Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
czy kto¶ kupował gotowy dom?
Idz do strony Poprzedna  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
czy kto¶ kupował gotowy dom?
Autor Wiadomosc
Elusia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 26 Lis 2002
Skad: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
Ja kupiłam gotowca, własnie dzisiaj podpisali¶my ostateczn± juz umowę.
Stan domu, zew całkowicie wykończony, wew, ¶cianki i surowizna-czyli instalacje wg uznania, + wykończeniówka.

Niby miało być łatwiej a i tak mnóstwo problemów, rodz±cych się na biezoco nie wiadomo sk±d dlaczego itd...teeraz kafelkarz jest z zębem w szpitalu i się wszystko przesuwa, a ja nie mam na to czasu, a została mi jeszcze łazienka w płytkach.
Maluj± ¶ciany, w czwartek drzwi wew montuj±, nawoż± ziemię-czarn±. W przyszłym tyg montuj± kominek . Potem schody zabiegowe. A potem jeszcze kuchnia- mam nadzieję że zdarzy. Zostało mi jeszcze 30 dni!!! to strasznie mało!!!!
I ciężko jest trafić na fachowców- terminowych!!!.

A obecnie mam młodego chłopaka, który ma 12 ludzi, bardzo pracowity i bardzo się stara, wszystko uzgadnia, niczym nie zaskakuje, ci±gle się uczy....bo z moimi wymysłami to ma przy¶pieszony kurs nietypowych zabudowań i pomysłów...

Sro Mar 31, 2004 00:10 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
justynka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 28 Paz 2002

Post Odpowiedz z cytatem
Elusia, a możesz napisać od jakiego developera kupili¶cie i gdzie dokładnie jest dom? W Sierosławiu?

Pia Kwi 02, 2004 13:43 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Elusia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
tak Justynka w Sierosławiu naprzeciw kortów tenisowych. Developer to AMJ Investment...

Jeszcze kilkana¶cie dni i przeprowadzka, ufff a jeszcze robi± łazienkę, ciekawe czy zdaz±, tzn wcale nie ciekawe-Musz± i kropka no i meble kuchenne, dopiero w połowie maja, cos się guzdra ten stolarz.

Pia Kwi 16, 2004 23:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
justynka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 28 Paz 2002

Post Odpowiedz z cytatem
ale macie fajowo smile.gif

Sob Kwi 17, 2004 08:52 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Anonymous
Gosc

Post Odpowiedz z cytatem
A ile może kosztować domw Warszawie z mał± działk±? Gdzie szukacie takich domów?
Pon Lip 05, 2004 14:05
Sugarplum
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 09 Lip 2006

Post Odpowiedz z cytatem
Nie wiecie, gdzie moĽna znależć "specjalistę" do okre¶lenia stanu domu pod względem technicznym, który zamierza się kupić? Czy ma to być jaki¶ inĽynier? rzeczoznawca?

Nie znam się na tym kompletnie i trochę mnie to przeraĽa.... sad.gif
Sro Lip 19, 2006 14:08 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Grosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 13 Cze 2003

Post Odpowiedz z cytatem
budowa naszego domu (tzn drugiej polowy blizniaka) trwala od pazdziernika do kwietnia. Stan surowy zamkniety mielismy juz na sylwestra. Nie pamietam naszej budowy jako jakiegos koszmaru. No ale ja jestem malo wymagajaca no i mielismy swietna ekipe. smile.gif

Sro Lip 19, 2006 15:27 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Chantelle
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 12 Lut 2006
Skad: UK

Post Re: czy kto¶ kupował gotowy dom? Odpowiedz z cytatem
Jotarka napisala:
widzę sporo relacji z budowy - ale czy kto¶ kupił dom już wybudowany?
chcę podpytać, jak to wygl±dało...

My bylismy zdecydowni kupic gotowy dom , ok. 200 m2 w okolicach Wawy, wszystko nam sie super podobalo .Rodzina nam podpowiedziala, zeby wziac fachowca, ktory oceni budowe domu. Fachowiec pokazal nam wszystkie wady tego domu, wady dachu, krzywe sciane, drewniane okna z zaciekami, roznice w poziomach i wiele innych -powiedzial, ze wiecej bysmy dolozyli za 2 lata niz go kupili - zart ! grin.gif
Kupilismy wiec mieszkanie, duze ,przestronne...

Ale marzenia o wlasnym domku z dzialka nadal pozostaja....
Sro Lip 19, 2006 19:22 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora
ela_o
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 14 Lis 2003
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
TAK,my kupilsmy domek od dewelopera-gotowy,brak tylko w srodku ogrzewania.Szukalismy dlugo ale jest taki jak chcielismy Very Happy

Pon Lip 24, 2006 21:56 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
pucek
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 05 Sie 2005

Post Odpowiedz z cytatem
wyci±gam, może dziewczyny dorzuc± jeszcze jakie¶ cenne uwagi

przymierzamy sie z mężem do kupna domu, ja wolałabym się budować, ale nie mamy kapitału, a kredytowac sie nie chcemy, wiec pozostaje sprzedać obecny i kupić nowy lub kilkuletni

Sro Paz 11, 2006 20:44 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Elusia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
pucek napisala:

przymierzamy sie z mężem do kupna domu, ja wolałabym się budować, ale nie mamy kapitału, a kredytowac sie nie chcemy, wiec pozostaje sprzedać obecny i kupić nowy lub kilkuletni

Jakbym miała jeszcze raz kupować, to tez kupiłabym gotowca.
Zwłaszcza teraz, kiedy ekipy fachowców Evil or Very Mad Evil or Very Mad to igły w stogu siana.
Nie na moja cierpliwo¶ć.

Pewnie najlepiej to wybrać wymarzony projekt domu i zlecić firmie wybudowanie tego od a do z, bez wciagania w pierdoły i czasem sztucznie wytwarzane problemy.

Czw Paz 12, 2006 11:16 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
tynka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Kwi 2005
Skad: Moja wie¶:-)

Post Odpowiedz z cytatem
My się budowali¶my od X 2005, w VIII 2006 sie przeprowadzili¶my. Do stanu surowego zamknietego robiła nam ekipa, której zleccili¶my wszystko, ale pozbawię Was złudszeń - idealnie nie było. Swoje trzeba wywalczyć - terminy, niektóre rozwi±zania, porz±dek na budowie etc.

Budowali¶my do¶ć nowoczesn±, sprawdzon± w Skandynawii metod± czyli fundament grzewczy Legalett + ¶ciani z keramzytobetonu.

S±siad kupił dom wstanie surowym, niby mu większo¶ć odpowiadała, a jak patrze ile już poprzerabiał i jak długo kręc± się konkretne ekipy to mu współczuję. Pomijaj±c fakt, ze nadal, choć dom już stał jak my zaczęli¶my budować, mieszka na placu budowy. No i m±ż, i "nasz" pracownik jak widzieli jak ten dom był budowany... to nie wiedzieli co mówić ludziom, którzy go chcieli kupić. No, ale jak się kupuje mieszkanie to tez tak jest. Czego oczy nie widz±... wink.gif

My w każdym b±dĽ razie budowali¶my swój domek dla siebie, wiemy jakie sa materiały, instalacje itp. To spory plus.

Czw Paz 12, 2006 11:26 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
pucek
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 05 Sie 2005

Post Odpowiedz z cytatem
Elusia napisala:
pucek napisala:

Jakbym miała jeszcze raz kupować, to tez kupiłabym gotowca.
Zwłaszcza teraz, kiedy ekipy fachowców Evil or Very Mad Evil or Very Mad to igły w stogu siana.
Nie na moja cierpliwo¶ć.

Pewnie najlepiej to wybrać wymarzony projekt domu i zlecić firmie wybudowanie tego od a do z, bez wciagania w pierdoły i czasem sztucznie wytwarzane problemy.

pewnie tak, ale u nas to nie wchodzi w grę, raczej kupimy juz gotowy dom, dopasowany do naszych potrzeb, choć też wolałabym projektować od poczatku do konca pod siebie. Dopiero sie zaczełam rozgladać po rynku, ale pewnie też cena zweryfikuje nasz wybór.

Czw Paz 12, 2006 13:21 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Arletka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 17 Cze 2003
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
My z mężem w poczatkowym etapie planowalismy zakup gotowego domu ale cena nieco zweryfikowała nasze plany a i oferta rynkowa nie do konca spełniała nasze oczekiwania. Dlatego bedziemy sie budowac według własnego projektu ale wynajmiemy ekipę, która nam to zrobi od a do z. Mamy juz 2 fachowców rodzinnych, którzy znaj± sie na budowlance bo to ich praca i prawdopodobnie jednegi z nich zrobimy nezaleznym kierownikiem budowy albo inspektorem ( czy jak to sie nazywa) bo to wazne zeby kierownik nie był z ekipy budujacej. Mamy tez osobe która jest rzeczoznawc± i nam doradzi na co zwracac uwagę i mimo iz wiemy ze bedzie trudno i ciezko to patrzę na to z innej strony: Dom z ogródkiem to moje marzenie i nawet gdybym miała sie męczyc z tym 2 lata to reszte zycia spedze w swium upragnionym i pod siebie zaprojektowanym domku:)SmileSmileSmileSmileSmile

W tym momencie jestesmy w trakcie poszukiwan odpowiedniej działki- nawet znaleĽlismy wstępnie tak± pasujac± do naszych wyobrazen ale go¶c nie chce sprzedac samej działki - chce tam zbudowac bliĽniaka i wtedy sprzeda o chce zarobic na budowie i na działce. ma biuro nieruchomosci do tego wiec wie co i jak robic zeby zarobic grin.gif ....nam w sumie bliĽniak by ostatecznie pasował bo z naszymi przyjaciółmi szukamy działki do podziału i chcemy równoczesnie sie budowac i obok siebie ale cena blizniaka zupełnie jest nie do przyjecia w obliczu kosztów budowania samemu domu.

W kazdym razie wszystkim szukajacym i domu i projektu i ekipy zyczę cierpliwo¶ci i duzo siły a przede wszystkim trafnych wyborów ekipy:).

kto wie moze zanim znajde działke dostane juz takiej choroby ze kupie w koncu gotowca lol.gif lol.gif

Nie Paz 15, 2006 12:22 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
basiunia
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 20 Kwi 2018

Post Odpowiedz z cytatem
O kurczę to odważnie, ja na gotowy dom to raczej bym się nie zdecydowała. Swój budowałam od postaw, ogólnie trochę to trwało, ale uważam, że warto. Swoją drogą dobrym pomysłem było zainstalowanie systemu wentylacyjnego przez firmę brawent.pl. Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania ponieważ możemy oddychać dobrej jakości powietrzem w każdym pomieszczeniu w domu.
Czw Paz 25, 2018 19:21 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
diablica25
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 22 Lis 2018

Post Odpowiedz z cytatem
Z mężem sprawdzaliśmy chyba wszystkie opcje zanim się zdecydowaliśmy. Kwestia finansowa nie była aż tak ważna, bo oboje dobrze zarabiamy i o dostanie kredytu się nie martwiliśmy. Spieraliśmy się o miejsce zamieszkania. Ja marzyłam o cichej i spokojnej okolicy, ale dość blisko Warszawy, żeby dojazdy do pracy nie były tak bardzo uciążliwe. Mąż wolał miasto. Znalazłam osiedle z gotowymi domami w Walendowie http://www.ventana.pl/ i bez wiedzy męża umówiłam nas na obejrzenie domu pokazowego. Ku mojemu zdziwieniu mąż był zachwycony. Ja tu się przygotowałam z solidną argumentacją, a on: Kochanie bierzemy. Wyobrażacie sobie? I tak jak mówiłam mieszka się na rewelacyjnie.
Czw Lis 22, 2018 18:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
michas007
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 04 Sty 2019

Post Odpowiedz z cytatem
Dobry dom zaczyna sie od dobrego projektu indywidualnego . O gotowych projektach mógłbym napisać wiele, w zasadzie o praktykach stosowanych przez firmy masowo sprzedające takie projekty domów nie będę wypowiadał się na forum w sposób otwarty, kiedyś zamieszczę serię artykułów o tym procederze, co doprowadził rynek projektów indywidualnych w Polsce do zaśmiecenia I upadku.
Pia Sty 04, 2019 18:38 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony Poprzedna  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach