Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Chcę się budować, szukam projektu
Idz do strony 1, 2, 3  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Chcę się budować, szukam projektu
Autor Wiadomosc
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 12 Lis 2003
Skad: Środek Polski

Post Chcę się budować, szukam projektu Odpowiedz z cytatem
Chcemy zamieszkać z Rodzicami i Babcią oraz my i Ola (6 osób). Osobne kuchnie, poddasze użytkowe, starsi najchętniej na parterze. Prosty, tani, bez zadęcia, Mały domek. Co myślicie o tych projektach od strony praktycznej? Nie patrzcie na urodę, bo dla mnie to sprawa drugorzędna.
http://www.inwestprojekt.com.pl/projekty/proj_w-0816.html
http://www.sis-projekt.pl/murator4.html
Będę wdzięczna za wskazówki. Nie znam się na projektach, może któraś z Was zwróci mi uwagę na jakiś szczegół, brak lub wadę?

Wto Mar 20, 2007 21:32 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
nalle
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Lip 2003
Skad: znad głupiej baby

Post Odpowiedz z cytatem
pierwszy:
moim zdaniem za malo pomieszczen bo przyjelam, ze Wy z Ola na gorze a rodzice +babcia na dole
brakuje jeszcze jednej sypialni na dole

drugi:
pomieszczen wystarczajaco duzo, ale

po prawej czesci parteru wchodzi sie od razu do kuchni, ktora dodatkowo jest bardzo malutka, poza tym nie wiem czy wygodnie by Wam bylo miec cale "mieszkanie" na gorze a kuchnie na dole
moim zdaniem calkiem fajny projekt (akurat z zewnatrz tez mi sie podoba) gdyby dalo sie go przerobic tak, aby na gorze zamiast salonu-antresoli zrobic Wasza kuchnie a te mala kuchnie na dole "zlikwidowac" na poczet powiekszenia dolnej lazienki, tak zeby weszla wanna i garderoby dolnej
wtedy Wasza czesc stanie sie zupelnie niezalezna i jak komus o 3 nad ranem zachce sie kanapke wink.gif to nie bedzie musial schodzic na dol halasowac babci i rodzicom
bo podejrzewam, ze duzy salon dzienny i tak bedziecie traktowac jako wspolny
a i jeszcze jedno: mi bardzo podobaja sie pustki nad salonem, ale wez pod uwage, ze wtedy salon robi sie bardzo wysoki i moze byc go ciezko ogrzac

MOJE ALLEGRO
Sro Mar 21, 2007 14:37 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Bardzo cenne uwagi, dzięki Smile

Sro Mar 21, 2007 18:39 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
MadziaS
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 31 Maj 2002
Skad: WN

Post Odpowiedz z cytatem
chętnie się podczepię, bo od roku mniej więcej szukam fajnego projektu domu dla dwóch rodzin/3 pokoleń

większość z nich zakłada, że "młodzi" mają np 120 m, a dziadkowie 25m, cięzko znaleźć coś mniej więcej równego powierzchnią, w jednej bryle (wykluczając bliźniaki)
Sro Mar 21, 2007 18:39 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Anullos
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Maj 2005
Skad: opolskie

Post Odpowiedz z cytatem
podzielam zdanie Nalle, z tym, ze w pierwszym domku pomysłałbym jeszce o wannie na dole (starsi za zwyczaj wolą wanny)

widziałam gdzieś fajny domek, dla dwóch (3) pokoleń, jak tylko znajdę - zaraz wleję

Sro Mar 21, 2007 19:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Ten brak wanny (czyli mała łazienka na parterze) jest właśnie sporą wadą projektów.
W sobotę jadę oglądać ogrodzoną działkę z podciągniętymi mediami. Są już na niej fundamenty, które wymuszają niestety określony projekt domu. Ale okazało się, że projekt (w cenie działki) jest niezły i do zaadaptowania do naszych potrzeb. Przede wszystkim jest garaż ma 2 samochody Smile
My naprawdę szukamy małego domku (kasy mało, potrzeby na szczęście też). Chcemy mieszkać z Rodzicami, bo nie młodnieją, a za parę lat przyjdzie nam biegać między dwoma mieszkaniami z pomocą.
Acha, ten projekt to: http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=79&sid=5
Pokój z garderobą na poddaszu przeroblilibyśmy pewnie na kuchnię z jadalnią, a jeden z pokoi na dole na pokój do pracy. Reszta dla starszych.
No i mają wannę Smile

Sro Mar 21, 2007 20:37 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Anullos
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Maj 2005
Skad: opolskie

Post Odpowiedz z cytatem
domek bbardzo ładny, ale dach drogi
jesli chcesz zaoszczedzić spytaj projektanta o przeprojektowanie dachu na dwuspadowy, częśc okien będziesz mogła w tedy umieścić w ścianach bocznych, bo takie dachowe porządne sa drogie

Sro Mar 21, 2007 20:41 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
MadziaS
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
same okna dachowe na poddaszu sa moim zdaniem w naszym klimacie niepraktyczne
Sro Mar 21, 2007 20:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Super! Super! jupi
Im więcej uwag, tym lepiej. Proszę o jeszcze.

Sro Mar 21, 2007 22:44 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
klik
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 22 Lis 2005
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
MadziaS napisala:

Dlaczego?

II projekt bardzo mi się podoba. Ale dziwne jest to, ze na dole jest łazienka z wc i obok tez jest wc Shocked Ja zmieniłabym to pomieszczenie na jakiś schowek, spizarnie albo szafe.

Domek jest przestrzenny i ma fajny układ ! z zewnatrz tez bardzo ładny smile.gif

Oddaj glosik na Matyska
Czw Mar 22, 2007 10:59 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora Numer ICQ
livi
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 02 Sie 2006

Post Odpowiedz z cytatem
dach może i drogi ale jeśli będziesz chciała to przeprojektować na dwuspadowy to też nie wyjdzie tanio, bo trzeba zapłacić projektantowi, doliczyć koszty dostawienia ścian na piętrze, poza tym może być problem z zachowaniem układu pomieszczeń na piętrze, ja się na tym nie znam ale podpytałam brata, który ma firmę budowlaną i to jest jego zdanie pozatym podobną sytuację miał w tamtym roku u klienta.
Czw Mar 22, 2007 13:46 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
klik napisala:
MadziaS napisala:

Dlaczego?

II projekt bardzo mi się podoba. Ale dziwne jest to, ze na dole jest łazienka z wc i obok tez jest wc Shocked Ja zmieniłabym to pomieszczenie na jakiś schowek, spizarnie albo szafe.

Domek jest przestrzenny i ma fajny układ ! z zewnatrz tez bardzo ładny smile.gif

To dodatkowe WC akurat jest dla naszej rodziny świetnym rozwiązaniem. Wolałabym nie tłumaczyć, dlaczego... Very Happy

Co do dachu, to orientowałam się, że nie jest możliwe przeprojektowanie go na dwuspadowy tak, by nie przypominał obory. No trudno...
Jeszcze nie podjęłam decyzji.

Czw Mar 22, 2007 19:21 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
MadziaS
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
klik napisala:
MadziaS napisala:

Dlaczego?

wychodzisz z domu i nie można zostawić otwartego, bo co jak zacznie padać deszcz?

Wg mnie też problemem może być dost, doświetlenie pomieszczeń na poddaszu, a u nas słonecznych dni tak dużo niestety nie ma

ja mam w takich pomieszczeniach schizę spania przy otwartym dachowym (widzę te ptaki, kuny, pająki itd atakujące mnie nocą lol.gif
Czw Mar 22, 2007 19:40 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
MadziaS
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
klik napisala:
MadziaS napisala:

Dlaczego?

wychodzisz z domu i nie można zostawić otwartego, bo co jak zacznie padać deszcz?

Wg mnie też problemem może być dost, doświetlenie pomieszczeń na poddaszu, a u nas słonecznych dni tak dużo niestety nie ma

ja mam w takich pomieszczeniach schizę spania przy otwartym dachowym (widzę te ptaki, kuny, pająki itd atakujące mnie nocą lol.gif
Czw Mar 22, 2007 19:41 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
nalle napisala:
pierwszy:
moim zdaniem za malo pomieszczen bo przyjelam, ze Wy z Ola na gorze a rodzice +babcia na dole
brakuje jeszcze jednej sypialni na dole

Co do tego pierwszego PROJEKTU, to po prostu można go nieco zmodyfikować. O tak (grube czerwone krechy to ściany):

Co do braku wanny na dole - doszliśmy z Rodzicami do porozumenia na wszelki wypadek. Jak to mówią - wszystko jest do dogadania. Bezwzględnym warunkiem mieszkania pod wspólnym dachem są dla nas dwie odrębne kuchnie.

Czw Mar 22, 2007 19:43 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Ta sypialnia to oczywiście dla Babci, która nie lubi, a wręcz boi się dużych pomieszczeń. Zawsze spała w klitkach i teraz też sobie zażyczyła mały pokoik do spania. Więc ten dół byłby chyba ok?

Czw Mar 22, 2007 19:48 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
mka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 06 Gru 2002
Skad: 3miasto

Post Odpowiedz z cytatem
ja bym jeszcze zwróciła uwage na mozliwosc wydzielenia klatki schodowej dostepnej blisko wejscia
bo jak zabalujecie i bedziecie noca wracać, albo dziecko bedzie biegac 30 razy na dwór to dziadkom moze przeszkadzac takie bieganie przez "ich" parter

Czw Mar 22, 2007 21:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Wątpię..
Poza tym my z tych "nie balujących" Smile
A czy zwróciłaś uwagę, że są dwa wejścia do domu? U dołu rzutu i po prawej stronie.

Czw Mar 22, 2007 21:19 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
mka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 06 Gru 2002
Skad: 3miasto

Post Odpowiedz z cytatem
sorki skomentowałam inny projekt Smile ten na horyzoncie

Czw Mar 22, 2007 21:22 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
klik
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 22 Lis 2005
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
MadziaS napisala:
klik napisala:
MadziaS napisala:

Dlaczego?

masz racje, nie pomyslałam o tym. Faktycznie jakieś zwierzaki moga sie dostac. I pewnie takie okna szybciej się brudzą....(ptasie kupy itd )

Oddaj glosik na Matyska
Pia Mar 23, 2007 08:30 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora Numer ICQ
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2, 3  Nastepna
Strona 1 z 3

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach