Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
jaki sport dla odchudzania ?
Idz do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Zdrowie i Uroda Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
jaki sport dla odchudzania ?
Autor Wiadomosc
ptysio
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 24 Sie 2004
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
komosia zapomnij o pilatesie i ćwicz joge nie wiem dlaczego do niej nie możesz niby wrócić? to właśnie jest reweracyjne na kręosłup.

Sob Kwi 14, 2007 23:47 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 12 Lis 2003
Skad: Środek Polski

Post Odpowiedz z cytatem
ptysio napisala:
komosia zapomnij o pilatesie i ćwicz joge nie wiem dlaczego do niej nie możesz niby wrócić? to właśnie jest reweracyjne na kręosłup.

Ale tu nie chodzi o kręgosłup, ale o potrzebę wyciszenia, która w jodze jest niezbędna. A ja w domu nie mam szans na chwilę spokoju Smile

Nie Kwi 15, 2007 15:28 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
majulek
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 14 Paz 2002
Skad: Zawady

Post Odpowiedz z cytatem
kamosia napisala:
Mam bardzo istotne pytanie: czy pilates wymaga dużo miejsca? Czy potrzeba spokoju w takim stopniu, jak przy jodze? Z różnych przyczyn nie mogę ćwiczyć poza domem, a w domu z miejscem średnio, ze świętym spokojem też może być różnie .....
Mam w sklepie pod samym nosem z kilkanaście płyt DVD na ten temat, więc mam w czym wybierać, ale nie chciałabym, żeby to był kiepski wybór. Ćwiczyłam kiedyś jogę i była świetna, ale dzisiaj nie mam szans do niej wrócić.
Acha - dodam, że mi kręgosłup siada - czy pilates jest wskazany przy koszmarnych bólach mięśni kręgosłupa?

Kamosia, do pilatesu wystarczy mata do cwiczen i tyle
Ja cwicze poprostu wieczorem, jak poloze mala spac wink.gif
Pilates jest jak najbardziej wskazany przy bolach kregoslupa!

Sro Kwi 18, 2007 11:56 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora MSN Messenger
Justysia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 27 Cze 2002

Post Odpowiedz z cytatem
podziwiam wszystkie, ktore cwicza.

mnie sie po prostu nie chce, kiedys mialam wieksza motywacje.

gruba wcale nie jestem, takze nie o kg tu chodzi ale o "galaretowatosc" Wink.........poprawic i ujedrnic cialko - a przede wszystkim brzuszek - bardzo by sie przydalo.

moze dzis zaczne. chcialabym lol.gif
Sro Kwi 18, 2007 12:30 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Yahoo messenger Numer ICQ
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 11 Sty 2005

Post Odpowiedz z cytatem
Justysia napisala:
podziwiam wszystkie, ktore cwicza.

mnie sie po prostu nie chce, kiedys mialam wieksza motywacje.

gruba wcale nie jestem, takze nie o kg tu chodzi ale o "galaretowatosc" Wink.........poprawic i ujedrnic cialko - a przede wszystkim brzuszek - bardzo by sie przydalo.

moze dzis zaczne. chcialabym lol.gif

W domu nigdy bym się nie zmobilizowała Embarassed
Ale Enka mnie namówiła na aerobik i jeździmy razem w piątki Very Happy
Pilates próbowałam ćwiczyć, ale chyba nie dla mnie. Stanowczo wolę poskakać przy muzyce, zwłaszcza, że na tym naszym aerobiku i brzuszki i pompki i różne ćwiczenia na poszczególe części ciała też są Very Happy
Sro Kwi 18, 2007 13:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Xavia
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 25 Mar 2004
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
A mogłaby któraś z Was podpowiedzieć mi jakiś fajny aerobic na Bemowie? albo w Centrum?

Czw Maj 03, 2007 19:52 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
BeataJulia
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 03 Maj 2007

Post Odpowiedz z cytatem
Ja chodzę do klubu fitness, który jest moim skromnym zdaniem NAJ, ale niestety jest w Toruniu wink.gif

W moim przypadku (jestem leniwcem pospolitym) ćwiczenia w fitness klubie sprawdziły się najbardziej ze wszystkiego. Dieta i owszem jest baaardzo ważna, ale ćwiczenia są równie ważne żeby schudnąć - wiem co mówię, bo schudłam ca 40 kg w przeciągu roku z hakiem. Ćwiczenia dają nie tylko spalanie kalorii, ale też a może przede wszystkim dobre samopoczucie. Zachęcam do ćwiczeń - super sprawa - dały mi można powiedzieć drugie życie.

Aaaa i nieważne jakie to są ćwiczenia - TBC, joga, pilates czy co tam chcecie - najlepiej żeby było różnorodnie i w miłej atmosferze, bo zapału musi starczyć na dłuuugi czas Very Happy
Pia Maj 04, 2007 14:03 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
ma_gosia
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 12 Lut 2006
Skad: kraków

Post Odpowiedz z cytatem
Heja,
polecam SPORT! Jakikolwiek na poczatek da duze efekty, pod warunkiem że cwiczysz dłuzej no i w miare regularnie.
Ja cwicze Kung Fu, w momencie gdy zaczęłam bardzo straciłam na wadze, chociaz nie jest to sport na duża utrate wagi- wyrabiają się mięsnie, i nie jest przeznaczony do spalania tluszczu tylko do cwiczenia sztuki walki- teraz po przyzwyczajeniu sie do treningow moj organizm duzo nie potrzebuje by zyskac na wadze przy odrobinie zaniedbania. Za to cudownie wyrabia dyscypline, kordynacje, sile i skupienie, oczywiscie pod okiem dobrego instruktora. Jest kilka dobrych szkól w wawie, moge sprawdzic i kilka polecic. Ja ćwiczę w Krakowie, ale na ostatnim meetingu szkół poznałam kilka ciekawych osób.
Jesli pociaga cie ten temat to pewnie gdzies jest Tai Bo albo inny taki boxing-aerobic w wawie- energiczny i spalający.
Jesli chodzi kręgosłup - ćwicząc joge albo pilates czy nawet "szóstkę" to polecam z instruktorem, zeby zwrócić uwage na na wrażliwy kregoslup, w sieci sa pilates Mary Winsor, 6 czy 7 płytek, każda tematyczna- ABS, uda i posladki, fat-burning workout itd. Niektore wersje tych plyt sa pokazane z 1 osoba ktora wykonuje cwiczenia w zmienionej pozie, przystosowanej dla osob majacych problemy z kregosłupem, ale jesli problemy są poważne to lepiej chyba jednak z instruktorem - na przykład przy cwiczeniu brzuszków, ud itd w pozycji leżącej, ważne jest by część lędźwiowa dotykała podłogi, by nie wykorzystywać siły kręgosłupa do podnoszenia tułowia tylko własnie zwrócić uwage na mięsnie brzucha - czasem jest to trudno samemu zauważyc- możesz trzymać rękę na brzuchu żeby poczuć czy to te mięśnie pracują ale generalnie osobie początkującej nie zawsze się to da zauwazyć.

Są też w aptekach preparaty pomagające spalać tłuszcz a nie mięsnie przy intensywnym treningu (L-karnityna, CLA), wiem że niektórzy tego używają ale nie jestem doświadczona w tym niestety, trzeba sprawdzic ile to chemii i czy bardziej działa czy szkodzi....

Jak ze wszystkim niestety - zdrowe z rozsądkiem i umiarem!
Pon Maj 21, 2007 22:36 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
laaamia
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 30 Sie 2006

Post Odpowiedz z cytatem
no to teraz ja mam pytanie...
jakie cwiczenia polecacie na przybranie masy miesniowej?
moja mama powtarza: dziecko(!), po prostu jedz!
jem za trzech nawet, i jedyne co widze to wiekszy brzuch. a ja wlasnie chcialabym ten tluszczyk zamienic w miesnie.
no i odzyskac dawna budowe moich konczyn. bo schudlo mi sie mocno jakis czas temu Sad

baby, co robic?
Wto Maj 22, 2007 09:40 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
kenarabek, ja mam to samo....
Mam kończyny jak patyki, a jeśli już "tyję" to mi po prostu wyłazi brzuch i wyglądam jak pająk.
Od dziś mam płytę z jogą. Wypróbuję dziś jak się uda, zawsze to jakiś ruch.

Wto Maj 22, 2007 19:56 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
laaamia
Gaduła
Gaduła

Post Odpowiedz z cytatem
dobra, zaczelam biegac. a dodam, ze nienawidze biegac Evil or Very Mad
ale pogoda jest fajna, moj r. to biegacz... innego wyjscia nie mialam wink.gif
namawia mnie nawet na start w niedzielnych zawodach - na 10 km, dla zabawy tylko (ja), ale nic z tego... ja narazie po dwoch wymiekam! a to wstyd nie dobiec do mety Embarassed

no i szosteczka. ale prosze wyjasnijcie mi cos, jezeli mam 6 powtorzen to na przyklad w cwiczeniu pierwszym podnosze 12x nogi na przemian, tak? moze to pytanie Was smieszy ale wyczytalam tez, ze te cwieczenia robi sie bardzo szybko /ponoc na tym polega fenomem tego (oczywsice pamietam tu o 3 sekundach Wink/, byl nawet podany czas jaki powinna zajac poszczegolna seria, a ja pomimo tego ze nie robilam przerw nigdy w tym czasie sie nie wyrabialam.

kamosia, na joge czaje sie od dawna... czekalam tylko na przeprowadzke... i juz nawet znalazlam jedno miejsce gdzie moge chodzic. ale ale ale... moge to cwiczyc sama w domu? czytalam /za duzo czytam? wink.gif /, ze nie powinno sie cwiczyc w domu samemu bo nie jestes w stanie osiagnac pozadanego efektu. i stwierdzilam nawet, ze cos w tym jest bo nigdzie nie moglam znalezc pytki z tymi cwiczeniami.
skad to masz? smile.gif
Sro Maj 23, 2007 13:00 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
dymka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 29 Cze 2004
Skad: za lasem

Post Odpowiedz z cytatem
na miesnie silownia i dieta (kulturystow Cool )
najlepiej jak plan treningow ustali indywidualnie trener z silowni
trzeba zwrocic uwage na to gdzie sie chce te miesnie zwiekszyc, a gdzie niekoniecznie (ja np niechcacy wzmocnilam sobie i tak juz zdecydowanie za grube uda Wink )

Sro Maj 23, 2007 16:37 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
takie buty
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 06 Paz 2006
Skad: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
porzucilam 6 Weidera szybciej niz przypuszczalam cool.gif

nigdy nie polubie zaprogramowanego i odmierzonego odchudzania. Surprised
Sro Maj 23, 2007 16:43 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
laaamia
Gaduła
Gaduła

Post Odpowiedz z cytatem
takie buty napisala:

ja to robie srednio co 5 dni smile.gif
ale uparcie do niej wracam. tylko jak dotad 3 dni to bylo max. a przerw tu nie wolno robic wiec... jade od nowa.
ale skoncze to kiedys!

postanowilam tez, ze bede biegac raz w tygodniu bo boje sie ze schudne jeszcze bardziej, no i znajde sobie silownie......... z przystojnym trenerem wink.gif
Sro Maj 23, 2007 20:02 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
takie buty
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 06 Paz 2006
Skad: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
kenarabek napisala:
takie buty napisala:

ale uparcie do niej wracam. tylko jak dotad 3 dni to bylo max. a przerw tu nie wolno robic wiec... jade od nowa.
ale skoncze to kiedys!

postanowilam tez, ze bede biegac raz w tygodniu bo boje sie ze schudne jeszcze bardziej, no i znajde sobie silownie......... z przystojnym trenerem wink.gif

Oj tak, tak, osobisty trener cool.gif Wink

Podziwiam upor, naprawde, ja sie zrazam bardzo szybko Wink Zaloze sie, ze jak juz przekroczysz polowe Weidera, to juz nie zrezygnujesz i dojedziesz do konca.
Sro Maj 23, 2007 20:36 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
kenarabek napisala:
...nigdzie nie moglam znalezc pytki z tymi cwiczeniami.
skad to masz? smile.gif

Pracuję w jednym z większych sklepów internetowych z płytami DVD Very Happy

Sro Maj 23, 2007 20:36 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Anullos
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Maj 2005
Skad: opolskie

Post Odpowiedz z cytatem
kamosia napisala:
kenarabek napisala:
...nigdzie nie moglam znalezc pytki z tymi cwiczeniami.
skad to masz? smile.gif

Pracuję w jednym z większych sklepów internetowych z płytami DVD Very Happy

ile ta cudowna płytka kosztuje??

Sro Maj 23, 2007 20:44 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Ja mam najtańszą - Joga dla początkujących (tytuł na zamówienie, trzeba poczekać kilka dni).
W sklepie 9.99 zł.
Ale przyznam, że jeszcze jej nie miałam czasu rozfoliować Embarassed .......
Jest sporo płyt DVD fitness, joga, pilates.
Wystarczy poszukać w popularnych sklepach intarnetowych.
U nas dobrze "schodzą":
- FITMAMA - Ćwiczenia dla kobiet w ciąży i po ciąży
- Kolekcja Fitness: Ja chcę mieć takie ciało!
- Kolekcja Fitness: Ja chcę mieć takie pośladki!
- Kolekcja Fitness: Ja chcę mieć takie ramiona!
- Kolekcja Fitness: Ja chcę mieć taki brzuch!
- Joga na co dzień-ćwiczenia dla wszystkich [4DVD]
oraz
- Tai chi: Najwyższa wyjątkowa siła.

Pisałam już o tym wcześniej.

Sro Maj 23, 2007 21:00 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
laaamia
Gaduła
Gaduła

Post Odpowiedz z cytatem
takie buty napisala:
kenarabek napisala:
takie buty napisala:

ale skoncze to kiedys!

Oj tak, tak, osobisty trener cool.gif Wink

Podziwiam upor, naprawde, ja sie zrazam bardzo szybko Wink Zaloze sie, ze jak juz przekroczysz polowe Weidera, to juz nie zrezygnujesz i dojedziesz do konca.

tylko, ze ja znowu na samym poczatku jestem Evil or Very Mad
Czw Maj 24, 2007 08:50 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
laaamia
Gaduła
Gaduła

Post Odpowiedz z cytatem
kamosia napisala:
Ja mam najtańszą - Joga dla początkujących (tytuł na zamówienie, trzeba poczekać kilka dni).
W sklepie 9.99 zł.

chetnie bym to zamowila.
jeszcze pilates interesowal by mnie... moglabys mi podeslac jakies info, moze byc na priv'a
z gory dziekuje grin.gif
Czw Maj 24, 2007 08:53 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Zdrowie i Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5  Nastepna
Strona 3 z 5

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach