Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
odkurzacz raz jeszcze - PIORĄCY

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
odkurzacz raz jeszcze - PIORĄCY
Autor Wiadomosc
maza
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 09 Gru 2002

Post odkurzacz raz jeszcze - PIORĄCY Odpowiedz z cytatem
Babki, wiem, że temat odkurzaczy był już wielorkotnie poruszany, ale nie znalazłam żadnego wątku na temat odkurzaczy piorących.

Mamy właśnie zamiar (a właściwie to konieczność) wymienić odkurzacz i zastanawiamy się nad odkurzaczem, przy pomocy którego można wyprać tapicerkę mebli.
Czy któraś z Was może mi coś polecić?

Milenka - a może Ty możesz mi coś doradzić? smile.gif

Rośniesz jak młody Bóg na moich ramionach,
Jak drzewo, którego nikt, nikt nie pokona.
Wto Mar 07, 2006 18:07 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
ewcia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 18 Paz 2002
Skad: Puławy/Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
moi rodzice mieli kiedys wodnika z funkcją piorącą i nie polecam

wyglądało to tak ze odkurzacz zraczał dość silnym zalecanym srodkiem dywan a potem odsysał wodę

efekt - bardzo mokry dywan i zero szorowania - opare to było tylko na działaniu srodka chemicznego

Wto Mar 07, 2006 20:05 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
isztar
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 30 Sie 2005

Post Odpowiedz z cytatem
moja teściowa ma taki i nie jest zadowolona, woli wyprać dywan ręcznie, efekt duzo lepszy...
Sro Mar 08, 2006 11:56 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Milenka
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 21 Maj 2004

Post Odpowiedz z cytatem
ciężko jest mi coś doradzić, bo ogólnie nie jestem zwolennikiem takich kombajnów

Decydując się na odkurzacz piorący musisz pamiętać o tym, że:
- jest duży, a wręcz ogromny i potrzebuje dużo miejsca na schowanie
- waży z tonę, jak będziesz w sklepie to podnieś ale do tej wagi dodaj jeszcze z kilka litrów wody
- zazwyczaj przez gabaryty i wagę nie są wygodne do takiego codziennego odkurzania - więc i tak pewnie musiałabyś kupić jakiś normalny odkurzacz (przynajmniej tak robi ok 90% klientów)
- do takiego prania używa się środków przeznaczonych do odk.piorących
- co do uwagi isztar - to może byc prawda, bo odkurzaczem jedynie "przeciąga " się a ręcznie to wciera, co może byc bardziej skuteczne

Jakość odkurzaczy dostępnych na naszym rynku jest bardzo zbliżona i raczej dobra (piszę tu o Philipsie, Electroluxie i Zelmerze), poszczególne modele różnią się wyposażeniem - najlepiej poprosić w sklepie o instrukcję i poczytać.
(z doświadczenia wiem, że sprzedawcy nie zawsze mają rzetelną wiedzę na temat odk.piorących - to taki niewdzięczny temat wink.gif )

Osobiście uważam, że lepiej kupić porządny normalny odkurzacz (polecam niezmiennie Samsunga bezworkowego Smile )
a do prania to lepiej wypożyczać odkurzacz od firmy specjalizującej się (tak robi np. moja ciocia w Szczecinie - wypożyczenie + szampon kosztowało kiedyś zdajsie ok 50 zł na dobę - starczyło na pranie u niej w domu i u babci - odkurzacz wielki ale profesjonalny)

powiem szczerzę, że nie wiem czy takie odkurzacze nadają się do prania tapicerki, ja bałabym się, że zbyt zmoczą i będzie trudno mebel wysuszyć

jeszcze raz podkreślam, że wszystko co napisałam to tylko zebrana wiedza od klientów lub moje całkowicie subiektywne odczucia

polecam na spokojnie udać się do jakiegoś sklepu i pooglądać, zastanowieć się

decyzja należy do Ciebie

Sro Mar 08, 2006 12:48 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
ava
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 11 Sie 2005

Post Odpowiedz z cytatem
lepiej zamówić "pracza" niz kupować taki odkurzacz
wygodniej i skuteczniej
Sob Mar 11, 2006 20:13 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
knall
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 04 Maj 2017

Post Odpowiedz z cytatem
może okazać się skuteczny

lizurej
Wto Maj 15, 2018 14:34 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
Adam
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 08 Mar 2018
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Ja mam profesjonalny sprzęt, czyli https://www.elinea.pl/produkt/taski-procarpet-30.html Very Happy Piorący odkurzacz to wielka wygoda i oszczędność czasu.
Pon Cze 11, 2018 09:00 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach