczeniem.

Sob Lut 03, 2007 15:57 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kasha
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 06 Paz 2003
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
Od tego czy masz ogrzewanie indywidualne - czyli niezalezne od calego bloku
bo od tego zalezy rodzaj
jak masz sieciowe to zostaje Ci elektryczne - kablami lub mata grzejna
musisz sprawdzic czy masz odpowiedni przydzial mocy
jak masz indywidualne gazowe - to robisz wodne grzane przez wlasny piec

my mamy przy okazji remontu wykonane wodne "na powrocie" - czyli woda idzie i do grzejnikow i wracajac przez specjlany zawor - jest puszczana pod podloga przedpokoju i lazienki

w przyszlym domu planujemy tylko ogrzewanie wodne gazowe podlogowe - podoba sie bardzo i nam i kotom Wink

o koszty instalacji musisz pytac wykonawce - bo wszystko zalezy jaka moc ma miec piec, ile rurek piotrzebujesz itp i jaki typ bedziesz zakladac elektryczne/gazowe

musisz tez pamietac, ze nie puscisz podlogowki pod parkietem - tzn sa juz produkty drewnopodobne na podlogowke - ale tak naprawde w pelni ja wykorzystasz przy materiale o wysokich zdolnosciach do przwodzenia ciepla i do akumulacji, czyli przy kamieniu, gresach, terakocie

Nie Lut 04, 2007 10:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Elizab
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 08 Kwi 2006

Post Odpowiedz z cytatem
Kasha dziękuję. Z tego co napisałaś to zostaje mi tylko ogrzewanie elektryczne lub mata. Teraz muszę jeszcze to przeklakulować. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Nie Lut 04, 2007 11:44 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Agulek
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 22 Gru 2003

Post Odpowiedz z cytatem
o, kaszka Very Happy

Nie Lut 04, 2007 11:53 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kasha
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 06 Paz 2003
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
Agulek napisala:
o, kaszka Very Happy

o grin.gif
a madrze sie jak to mam w zwyczaju cool.gif

Nie Lut 04, 2007 20:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
E_milka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 13 Cze 2002
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Elizab napisala:
Kasha dziękuję. Z tego co napisałaś to zostaje mi tylko ogrzewanie elektryczne lub mata. Teraz muszę jeszcze to przeklakulować. Jeszcze raz wielkie dzięki.

to wyjdzie drogo taką techniką
Wto Mar 13, 2007 22:53 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
AniaK
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 12 Paz 2002

Post Odpowiedz z cytatem
Za 3,5-m maty elektrycznej Devi z najdroższą wersją programatora zapłaciłam 900 zł.
Nie wiem jak będzie ze zużyciem prądu bo jeszcze jej nie wykorzystujemy Smile

Pon Mar 19, 2007 19:51 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
tiramisu
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 30 Lis 2003
Skad: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
AniaK napisala:
Za 3,5-m maty elektrycznej Devi z najdroższą wersją programatora zapłaciłam 900 zł.

my mamy tak samo, z tym że nie przewidzieliśmy że takie dogrzewanie mieszkania w bloku okazało się zupełnie niepotrzebne. W mieszkaniu jest naprawdę bardzo ciepło i szczerze mówiąc matę włączyliśmy tylko raz, żeby sprawdzić czy działa wink.gif

Wto Mar 20, 2007 10:50 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
AniaK
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 12 Paz 2002

Post Odpowiedz z cytatem
tiramisu napisala:
AniaK napisala:

my mamy tak samo, z tym że nie przewidzieliśmy że takie dogrzewanie mieszkania w bloku okazało się zupełnie niepotrzebne. W mieszkaniu jest naprawdę bardzo ciepło i szczerze mówiąc matę włączyliśmy tylko raz, żeby sprawdzić czy działa wink.gif

no u nas też jest ciepło ale nastawiamy sobie ogrzewanie na rano i wieczór... dużo przyjemniej jest wyjść z wanny czy prysznica na ciepłą posadzkę Smile

Pon Kwi 09, 2007 19:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
MadziaS
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 31 Maj 2002
Skad: WN

Post Odpowiedz z cytatem
my mamy matę (też ciepły blok) i sobie chwalimy, zwłaszcza, kiedy jest jeszcze przed sezonem grzewczym, a trafi się zimny wrzesień czy maj np. Wtedy zupełnie inne powietrze jest w łazience, jeśli na noc się zostawi włączone ogrzewanie. Nie pamiętam, ile toto kosztowało w 2002, chyba mniej niż 900 zł, może 500.

Zużycia prądu nie znam, ale nie płacę jakichś kolosalnych rachunków za prąd
Pon Kwi 09, 2007 19:55 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Piorekk
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 22 Lis 2016

Post Odpowiedz z cytatem
Zdrowsze i lepsze sa jak dla mnie grzejniki elektryczne Smile Najlepsze ogrzewanie ever.
Wto Lis 22, 2016 10:16 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Bogdano
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 03 Gru 2016

Post Odpowiedz z cytatem
my dogrzewamy się kominkiem kupujemy brykiet drzewny, jaki kupić można przeczytać tu biomasapoig.pl/brykiet-drzewny/ bo nie każdy to dobry brykiet - trzeba wiedzieć który dobrze się pali
Sob Gru 03, 2016 20:09 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
knall
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 04 Maj 2017

Post Odpowiedz z cytatem
mozna sobie zainstalować ogrzewanie podłogowe elektryczne, np.: w łazience, są takie specjalne maty

ta strona internetowa
Czw Lis 02, 2017 09:16 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
agabaga
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 08 Lis 2017

Post Odpowiedz z cytatem
my mamy ogrzewanie podłogowe w sypialni, salonie i łazience-w stópki cieplutko, dzieciaki biegają zadowolone a mnie pranie schnie w ekspresowym tempie:) także polecam bo to duże ułatwienie, a ciepło utrzymuje się dłużej niż z kaloryferow

Sro Lis 08, 2017 20:03 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach