Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
IBS, czyli...
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Zdrowie i Uroda Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
IBS, czyli...
Autor Wiadomosc
Frania
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 06 Lip 2004
Skad: USA

Post IBS, czyli... Odpowiedz z cytatem
Zespol jelita drazliwego. Kto ma? Jakie macie objawy? Jak sobie radzicie? Ja juz mam serdecznie dosc. Ciagnie sie to za mna od grudnia zeszlego roku, tyle ze teraz objawy daja mi w kosc. cry.gif Mam ciagle biegunki i wymiotuje na zmiane, a czasem jedno i drugie na raz. Chodze po lekarzach, mialam juz USG, tomografie komputerowa, endoskopie dolna i gorna, kilka badan krwi, itd. Okazalo sie, ze wszystko ze mna w porzadku, ze to wlasnie IBS. Przyjmuje dwa rodzaje pigulek, ale nie sadze, ze mi pomagaja. A te ataki bolu brzucha sa nie do zniesienia. cry.gif Ostatni tydzien u mnie wygladal tak: poniedzialek wymioty, wtorek wymioty, sroda i czwartek biegunka, piatek wymioty, a z tym wszystkim olbrzymie bole brzucha. cry.gif W sobote spokoj, w niedziele bol brzucha i dzis od rana siedzialam na kibelku przed wyjsciem do pracy. cry.gif A i juz sporo dni w pracy ostatnio opuszczam, raz wyladowalam w szpitalu (wymiotowalam zolcia przez kilka godzin pod rzad, bez nadzieji, ze zaraz przestane. cry.gif Czy ktos ma podobnie? Szukam wsparcia. Embarassed

Oczywiscie jest wiele rzeczy, ktorych jesc nie moge, np. czekolada (zaraz mnie brzuch boli, ostatnio wymiotowalam po dwoch kawalkach ptasiego mleczka), ogorki surowe, smazone miesa, i wiecej chwilowo nie pamietam. O zadnych gazowanych napojow (choc coca cola raczej mi nic takiego nie robi, ale 7up tak, zygi).
Wto Wrz 26, 2006 03:15 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Frania
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
62 wglady i nikt nic nie wie?
Wto Wrz 26, 2006 13:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Arwena
Adminka
Adminka

Dolaczyla: 06 Cze 2002
Skad: KrakĂłw

Post Odpowiedz z cytatem
Frania napisala:
62 wglady i nikt nic nie wie?

To chyba nic dziwnego, skoro ten niewiele mówiący skrót wyjaśniony jest dopiero gdy się wejdzie w wątek? smile.gif

Pozdrawiam,
Ania
Wto Wrz 26, 2006 13:35 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
KasiaL
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 21 Cze 2002
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Frania, ja wiem, ale mam na ten temat tyle do ppowiedzenia, że musze miec chwilę czasu Wink

Jakie aspekty zachowa� kot�w sprawiaj�, �e ludzie si� do nich przywi�zuj�, pozostaje nadal niezbadane

Lubię mieć z rana umysł czysty, wieczorem mniejszą ostrość lubie
Wto Wrz 26, 2006 14:32 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Frania
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
To ja bede cierpliwa. cool.gif

Tylko my dwie sie z takim problemem borykamy? Rolling Eyes
Wto Wrz 26, 2006 15:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
luśka
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 19 Gru 2004

Post Odpowiedz z cytatem
Franiu, bardzo Ci wspołczuje... glaszcze
Jedyne co moge Ci poradzic, to zrob sobie badania na obecność lamblii...
Mało kto o nich wie, mowi, bo to wstydliwy temat... A one naprawde bardzo zle oddzialywuja na nasze organizmy...
W Warszawie jest taka klinika, ktora wykonuje badanie wskaźnikowo. Należy zebrac 3 próbki kału w odstępach 2-3 dni. Następnie lekarz zaleca kurację bezpośrednio na lamblie...
Wto Wrz 26, 2006 16:04 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Blutka
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 09 Wrz 2005
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
Ja mam, choć chyba łagodniejszą wersję. Ujawniło się diabelstwo w ciąży, myślałam, że coś nie tak z dzieckiem (niestety, poroniłam, ale nie z tego powodu), tak mnie dziwnie bolało przy wizytach w toalecie. W końcu w trakcie ataku bólu trafiłam na usg w szpitalu, gdzie skurczy macicy niet, za to jelitka nerwowe. Confused

Ja mam wersję bezbiegunkową - tylko odwrotnie - koszmarne wręcz zaparcia, zatruwające organizm (bóle głowy, mdłości, koszmar). Sad Dopiero zaczynam terapię, dieta zmieniona na wysokobłonnikową i nic. Sad

Czekamy na Sierpniową Niespodziankę. Smile
Wto Wrz 26, 2006 16:55 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Kornelia
Gosc

Post Odpowiedz z cytatem
polecam forum na gazecie www.gazeta.pl
Zespół Jelita Drażliwego
Skarbnica wiedzy
Wto Wrz 26, 2006 18:23
Frania
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Luska ja mialam badania kalu, a takze podczas endoskopii pobrano biopsje, zeby sprawdzic czy nie ma zadnych bakterii.

Arwena, ale skoro ludzie zagladaja do watku, to chyba i czytaja, nie? Rolling Eyes

Dzieki za linka. Sprawdze po powrocie do domu. Smile

A zaparc tez wspolczuje. Ja mam zwykle na przemian, ale wiekszosc to biegunki i wymioty wlasnie.
Wto Wrz 26, 2006 19:04 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Kornelia
Gosc

Post Odpowiedz z cytatem
podaje dokładny link
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=13008

Tylko sie nie nastawiaj że powieje optymizmem.
Bo IBS to zmora wielu ludzi odbierająca im radość życia.

Mnie na szczęście to nie dotyczy ale wiem na ten temat dużo.
Sro Wrz 27, 2006 07:18
Arwena
Adminka
Adminka

Dolaczyla: 06 Cze 2002
Skad: KrakĂłw

Post Odpowiedz z cytatem
Frania napisala:
Arwena, ale skoro ludzie zagladaja do watku, to chyba i czytaja, nie? Rolling Eyes

Ale chyba nie każdy zaglądający musi coś na ten temat wiedzieć? smile.gif

Pozdrawiam,
Ania
Sro Wrz 27, 2006 08:53 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
KasiaL
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Frania, ja nie wymiotuję na szczęście. Ale mam na zmianę biegunki i zaparcia, wzdęcia, bóle w całym przewodzie pokarmowym - od okolic pod żebrami do samego dołu brzucha, bolesne skurcze, przelewanie się w brzuchy, mdłości. Plus permanentna zgaga. Miałam też zapalenie przełyku od nadmiaru kwasów w żołądku, czasem kwas dostaje mi się nawet do nosa Shocked Shocked Myślałam, że to niemożliwe, ale mój gastrolog potwierdził, że owszem - możliwe. Temu towarzyszą bolesne nadżerki w buzi i najęzyku od hardkorowego stężenia kwasów. Ostatnio bolało mnie tak WSZYSTKO, że myślałam poważnie, że to jakiś atak woreczka czy coś. Ale woreczek miałam badany, wątrobę również, gastroskopię itd.

Brałam debridat, ale odstawiłam, bo nie pomagał mi ani trochę. Kiedy mam naprawde bolesne skurcze wszystkiego, biore nospę. Biorę też leki na nadkwaśność (controloc, polprazol). Na wzdęcia, przelewanie, bóle w jelitach pomaga mi czasem Boldovera - lek ziołowy, ale skuteczny. Na mdłości i bulgotanie pomocny jest ziołowy persen forte (uspokajający, na bazie melisy i waleriany).

Z jedzeniem jest różnie. Dieta zalecana na refluks i nadwrażliwośc powoduje u mnie zaparcia. Dieta na zaparcia powoduje, że rośnie mi poziom kwasu. Błędne koło.
Najlepiej służy mi drób, ziemniaki, marchewka, czerstwe białe pieczywo. Ale z kolei od tego tyję i mam zaparcia. Rzeczy teoretycznie zdrowe szkodzą mi bardzo. Ciemny chleb np. - tragedia.
Co do tłustych i smażonych - same w sobie nie wywołują żadnych objawów - ztn., jeśli jest dobrze, to mi nie szkodzą. Chyba, że już jest nie za dobrze, wtedy pogarszają sytuację.
Moim wrogiem są warzywa surowe - mam zakaz jedzenia właściwie. Ale i tak jem, kocham pomidory np., mimo, że mi szkodzą. Pomaga trochę obieranie ich ze skóry.
ostatnioo chciałam troche schudnąć i przejśc znowu na Mintignaca (chleb pełnoziarnisty, warzywa itd) - zapłąciłam za to wysoką cenę cry.gif

Jakie aspekty zachowa� kot�w sprawiaj�, �e ludzie si� do nich przywi�zuj�, pozostaje nadal niezbadane

Sro Wrz 27, 2006 09:41 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Blutka
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 09 Wrz 2005
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
No, a do tego, przez te cholerne zaparcia, dochodzą hemoroidy Confused

Czekamy na Sierpniową Niespodziankę. Smile
Sro Wrz 27, 2006 10:22 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
KasiaL
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Blutka napisala:
No, a do tego, przez te cholerne zaparcia, dochodzą hemoroidy Confused

Zgadza się cry.gif

Sro Wrz 27, 2006 10:28 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Frania
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Kasiu jakbym czytala siebie. Wczoraj sie nie moglam zalatwic, a w nocy dostalam takiej biegunki, ze myslalam, ze umre. A o hemoroidach nie wspomne, bo wlasnie sie mecze z jednym. cry.gif A to przelewanie w brzuchu tez mam. W sumie mysle gleboko o jakims zielarzu. Ja biore leki na nadkasote i na te problemy ogolnie, ale tez mam wrazenie ze nie pomagaja. cry.gif Dlaczego sie musimy tak meczyc? Jeden plus tego wszystkiego, to u mnie zgubienie wagi. Rolling Eyes
Sro Wrz 27, 2006 13:21 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
smerffi
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 22 Sie 2005
Skad: z bajki...

Post Odpowiedz z cytatem
Oj, ja też się męczę. W końcu po latach zdiagnozowano to u mnie nie jako IBS ale jako nerwicę lękową Shocked
Zapędziłam się w taki kozi róg że dostawałam biegunki na myśl o biegunce.

Współczuję dziewczyny, bo wiem co to znaczy, odbiera chęć do życia, do pracy, problemem staje sie nawet wyjscie z domu, bo gdzie bym się nie wybierała zawsze musze mieć plan wszystkich WCtów w okolicy. nie pomagają żadne diety no i to samopoczucie.
Mąż mnie kiedyś zapytał czy będzie taki dzień kiedy nic mnie nie bedzie bolało....
Czw Wrz 28, 2006 08:04 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
KasiaL
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
smerffi napisala:
Oj, ja też się męczę. W końcu po latach zdiagnozowano to u mnie nie jako IBS ale jako nerwicę lękową Shocked
Zapędziłam się w taki kozi róg że dostawałam biegunki na myśl o biegunce.

Współczuję dziewczyny, bo wiem co to znaczy, odbiera chęć do życia, do pracy, problemem staje sie nawet wyjscie z domu, bo gdzie bym się nie wybierała zawsze musze mieć plan wszystkich WCtów w okolicy. nie pomagają żadne diety no i to samopoczucie.
Mąż mnie kiedyś zapytał czy będzie taki dzień kiedy nic mnie nie bedzie bolało....

Smerfii, ja też mam nerwicę od lat i biore leki, ale one pomagają mi na lęk, nie na ISB, więc nie wiem, czy naprawdę jest taki ścisły związek.

Czw Wrz 28, 2006 09:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
smerffi
Zadomowiona
Zadomowiona

Post Odpowiedz z cytatem
W moim wypadku związek jest, bo ja po Anafranilu SR 75 byłam jak nowo narodzona.
W moim wypadku zaczął działać po ok. 3 tygodniach.
Zwykłe leki uspokajające na nic się zdają.
Czw Wrz 28, 2006 10:18 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
KasiaL
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
smerffi napisala:
W moim wypadku związek jest, bo ja po Anafranilu SR 75 byłam jak nowo narodzona.
W moim wypadku zaczął działać po ok. 3 tygodniach.
Zwykłe leki uspokajające na nic się zdają.

Smerfii, ja biorę od lat antydepresanty, nie uspokajacze.

Czw Wrz 28, 2006 10:34 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
smerffi
Zadomowiona
Zadomowiona

Post Odpowiedz z cytatem
no widzisz, każdemu pomaga coś innego. Widać ja mam jakąś wersje lightową albo miałam dobrze dobrany lek.
Czw Wrz 28, 2006 11:17 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Zdrowie i Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach