Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Mieszkanie na parterze
Idz do strony Poprzedna  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Mieszkanie na parterze
Autor Wiadomosc
KasiaL
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 21 Cze 2002
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
kamosia napisala:
kasik31 napisala:
Obecnie wiele bym dała żeby mieszkać na parterze zamiast na moim czwartym piętrze pod dachem, z oknami na południowy zachód. Przynajmniej bym się nie rozpuściła lol.gif

Ja identycznie grin.gif
Tak samo mieszkam.

Kupiłam takie mieszkanie... Na szczęscie mam okna w różnych kierunkach, również na północ.

Jakie aspekty zachowa� kot�w sprawiaj�, �e ludzie si� do nich przywi�zuj�, pozostaje nadal niezbadane

Lubię mieć z rana umysł czysty, wieczorem mniejszą ostrość lubie
Wto Lip 18, 2006 13:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Kacha
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 15 Lip 2002
Skad: okolice Wrocka

Post Odpowiedz z cytatem
całe życie mieszkałam na parterze.
Da się przeżyć, ale bez firanki ani rusz, chyba, że przykleisz taką folię na zewnątrz okna
nie widać kompletnie niczego w środku w ciągu dnia
w świetle już widać, więc roletki
rozmowy ludzi mi nie przeszkadzały, bo na 5 piętrze tez było je słychać.
Ludzie z wyższych pięter mieli więcej włamań niż my. Przez 25 lat tylko jedno i to dlatego, że drzwi ojciec zostawił otwarte po prostu (tak całkiem otwarte, zapomniał zamknąć ) Smile

Olka lat 13. Łatek lat 8. Mąż lat 40.
Wto Lip 18, 2006 13:46 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Ptysia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 06 Sie 2002
Skad: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
Firanki i tak bede miala wiec to nie problem Smile

Wto Lip 18, 2006 19:56 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
bruni
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 27 Lis 2004
Skad: Łódź

Post Odpowiedz z cytatem
ja bym juz nigdy nie chciala na parterze, chyba ze na strzezonym, zamknietym osiedlu.
Zaraz po pierwszym włamaniu nie mogłam się oswoić z myslą, ze ktoś grzebał w moich rzeczach, zna katy w moim domu i nie daj Boże - jeszcze kiedys wróci. Dla mnie to uczucie było nie do przeskoczenia. Po tygodniu od wlamania już nie mieszkałam na parterze.
Bałam sie też sama zostawać na noce w domu, gdy maz wyjezdzał w dłuzsze delegacje. sczególnie gdy zimą wracalam z pracy, najpierw zapalałam w domu wszystkie światła i biegłam robić obchód.

Teraz mieszkam na 3 pietrze. Nienawidziłam chodzić po tych schodach, z wózkiem to dopiero był koszmar, z zakupami sobie radze- młoda i silna jestem. W zamian za poczucie bezpieczenstwa i moj swiety spokój moge zapłacić taką cene:)

Wto Lip 18, 2006 21:30 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Ptysia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 06 Sie 2002
Skad: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
no wlasnie najbardziej boje sie tego zostawania w nocy, a moj maz czesto wyjezdza

Sro Lip 19, 2006 09:34 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
Arwena
Adminka
Adminka

Dolaczyla: 06 Cze 2002
Skad: KrakĂłw

Post Odpowiedz z cytatem
Wiele zależy od topografii okolicy. Ja nie mam absolutnie takich lęków, bo po pierwsze mam wielki taras, który odgradza okna balkonowe od publiczności, a po drugie również dostęp do tego tarasu jest nieco utrudniony dzięki płotkowi wokół bloku. Bramka wprawdzie nie jest jeszcze zamykana, ale będzie (domofon). Dzięki temu nie mam spacerowiczów pod oknem.
Poza tym błogosławię rolety "pseudo-antywłamaniowe" - zdecydowanie koją lęki.

No i uważam, że wyższe piętro wcale nie jest remedium na włamania.

05.11.2012-05.05.2013: 65 kg->53 kg, BMI 23.9->19.5, r. 40/42->34/36.
Sro Lip 19, 2006 09:54 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
maarthaa
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 16 Wrz 2002

Post Odpowiedz z cytatem
ja mieszkałam około 14 lat na parterze i to w dwóch miejscach i żadnego włamania nigdy nie było smile.gif

ale jakbym miała mieszkać w bloku jeszcze kiedyś (odpukać Wink ) to na pewno nie wybrałabym parteru
Sro Lip 19, 2006 18:57 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Adres AIM Numer ICQ
lisiczka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 06 Sie 2006
Skad: z puszczy

Post Odpowiedz z cytatem
Ja mieszkam na parterze, ale to jest wysoki parter a blok 4 piętrowy, więc nie jest tak źle. Plusy są takie, że w bloku nie ma windy więc wiele schodków do pokonania nie mamy Wink
Na parapecie znalazłam jedną kluskę Wink
A poza tym jest ok.
Nie Sie 06, 2006 06:36 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
lisiczka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 06 Sie 2006
Skad: z puszczy

Post Odpowiedz z cytatem
Adka napisala:
również mieszkam na parterze
minusy (wg mnie):
1)konieczność zamykania okien przed wyjściem
2)mieszkanie jest jednak ciemniejsze
3)nie mogę pozwolić sobie na brak firanek - część przechodzących ludzi gapi się w okna
4)przy otwartym oknie słychać wyraźnie o czym przechodnie lub stojący pod oknami rozmawiają (w drugą stronę działa pewnie tak samo)

następne mieszkanie na pewno nie będzie na parterze
(dobrze jest sobie czasem pomarzyć lol.gif )

Faktycznie o niektórych rzeczach zapomniałam. Słychać dokładnie o czym ktoś mówi, ale można się do tego przyzwyczaić. Z firankami to fakt już sobie nie pobiegasz nago po mieszkaniu Wink
Nie Sie 06, 2006 06:38 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Amarylis
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 15 Sie 2012

Post Odpowiedz z cytatem
Dziewczyny a czy któraś z Was posiada u siebie firanki makarony? Jak opinie? Sprawdzają się?
Wto Paz 07, 2014 09:26 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
Zenia
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 17 Cze 2014

Post Odpowiedz z cytatem
Ja jakiś czas temu zamawiałam.
Również mieszkam na parterze i o ile na początku myślałam,że same rolety wystarczą to się myliłam.
Salon mam nowoczesny tak więc najbardziej pasowały do niego właśnie firany makarony.
Zamawiałam je w sklepie Nexterio:
http://nexterio.pl/14651,14647,14647,Firany-i-zaslony_Firany-sznurkowe-makarony.html
O ten właśnie model:

Jestem zadowolona. Nowoczesne, praktyczne, nie trzeba prasować.
I co najważniejsze nie są drogie.
Wto Paz 07, 2014 10:03 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Patii91
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 02 Gru 2015

Post Odpowiedz z cytatem
Rozważam kupno mieszkania na kredyt i zastanawiam się właśnie nad zakupem mieszkania na parterze. Zależy mi na tym aby mieszkanie to znajdowało się blisko metra w Warszawie, bo tym środkiem transportu dojeżdzam do swojej pracy i nie chciałabym dojeżdzać do niej dłużej niż zwykle. Znalazłam sporo fajnych mieszkań na tej stronie http://www.19dzielnica.pl/element/lokalizacja i kilka z nich znajduje się własnie na parterze. Możecie mi napisać plusy i minusy takiego mieszkania?
Wto Sty 05, 2016 15:35 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
dancren
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 01 Sie 2016

Post Odpowiedz z cytatem
Ja też mam takie mieszkanie na parterze z kawałkiem ogródka. Kupiłem sobie płoty z tworzywa sztucznego efektowne i wygląda to super.
Pon Sie 01, 2016 07:30 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
knall
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 04 Maj 2017

Post Odpowiedz z cytatem
pewnie jak się ma małe dziecko to jest wygoda

nasz komentarz tutaj
Czw Lis 02, 2017 09:18 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
elomelo
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 30 Paz 2017

Post Odpowiedz z cytatem
powiem wam też mieszkam na parterze i wszystko super ale jest tak ciemno,że masakra. zamontowałam kinkiet loft żeby jakoś oświetlić pomieszczenia, pomogło nie powiem,że nie.
Pon Lis 13, 2017 12:40 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony Poprzedna  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach