Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Która z Was buduje dom? Albo planuje budowe (Kraków)
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Która z Was buduje dom? Albo planuje budowe (Kraków)
Autor Wiadomosc
klik
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 22 Lis 2005
Skad: Kraków

Post Która z Was buduje dom? Albo planuje budowe (Kraków) Odpowiedz z cytatem
Marzy mi się mały domek. Ceny gotowych są porażające , dlatego zastanawiam sie na budową.
Ogladam projekty domów w necie. Jest ich mnóstwo. Jeden ładniejszy od drugiego.
Ale jestem zdezorientowana, nie mam pojecia od czego zacząc, na co uwazac ( z samychbab wiem już, że na ekipe budującą Cool )

Czy możecie doradzić mi jaki jest najbardziej optymalny system budowy? (w miare ekonomiczny a przy tym wytrzymały) ?

Czy któras z Was kupiła gotowy projekt domu np z Archona? Czy koszty budowy są faktycznie takie jak podają?

Czy jest osoba na tym forum, która przeprowadziła się z mieszkania do domku i jest niezadowolona z tego powodu?

Oddaj glosik na Matyska
Pon Lut 26, 2007 10:08 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora Numer ICQ
ela_o
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 14 Lis 2003

Post Odpowiedz z cytatem
Musicie zaczac od szukania dzialki.Jesli to ma byc Krakow to od 20 tysdo 40 za ar,zalezy w ktorym miejscu.
Potem pozwolenie na budowe i jak juz bedziecie mieli to do architekta wybrac projekt.
Jest troche z tym zabawy a najgozej znalesc ladna dzialeczke sad.gif wiem bo sama to przerabialam ostatnio.Jesli bedziecie chcieli kupic mala to jest to bardzo trudne,bo takie sprzedaja sie od reki sad.gif ale napewno cos znajdziecie.
Ja teraz mieszkam w bloku ale zawsze mieszkalam w domku jednorodzinnym i nie mozna porownywac,bo kazdy co innego lubi.Jeden woli dom drugi mieszkanie w bloku.
Wszystko ma swoje plusy i minusy smile.gif .

Pon Lut 26, 2007 13:41 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Anullos
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Maj 2005
Skad: opolskie

Post Odpowiedz z cytatem
Elu od 20tys do 40tys za ar???

Klik, ja chcę zacząć budowe w tym roku
mam już diząłkę (prawie 11arów) i szukam projektu - prostego i taniegow realizacji
nie stac mnie na piekne dachy i 200m2, więc szukam i szukam

na razie przeglądam płyty dołączone do katalogów
po sdetce projektów iem dokładnie czego chcę, teraz szukam najbardziej zbliżonego gotowego projektu
(architekt za mój skasuje mnie jakies 8 tyś, więc, chyba taniej będzie dokonac drobych zmian w gotowym projekcie)

Pon Lut 26, 2007 16:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
klik
Zadomowiona
Zadomowiona

Post Odpowiedz z cytatem
Ela_o - Ja też teraz mieszkam w bloku (od kilku lat) ale całe życie mieszkałam w domu i trochę mi tęskno... inna przestrzeń, brak wiecznie stukających w kaloryfer sąsiadek Cool ogródek, grill hmmm, długo moge wymieniac grin.gif

Mamy jedną działke na oku, ale jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji a to musi byc bardzo przemyslana decyzja...

Anullos- tak, faktycznie działki w Krakowie tyle kosztuja... a srednie ceny mieszkań na rynku wtórnym to 7 tys za m2 Rolling Eyes
Ja też przegladam projekty juz dostaje od tego oczopląsu i codziennie podoba mi się inny lol.gif

tym 8 tys za projekt to mnie zszokowalaś , gotowe projekty sa po 1300 - 1800 (tych domków na które patrzyłam) Chyba, że to jakas ściema i małym druczkiem jest dopisane że to np. cena projektu samej piwnicy Cool
Zastanawiam sie tez czy te kosztorysy nie sa zanizone (żeby sie nie okazało, że trzeba drugie tyle dopłacić)

To sa projekty domków, które wydaja mi sie ciekawe ale patrzylam głównie pod katem wygladu zewnętrznego a teraz wiem że tak na prawde wazniejszy jest rozkład wnętrza. Co o nich myslicie?

http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=4309

http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m3f0186a71753e

http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&z=opis&id=3508

http://www.wybieramydom.pl/projekty.php?w=1&id=2035_lk_89_-_lk_projekt

http://www.wybieramydom.pl/projekty.php?w=1&id=702_benon_-_archeton

Oddaj glosik na Matyska
Wto Lut 27, 2007 08:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora Numer ICQ
ela_o
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Ten jest fajniutki Very Happy

Gdzie macie na oku dzialeczke?

Wto Lut 27, 2007 14:27 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kasha
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 06 Paz 2003

Post Odpowiedz z cytatem
do projektu gotowego doplacasz za adaptacje, zmiany, wrysowanie w dzialke
koszt zalezny od ilosci zmian i ingerencji np w konstrukcje
stawki podobno od 1500-3000 zl

8.000 zl za projekt indywidulany to bardzo nieduzo Anullos Very Happy

Wto Lut 27, 2007 15:26 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Anullos
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
kasha napisala:

zgdzam się Kashu, 1500-3000 to cena gotowego projektu

ale jeśli pójdziesz do architekta i powiesz, ze chcesz na indywidualne zamówienie (nie gotowy), taki jak sobie wymarzyłaś, tyle własnie zapłacisz -ok. 8000zł

Wto Lut 27, 2007 16:30 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Anullos
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
klik napisala:

tym 8 tys za projekt to mnie zszokowalaś , gotowe projekty sa po 1300 - 1800 (tych domków na które patrzyłam) Chyba, że to jakas ściema i małym druczkiem jest dopisane że to np. cena projektu samej piwnicy Cool
Zastanawiam sie tez czy te kosztorysy nie sa zanizone (żeby sie nie okazało, że trzeba drugie tyle dopłacić)

ja słyszłam, ze kosztorysy są ZAWYŻONE
w zasadzie to cena niby noramlan, ale zakładając, ze materiały będziesz kupowac sama 9często korzystając z promocji), część robót wykonasz sama, rękami znajomych, systemem gospodarczym - powinno wyjśc taniej

ja się w każdym razie tak łudzę

Wto Lut 27, 2007 16:32 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kasha
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Anullos napisala:
kasha napisala:

zgdzam się Kashu, 1500-3000 to cena gotowego projektu

ale jeśli pójdziesz do architekta i powiesz, ze chcesz na indywidualne zamówienie (nie gotowy), taki jak sobie wymarzyłaś, tyle własnie zapłacisz -ok. 8000zł

no ja bylam
powiedzial 20.000 ze wszystkimi branzami i uzgodnieniami
moze mam drogie marzenia Wink

1500- 3000 to adaptacja z planem zagospodarowania dzialki plus cena gotowego czyli 1300- 1800 - czyli to co musisz doplacic do gotowego by miec kompletny wniosek do pozwolenia na budowe

Wto Lut 27, 2007 16:42 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Anullos
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
a teraz mój komentarz do domków
(ja już wiem czego chcę, zeby było tanio i ładnie)

Dom w prymulkach - ładny, tani dach, ale gdzie będziesz trzymała opał? chyba że już wiecie, ze ogżewanie będzie olejowe (dużo miesjca na bekę), gazowe czy kominkowe - to ok.; mała łazienka jest ta na dole, jesli chcesz budowac etapami, czyli najpierw zanmieszkac na dole a potem robić górę, radziłabym ją powiększyć

Benon- ładny, ale brak pokoju na dole i ja bym nie chciała garażu w domu; dużo zapłacisz za dach i okna dachowe

LK&89- ładny ale nie ma gazrażu, brak pokoju na diole (choćby dla gości)

Mona-
ładny ale nie ma kotłowni, garażu, jest w nim dużo przetrzeni ale nie wiem czy z czasem nie zacznie drażnić Cię ta otwarta kuchnia

Z3 - maluttki

pooglądaj wnętrza, po 100 projektach będziesz miała wizję co chcesz mieć
ja np. mam taki plan:
- co najmniej jeden pokój zwykły (oprócz dziennego) na dole;
- łazienka na dole i górze;
- garaż i pomieszczenie gosdpodarcze z dodatkowym wejściem do garażu;
- nad garażem taras z pokoju na poddaszu
- dach dwupłatowy (tani) z oknami po dwóch stronach budynku
- kuchnia musi byc z przodu domu
to tak w skrócie
teraz szukam czegoś najlbliższego ideałowi, żeby jak najmniej zmian wprowadzać

Wto Lut 27, 2007 16:44 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kasha
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=239&IdKolekcji=37 Wink

ja musze kondygnacje parteru w nim podniesc bo mnie udusi 2,56
i nie chce 2 lazienek na gorze

zeznam pod koniec marca ile wezma za przeprojektowanie konstrukcji - bo szkieletowej sciany od ogrodu tez nie chce

Wto Lut 27, 2007 17:53 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
klik
Zadomowiona
Zadomowiona

Post Odpowiedz z cytatem
Ela_o : działka koło szpitala w Prokocimiu , ale sprawa jest skomplikowana i chyba nic z teog nie wyjdzie. -> szukamy dalej
Jest pełno fajnych działek, ale cięzko znaleźć właściciela danej działki jeśli nie ma konkretnych ogłoszen o sprzedaży.

Anullos: dzięki za opinie i wyłapanie istotnych informacji !! na pewne rzeczy nie zwróciłam w ogóle uwagi...

Kasha: łady domek ale duuuży Smile ciekawy pomysł z oranżerią... Marzy ci się moze zimowy ogród?? smile.gif

Oddaj glosik na Matyska
Sro Lut 28, 2007 14:07 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora Numer ICQ
ela_o
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Tak wiem ze ciezko znalesc dzialke od wlasciciela,szukalismy dlugo i w sumie kupilismy przez agencje,bo taka konkretna dzialeczka byla tylko na wylacznosc agencji.Wlasciciel sam nie sprzedwal,wiekszosc wlascicieli idzie na taka latwizne,agencja sprzedaje a oni sami przychodza dopiero na podpisanie umowy no i aktu notarialnego.

Sro Lut 28, 2007 14:22 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kasha
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
ogrod zimowy sie marzy mezowi i kotom - mysle, ze moge sie na to zgodzic
a dom duzy po siostrzenice i siostrzeniec rosna Cool

poza tym ja jestem zdania - ze oprocz budowania domu dla siebie - trzeba tez patrzec na to by byl w przylszosci latwozbywalny - a gabinet + 3 sypialnie juz teraz sa srednia poszukiwana przez nabywcow

dom jest troche od miasta oddalony - wiec szykuje tez miejsce dla znajomych na imprezy weekendowe Very Happy

Sro Lut 28, 2007 14:54 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Frania
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 06 Lip 2004
Skad: USA

Post Odpowiedz z cytatem
A jak to jest z kupnem dzialki, na przyklad w Poznaniu? Embarassed

Sro Lut 28, 2007 22:00 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
klik
Zadomowiona
Zadomowiona

Post Odpowiedz z cytatem
Czy słyszałyście o budowie domu w systemie kanadyjskim?? http://www.canadasystem.pl/

Czy to się u nas sprawdza? ponoć jest 30 lat gwarancji na taki dom z "paczki"
No i budowa (montaż) zajmuje do 2 miesięcy i o wiele tańszy.

Właśnie czytam opinie ...kicha straszna cry.gif

Oddaj glosik na Matyska
Czw Mar 01, 2007 08:10 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora Numer ICQ
anusha
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 06 Paz 2004
Skad: smocza jama ;)

Post Odpowiedz z cytatem
kasha, a na kiedy przewidywany termin zameiszkania w nowej chawirze?

Wto Mar 06, 2007 10:07 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
nalle
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Lip 2003
Skad: znad głupiej baby

Post Odpowiedz z cytatem
Anullos napisala:
(architekt za mój skasuje mnie jakies 8 tyś, więc, chyba taniej będzie dokonac drobych zmian w gotowym projekcie)

a mnie sie wydaje, ze po to buduje sie dom samemu (w sensie nie kupuje gotowy) zeby byl dokladnie taki jaki chcemy dlatego 8 tys. za projekt dostosowany do oczekiwan i dzialki nie wydaje mi sie droga
w dodatku, ze projekt gotowy zaadaptowany do konkretnej dzialki ( z tego co mowi Kasha) bedzie kosztowal 6 tys.
2 tys. przy budowie domu to moim zdaniem zadna oszczednosc

a co do kosztorysow to sadze, ze nalezy sie nastawiac, iz sa zanizone

wtrace sie w watek z pytaniem do Kashy wink.gif
podobno obowiazek dostarczenia pradu do konkretnej dzialki lezy w gestii zakladu energetycznego obslugujacego dany rejon. czy wiesz moze ile cos takiego moze trwac, czy sa sytuacje, ze tego pradu nie podciagna i czy wlasciciel dzialki w jakis sposob partycypuje w kosztach?

MOJE ALLEGRO
Wto Mar 06, 2007 10:49 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Anullos
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
nalle napisala:
Anullos napisala:

a mnie sie wydaje, ze po to buduje sie dom samemu (w sensie nie kupuje gotowy) zeby byl dokladnie taki jaki chcemy dlatego 8 tys. za projekt dostosowany do oczekiwan i dzialki nie wydaje mi sie droga
w dodatku, ze projekt gotowy zaadaptowany do konkretnej dzialki ( z tego co mowi Kasha) bedzie kosztowal 6 tys.
2 tys. przy budowie domu to moim zdaniem zadna oszczednosc

a co do kosztorysow to sadze, ze nalezy sie nastawiac, iz sa zanizone

wtrace sie w watek z pytaniem do Kashy wink.gif
podobno obowiazek dostarczenia pradu do konkretnej dzialki lezy w gestii zakladu energetycznego obslugujacego dany rejon. czy wiesz moze ile cos takiego moze trwac, czy sa sytuacje, ze tego pradu nie podciagna i czy wlasciciel dzialki w jakis sposob partycypuje w kosztach?

Nalle, oczywiście, jesli ktos ma pieniądze może szaleć.
z tego co wiem to gotowy projekt po adaptacji kosztuje 2000 -2500zł, a różnica 6 tysięcy oznacza dla mnie meble do kuchni.

To nie czasy, że było 5 projektów do wyboru i co drugi dom wyglądał tak samo. Teraz wśród gotowych projektów można znaleźć swój prawie wymarzony dom i to prawie zmienić podczas adaptacji

Wto Mar 06, 2007 11:00 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
klik
Zadomowiona
Zadomowiona

Post Odpowiedz z cytatem
Słyszałyście, że ceny materiałów budowlanych wzrosły nawet o 100% w sosunku do zeszłego roku?? Na dodatek brakuje siły roboczej , ale porażka... cry.gif
Wizja domku zdecydowanie sie oddala , buu ...

Oddaj glosik na Matyska
Pon Mar 12, 2007 10:04 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora Numer ICQ
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach