Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
remontuję salon - mój projekt do Waszej oceny-już widać
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
remontuję salon - mój projekt do Waszej oceny-już widać
Autor Wiadomosc
MagdalenaS
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 05 Cze 2003
Skad: Łódź

Post remontuję salon - mój projekt do Waszej oceny-już widać Odpowiedz z cytatem
Kochane Baby

Poddaję Waszej ocenie projekt mojego salonu.

Co Wy na to?
Jakieś sugestie, uwagi, komentarze?
Będę wdzieczna za wszystkie.

Na prezentacji jest dość surowo, ale mam sporo bibelotów i kwiatów, które zdecydowanie ożywią wnętrze.

Meble mają być w kolorze wenge, podłoga - parkiet przemysłowy merbau.

i rzut

Ostatnio zmieniony przez MagdalenaS dnia Pia Maj 25, 2007 14:17, w calosci zmieniany 6 razy
Wto Maj 15, 2007 14:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
MagdalenaS
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Nie wiem, czemu nie widać zdjęć???

Wto Maj 15, 2007 14:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
lisiczka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 06 Sie 2006
Skad: z puszczy

Post Odpowiedz z cytatem
MagdalenaS napisala:
Nie wiem, czemu nie widać zdjęć???

Ja też ostatnio chciałam wkleić fotkę i nie udało mi się a znaczniki były ok może trzeba ten temat poruszyć w Technikaliach ?
Wto Maj 15, 2007 17:23 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Gosiak
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 28 Wrz 2002
Skad: z innej bajki

Post Odpowiedz z cytatem
usuń wszystko co jest po .jpg
tylko zmniejsz je Smile

Wto Maj 15, 2007 18:39 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Limeryk
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 19 Sie 2002
Skad: mielczanka

Post Odpowiedz z cytatem

Chyba nie działa usunięcie końcówek.
Ogolnie, cos te albumy googla nie sa dobre. Tez nie znalazlam sposobu.

Wto Maj 15, 2007 19:19 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Gosiak
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 28 Wrz 2002
Skad: z innej bajki

Post Odpowiedz z cytatem
u mnie widać po usunięciu
chociaż faktycznie z tego co pamiętam to nie u wszystkich się wyświetlają googlowe zdjęcia

Wto Maj 15, 2007 19:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Limeryk
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 19 Sie 2002
Skad: mielczanka

Post Odpowiedz z cytatem
U mnie nie widać ani w Mozzili, ani w OE.
Merytorycznie. Zielony jest chyba dość trendi teraz. A osobiście nie lubię urządzania datowanego stylem (co nie znaczy, że jestem od tego wolna, bo tak już jakoś jest, że podoba nam się to co wypromowane Wink )
Dla mnie nie jest to wnętrze surowe, tylko zagracone. Głównie jeśli chodzi o fakturę mebli itp. Chociaż może to być wina wizualizacji. Ja bym to uprościła, zamiast żaluzji rolety, bez belek na suficie jeśli nie są konstrukcyjnie koniecznie, bardziej jednolite i jasne kolory, bo jednak miejsca nie ma za dużo. A stonowana kolorystyka trochę "ukryje" wszystkie przedmioty, które są Ci potrzebne nie wprowadzając bałaganu.
Przy okazji jest to ocena nie tyle Twojego pomysłu, co raczej sposób w jaki ja bym to wnętrze urządzała dla siebie Smile

Wto Maj 15, 2007 22:41 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
MagdalenaS
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Gosiak, zlikwidowałam wszystko, co po .jpg i ja nie widzę zdjęć w ogóle Sad nie wiem, jak Wy.

Limeryk, dzięki za uwagi.
A teraz trochę się tłumaczę.
Zielony jest nie dlatego, że jest trendi, tylko dlatego, że bardzo nam się podoba i lubimy ten kolor.
Na wizualizacji jakoś dziwnie wyszła ta faktura. Meble mają być w kolorze wenge, nie takim jasnym i nie takim pstrokatym.
Nad tymi żaluzjami też poważnie się zastanawiam, chociażby z powodu czyszczenia (czyszczenie żaluzji drewnianych chyba mnie przerasta...)
Belki nie są konstrukcyjnie potrzebne, ale też mi się strasznie podobają Wink To nawet nie belki, tylko dechy.
Kolory ścian są właściwie 2 - jakiś złamany beż na większości ścian i ta modna ( Wink ) zieleń.

Mm wrażenie, że na tej wizualizacji pokój optycznie się zmniejszył. Ma 21 m2, więc myślę, że miejsca tam trochę będzie. Niemniej, boję się tych ciemnych kolorów, a z drugiej strony podobają mi się.

Proszę o kolejne uwagi, pomysł wciąż żywy, choć czasu na zmiany już nie została dużo, bo w czerwcu zaczynamy.

Sro Maj 16, 2007 22:27 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
MagdalenaS
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
I co, żadna więcej Baba mi nic nie podpowie?????

Pia Maj 25, 2007 12:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Arwena
Adminka
Adminka

Dolaczyla: 06 Cze 2002
Skad: KrakĂłw

Post Odpowiedz z cytatem
Nie widać ani zdjęć, ani nawet linków do nich.
Pia Maj 25, 2007 12:34 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Frania
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 06 Lip 2004
Skad: USA

Post Odpowiedz z cytatem
Wklej zdjecia na www.tinypic.com . Smile

Pia Maj 25, 2007 13:23 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
MagdalenaS
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Frania, bardzo dziekuję za ten adres. Wrzucanie tam zdjeć jest banalnie proste.

Przepraszam za wielkość, ale nie mam w pracy żadnego programu graficznego,w którym mogłabym je pomniejszyć. Obiecuję to zrobić szybko.

Pia Maj 25, 2007 13:41 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
karo
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 20 Lis 2002

Post Odpowiedz z cytatem
Jak dla mnie wnetrze jest troche przyciezkie bo za duzo tam sie dzieje jak na tak mala powierzchnie. Ta wstawka ceglana plus belki plus 2 kolory scian plus ciemna podloga przykuwajaca uwage to za duzo szczescia na raz.
Zrezygnowalabym z motywu cegiel i belek, sciany w jednym neutralnym jasnym kolorze, kanapa tez jasna. A zeby mdlo nie bylo wzielabym dodatki w jakims kontrastowym kolorze np. fiolet lub czerwien.

Pia Maj 25, 2007 14:55 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Bajabajka
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 21 Cze 2005

Post Odpowiedz z cytatem
Mi sie podoba.....oprocz zaluzji, ciemnej podlogi/lub mebli oraz tej sciany "niby"ceglanej wink.gif .....Okna musza w takim pomieszczeniu dawac duzo swiatla,wiec z zaluzji bym zrezygnowala. Ciemna podloga i meble nienajlepiej wygladaja, wiec ja zrezygnowalabym z jednego ciemnego koloru. Jesli chodzi o ta sciane "ceglasta", to za duzy balagan.....fajnie wygladalaby taka wstawka na scianie nie zastawionej sprzetami, wtedy bylaby czyms oryginalnym, niby dodatkowym sprzetem w pokoju.....a moze poprostu zlagodzic te niby polki kolo okna i jesli zalezy Ci na tych"ceglach" wmanewrowac je przy stole, moze daloby to wrazenie wydzielenia czesci pokoju na cele "jadalni".....

Pia Maj 25, 2007 16:26 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
laaamia
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 30 Sie 2006

Post Odpowiedz z cytatem
karo napisala:

Zrezygnowalabym z motywu cegiel i belek, sciany w jednym neutralnym jasnym kolorze

ale to najwiekszy bajer w tym wszystkim. jak juz to inaczej rozmiescic te belki bo faktycznie wszystko 'wlazi' na siebie, albo zrobic cala sciane z cegiel, a nie tylko jej fragment.
ja zdecydowanie jestem za czyms odwaznym. standardy sa zbyt nudne
Pia Maj 25, 2007 16:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
mania
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 18 Kwi 2007
Skad: gdańsk

Post Odpowiedz z cytatem
ceglana sciana + belki maga calkiem ciekawie wygladac- chociaz trzeba uwazac, coby optycznie nie pomniejszyly pomieszczenia, nie wiem jaka jest wysokosc pokoju?
co do zaluzji to raczej nie zgadzam sie ze zaciemnia - przeciez w doskonalej wiekszasci beda podciagniete.
na Twoim projekcie podloga ma dosyc ciemny kolor i zlewa sie z kanapa i meblami, jezeli w rzeczywistosci jest podobnie to tu jeszcze bym sie zastanowila na kolorami
nie lubie scianek karton gipsowych z poleczkami - a taka chyba widnieje kolo kaloryfera- ale jak masz koncepcje co w nie poukladac to ok
ta sciana za kanapa ma byc ciemniejsza od reszty scian? moze juz niepotrzebnie , wystarczy sciana ceglana;
ale ogolnie wrazenie pozytywne
Pon Maj 28, 2007 06:47 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kamyk
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 11 Kwi 2007

Post Odpowiedz z cytatem
sliczny pokoj bardzo mi sie podoba Very Happy

Pon Maj 28, 2007 19:40 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Anek
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 14 Lis 2005
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
miejsca tam rzeczywiście dużo nie będzie ale za to całość baaaardzo mi się podoba Smile

Pon Maj 28, 2007 19:51 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
mka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 06 Gru 2002
Skad: 3miasto

Post Odpowiedz z cytatem
hehe ile osób tyle opini

ujednoliciam bym wnetrze do 3 ,max 4 tekstur - tzn. mazx 2 kolory czy usłojenia drewna jakis kolor scian moze byc w odcieniach i tapicerka
dla mnie na pierwszy rzut odpada ściana ceglana
ja rozumiem po oknach ze to sciana w bloku- to nie udawamy ,że nagle zrobilismy odkrywke starej ściany z cegły
na drugi rzut te belki- sam pomysł nie jest zły- ale co one mają podkreslac, wydzielać?
moze jesli juz to kawał takiej drewniane deski nad kątem jadalnym- jako pretekst do powieszenia tam lampy wychodzącej w sufit tylko na długosc stołu i schodzącego na sciane jako tło dla obrazków ?
cos w tym stylu jak to po lewej na tyej wizualce tylko nad stołem i barziej wysuniete w głab pokoju

bałagan przy oknie mnie meczy- albo rybka albo zegarek - obie formy półek b. mocne- dominują okno i stwarzaja bałagan- zastaniam sie czy taka "esowata" półka tylko w wiekszej formie wygladala by dobrze jako akcent na tej scianie zamiast tego ceglanego placka
na gispowe póeczki mam uczulenie ale to moja sprawa Smile
mi zroznicowanie odcieni scian sie podoba- dzieli ten pokój na strefy
ale przy takich oliwkowych odcieniach zaszalałabym z kanapą- jakiś koniakowy oranż, jasne ecru ale z barwnymi poduchami - jakies kolorystyczne jajo bym zrobiła
by rozbic ciezkosc tego wnetrza
a jeszcze tv na tle okan to b. zły pomysł- ja wiem,ze w blokach wszelkie gniazdka tv sa przy oknie,a le ogladanie tego w słoneczny dzien bedzie koszmarem

Wto Cze 12, 2007 07:42 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
MagdalenaS
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Bardzo wszystkim dziękuję za podpowiedzi.
Generalnie, widzę, ze większość z Was ma sporo krytycznych uwag Wink I dobrze. Pomysł cały czas ewoluuje. Po konsultacji z wykonawcą zdążyłam zrezygnować z półek k-g w lewym rogu przy oknie. Będzie tylko ścianka, a półki będą z płyty meblowej, w kolorze mebli. Od początku nie byłam do tego "komina" przekonana, ale małżowi się podobał.
Jeśli chodzi o kanapę, to już jest. I jest w kolorze... czerwono-malinowym. Kurcze, miałam wstawić zdjecie...
Meble mają być w jednolitym, ciemnym kolorze. Wszystkie takie same. Na wizualizacji wyszły jakieś takie łaciate.

Zaczynamy w poniedziałek, więc mam juz mało czasu na zmiany. Jakieś jeszcze propozycje?

Wto Cze 12, 2007 09:24 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach