Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Piekny kwiecisty balkon
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Piekny kwiecisty balkon
Autor Wiadomosc
Marcia
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 05 Gru 2003
Skad: Białystok

Post Piekny kwiecisty balkon Odpowiedz z cytatem
Marzy mi sie balkon caly w kwiatach, z malym stoliczkiem i krzeselkami....

Balkon jest dluuugi i waski, dlugosc okolo 5 metrow, szerokosc 1.5 - 2 m.
Chcialabym jakies pnace kwiaty, ktore oplatywalyby szczebelki balkonu. Moge tez postawic skrzynki na ktorszej sciance na podlodze oraz na 2 parapetach (1.5 metra szerokosci)

Kupilam Kobee pnaca i jakas mieszanke pnaca, ale nie wroze tym kwiatkom nic dobrego. Wysadzilam je do pojemników na rozsady ale sa tak watle ze chyba nic z nich nie bedzie Sad
Mam tez Celozje pierzasta i grzywiasta, ale to tez podbno nie sa kwiatki dla poczatkujacej ogordniczki Sad

Jakie roslinki polecacie na wschodni balkon, slonce jest tam do okolo 13-14 godziny.
Czw Mar 16, 2006 21:39 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
nata
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 11 Sie 2005

Post Odpowiedz z cytatem
Balkon z wystawą wschodnia jest bardzo dobrym balkonem. W zasadzie każda roslina uda sie z powidzeniem. Z roślin balkonowych przeznaczonych do skrzynek mozna polecic: 1. jaskry w różnych kolorach- bylina, pokrój zwarty, pionowy, kwiaty pełne 2. heliotrop- roslina jednoroczna, pokrój wyprostowany, kwity filoetowe pachnace 3. niecieprki w różnych kolorach kwiatów 4.lantana, werbena, scewola i bidens (żółte drobne kwiaty) z roślin zwisających 5. smagliczka- roślina okrywowa, póżniej zwisająca, bardzo trwała i długo kwitnąca roslina, pachnace kwiaty. Na balkonie moze rosnąc az do pierwszych przymrozków Z podanych wyżej roslin można tworzyc różne kompozycje. Na bardzo duży balkon polecałabym jednak rosliny zwisające, na pierwszym planie, a na drigim mozna posadzic rośliny stojące.

Smile
Czw Mar 16, 2006 21:59 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
anki
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 16 Lut 2003
Skad: Sthlm

Post Odpowiedz z cytatem
Mi kobea pieknie w zeszlym roku urosla - ma straszne tempo, rosla nawet po kilka centrymetrow dziennie. Zrobil sie z tego taki gaszcz, ze az mi sie rozdwojone dupki w nim zalegly Confused

Czw Mar 16, 2006 22:49 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Aka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 05 Lis 2003
Skad: nawet pekaes do nas dochodzi...

Post Odpowiedz z cytatem
Proszę o wytłumaczenie, co to są "rozdwojone dupki" Cool

Ja jestem bardzo ciekawa czy mój balkonowy Clematis przeżył zimę.
A w poniedziałek rozsiałam do doniczki lobelię...
Pia Mar 17, 2006 13:28 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
anki
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Robaczki. Bardzo nieprzyjemne, z rozdwojonym ogonem. To nazwa na uzytek prywatny Wink

Pia Mar 17, 2006 14:42 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Marcia
Gaduła
Gaduła

Post Odpowiedz z cytatem
anki napisala:
Robaczki. Bardzo nieprzyjemne, z rozdwojonym ogonem. To nazwa na uzytek prywatny Wink

Szczypawki ??? w kazdym razie fuj.....

co to clematis?
Pia Mar 17, 2006 20:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
maaggda
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 02 Lut 2006

Post Odpowiedz z cytatem
Własnie idzie wiosna i sama sie już powoli zastanawiam jakie kwiaty w tym roku posadzić? zawsze mialam pelargonie .........??????????????

bo zyc bez Ciebie nie moge.
Nie Mar 19, 2006 00:15 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Marcia
Gaduła
Gaduła

Post Odpowiedz z cytatem
Moje sadzonki powariowaly. Wysadzilam zgodnie z opisem na opakowaniu w koncu lutego (kobea i mieszanka roznych pnacych) . W tej chwili maja po okolo 20 cm wzrostu i zaczynaja sie chwiac, niektore juz leza... jakie sone takie miznerne sa, takie cieniutkie lodyzki...

CO mam z nimi robic? przeciez nie wsadze do skrzynek i nie wyrzuce na balkon w snieg?
Nie Mar 19, 2006 11:01 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
anki
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Przesadz do wiekszych doniczek.
W jakiej ziemi sialas? Staly na sloncu? Przykrywalas je folia?

Nie Mar 19, 2006 11:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
weridiana
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 03 Lip 2002

Post Odpowiedz z cytatem
Ja co prawda nie mam balkonu, ale zamierzam w tym roku skrzynki na parapetach porobić sobie, szerokie mam Smile

Mieszkanie mam wschód - zachód i okna po obu stronach, po jednej - zachodniej jest ciemno - ulica jest wysadzona starymi drzewami - coś mi tam urośnie??? nie chcę za wysokich kwiatków. najlepsze byłyby chyba niskie kolorowe, zwisających nei będe widzieć.

Nie Mar 19, 2006 14:15 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Marcia
Gaduła
Gaduła

Post Odpowiedz z cytatem
anki napisala:
Przesadz do wiekszych doniczek.
W jakiej ziemi sialas? Staly na sloncu? Przykrywalas je folia?

Ziemia ze sklepu, taka zwykla...
Wysialam do "wielodoniczki" po jednym ziarenku w przegrodke (5cm x 5cm). Staly w dosc chlodnym pokoju, ze swiatlem, ale nie przy oknie, bez folii. - I wyrosly jak szalone.

"Przesadz do wiekszych doniczek" - tzn moge do docelowej, takiej balkonowej - dlugiej i waskiej?
Nie Mar 19, 2006 15:08 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
anki
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Pewnie mozesz.
Ja po wysianiu stawiam w sloncu pod oknem i przykrywam folia. Kobea szybko rosnie, ale mi zawsze wychodza dosc silne rosliny scratch
Sieje sie zawsze do specjalnej ziemi do siania - jest mniej zyzna. Ta zwykla ma za wiele skladnikow odzywczych, do takiej przesadza sie dopiero pozniej.

Nie Mar 19, 2006 15:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Marcia
Gaduła
Gaduła

Post Odpowiedz z cytatem
anki napisala:
Sieje sie zawsze do specjalnej ziemi do siania - jest mniej zyzna. Ta zwykla ma za wiele skladnikow odzywczych, .

dobrze ze nie podlewalam nawozem Smile bo przyznam ze mialam taki plan Smile
Nie Mar 19, 2006 16:28 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Gosiak
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 28 Wrz 2002
Skad: z innej bajki

Post Odpowiedz z cytatem
czy koniec maja, początek czerwca to jeszcze czas na posadzenie/wysianie jakichś kwiatów na balkonie????

Nie Mar 19, 2006 18:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
anki
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Chyba tak - gatunki, ktore sieje sie bezposrednio do skrzynek.
A sadzonek nie chcesz? Bedzie latwiej Wink

Nie Mar 19, 2006 19:19 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Gosiak
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
wszystko mi jedno czy sadzonki czy nasiona czy co tam jeszcze - tylko że wcześniej niż początek czerwca zwyczajnie nie dam rady Sad

Nie Mar 19, 2006 19:42 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
anki
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Gosiak, ja sie zazwyczaj w czerwcu za kwiaty zabieram. Zeszle lato bylo pod znakiem plodnosci Wink i sie wyjatkowo bawilam w sianie. Wyszla mi tylko kobea, wiec ja powtarzam w tym roku Smile Sadzonki mozesz kupowac cale lato.

Nie Mar 19, 2006 19:51 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Gosiak
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
ihaaaa Chomik będę mieć piękny balkon Chomik

Nie Mar 19, 2006 20:07 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
ewulka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 16 Lis 2004
Skad: WAWA

Post Odpowiedz z cytatem
A ja nie jestem zwolenniczką kwiatów na balkonie , w lato tylko sprzątam to co opadnie sąsiadom wyżej Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil , sa jak już podleja swoją balkonową hodowle to u mnie wsio pływa
/ brak ludziom wyobraźni

Pon Mar 20, 2006 08:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Agakakaka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 17 Gru 2003
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Ja na taką orientacje polecam lobelie, zawsze sadzę z sadzonek do skrzynek za oknem. Lubię niebieskie, ale sa tez białe. Kwitną od wczesnej wiosny do późnej jesieni. One właśnie lubia takie wschodnie orientacje, bo za dużo słońca nie lubią. Fajny jest tez uczep, takie żółty, może nawet lepszy na balkon, bo ma większy pokrój liścia i kwiatów.
Byliny sa dobre, ale tylko jak masz gdzie przezimować skrzynki, ja nie mam dlatego sadzę rośliny jednoroczne. W tym roku tez posadze niebieskie lobelie. Chociaz na balkonie to może w większych skrzynkach korzenie zimą nie przemarzną... W takim razie barwinek (vinca). Ma tę zaletę, ze jest zimnozielony, czyli zimą tez stanowi ozdobę. Kwitnie wczesną wiosną na fioletowo, kwiaty to takie dzwoneczki. Ja najbardziej lubię te z ciemnozielonymi listkami. Sa tez z jasnymi przebarwieniami i chyba on ekwitną na różowo albo biało. Tylko on mniej wiszący, a arczej płożący, znaczy to roslina okrywowa, ale jak się rozrośnie to się moze cudnie ze skrzynek "wylewać". Ja uwielbiam tę roślinę. Poza tym nic nie trzeba przy nim robić, a wygląda ślicznie.

Pon Mar 20, 2006 20:12 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach