Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Co teraz kupic na prezent??????
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Panny Młode Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Co teraz kupic na prezent??????
Autor Wiadomosc
maaggda
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 02 Lut 2006

Post Co teraz kupic na prezent?????? Odpowiedz z cytatem
Mam pytanie odnosnie slubu jakie teraz daje sie prezenty ,czy robicie liste tak jak to było kiedys czy raczej daje sie pieniązki .Jestesmy zaproszeni na wesele i nie bardzo wiem jak z prezentem zrobic co wybrac.Prosze o podpowiedz kiedys inne byly zwyczaje a u nas w rodzinie jakos dawno slubów nie było .

bo zyc bez Ciebie nie moge.
Nie Cze 03, 2007 23:32 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Xenia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 26 Sie 2004
Skad: 51°N 17°E

Post Odpowiedz z cytatem
Z własnego doświadczenia mogę doradzić ci pieniądze. To chyba najmniej problemowy prezent jest wink.gif
Oczywiście możesz kupić prezent, ale to według mnie wymaga już trochę inwencji. Najlepsze wtedy są listy prezentów, które powinni wystawić młodzi. Jeśli takowych nie ma to obstawałabym przy pieniążkach, no bo po co komu 3 żelazka, albo 3 ekspresy do kawy wink.gif

Pon Cze 04, 2007 09:34 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Aneszka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 09 Cze 2003

Post Odpowiedz z cytatem
Chyba najlepiej spytać narzeczonych.
Albo podpowiedzą Ci konkretną rzecz/kilka rzeczy do wyboru, albo powiedzą, że wolą pieniądze. Tak czy tak, sprawa mocno ułatwiona.
Istnieje możliwość, że powiedzą "wszystko jedno". W takim przypadku moim zdaniem najlepiej kupić coś, co nie ma walorów estetycznych a jedynie użytkowe, np. mikser czy odkurzacz. Nawet najpiękniejszy naszym zdaniem wazon może nie przypaść innym do gustu.
Kiedyś dostaliśmy z mężem wolną rękę w wyborze prezentu i kupiliśmy blaszki do ciast i patelnię.
O, może np. zestaw Tefal Ingenio?
Pon Cze 04, 2007 09:41 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
zyszkola
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 13 Lut 2005
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Uzgodniłabym z narzeczonymi, co chcą dostać. Nie zgodzę się z Aneszką, że mikser czy odkurzacz, bo po pierwsze istnieje zagrożenie, że dostaną trzy odkurzacze, a po drugie - nie wiem jak Wy, ale ja takie rzeczy wolę wybierać sama. Takie rzeczy natomiast jak porządna patelnia czy zestaw Tefala, o którym Aneszka napisała, to coś co się niewątpliwie przyda (chyba że się stołują poza domem), a jednocześnie jest w miarę neutralne.

Natomiast nacisk położyłabym na rozmowę z młodymi. Ostatnio udało mi się wytłumaczyć Asi, że ja rozumiem, że oni nic nie chcą, ale my chcemy im coś dać, i lepiej dać im coś co chcą mieć niż tysiąc czterdziesty trzeci komplet eleganckich sztućców...Problem był w tym, że jej było głupio zgłaszać żądania, ale udało się Smile Dostaną od nas robot kuchenny, konkretny i pokazany mi przez Asię model.

Pon Cze 04, 2007 15:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 11 Sty 2005

Post Odpowiedz z cytatem
Też bym zapytała. Ślub to taka okazja, że niespodzianki nie są bardzo konieczne i naprawdę wypada zapytać. My na przykład biorąc ślub byliśmy już zupełnie urządzeni, gdyby ktoś nam kupił mikser, odkurzacz czy zestaw garnków nie bylibyśmy zadowoleni. Nasi goście pytali wprost co mają nam kupić, my wprost odpowiadaliśmy, że prosimy o pieniądze, za które zresztą kupiliśmy sobie potem telewizor. Między innymi Very Happy
Pon Cze 04, 2007 18:10 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Aneszka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 09 Cze 2003

Post Odpowiedz z cytatem
kasik31 napisala:
gdyby ktoś nam kupił mikser, odkurzacz czy zestaw garnków nie bylibyśmy zadowoleni.

No ja przecież to rozumiem i napisałam, aby przede wszystkim spytać.
Niemniej w jednym przypadku nie udało nam się wydobyć z narzeczonych preferencji w tym względzie i byliśmy zdani na własną fantazję... Smile
Na szczęście bardzo dobrze się z nimi znaliśmy i wiedzieliśmy, co może być przydatne.
Gdyby byli kompletnie urządzeni, jakikolwiek garnek byłby zbędnym balastem:)
Pon Cze 04, 2007 19:52 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Aneszka napisala:
kasik31 napisala:
gdyby ktoś nam kupił mikser, odkurzacz czy zestaw garnków nie bylibyśmy zadowoleni.

No ja przecież to rozumiem i napisałam, aby przede wszystkim spytać.
Niemniej w jednym przypadku nie udało nam się wydobyć z narzeczonych preferencji w tym względzie i byliśmy zdani na własną fantazję... Smile
Na szczęście bardzo dobrze się z nimi znaliśmy i wiedzieliśmy, co może być przydatne.
Gdyby byli kompletnie urządzeni, jakikolwiek garnek byłby zbędnym balastem:)

Aneszko, ja nie do Ciebie broń Boże Very Happy Jasne, że jeśli narzeczeni mówią "wszystko jedno" to się kupuje wszystko jedno co i potem lądują z trzema odkurzaczami i czterema robotami wielofunkcyjnymi. Ale wtedy sami są sobie winni, nie? lol.gif
Wto Cze 05, 2007 14:59 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
joa
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 18 Mar 2004

Post Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem najlepiej dać pieniążki- niech młodzi kupią sobie co chcą ....
Sob Cze 09, 2007 11:05 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Madi
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 10 Lut 2005
Skad: Warszawa/Biała Podlaska

Post Odpowiedz z cytatem
Przyłączam się do pytania. Mam 7 lipca ślub koleżanki. Chcemy się na prezent złożyć w kilka osób (psiapsióły ze studiów) i kupić prezent. Wiemy od koleżanki, że chce prezent od nas i to niespodziankę. I jesteśmy w kropce, bo nie wiemy co kupić. A koleżanka w nas wierzy i że będzie to coś fajnego:) Macie jakieś pomysły?

Wto Cze 19, 2007 23:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Krulik
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 22 Sie 2003
Skad: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
A myśmy jakis czas temu dali naszym przyjaciołom prezent, który skłądał się z 4 częsci:
Każdy był osobno zapakowany i opisany co z tym zrobić. Najpierw musieli przeczytac a dopiero potem otwierali.
1. Była to świeczka - podpisana: Uzywac w celu stworzenia nastroju.
2. Seksowana koszulka dla panny młodej - "uzywac w celu przystojenia panny młodej"
3. slipki z sex shopu z trabą słonia - "używac w celu przystrojenia pana młodego"
4. kajdanki z futerka - "Uzywac w celu zacisnienia więzów małżenskich"

ogólnie "mało praktyczny" prezent ale ubaw był po pachy Very Happy

[
Sro Cze 20, 2007 12:08 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Madi napisala:
Przyłączam się do pytania. Mam 7 lipca ślub koleżanki. Chcemy się na prezent złożyć w kilka osób (psiapsióły ze studiów) i kupić prezent. Wiemy od koleżanki, że chce prezent od nas i to niespodziankę. I jesteśmy w kropce, bo nie wiemy co kupić. A koleżanka w nas wierzy i że będzie to coś fajnego:) Macie jakieś pomysły?

Może ekspres ciśnieniowy plus jakieś piękne filiżanki porcelanowe...?
Sro Cze 20, 2007 17:18 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
malgoc
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 07 Lip 2007

Post Odpowiedz z cytatem
ja jestem zwolenniczką dawania pieniędzy młodym.
Sami też będziemy o taki prezent prosić. Marzę o zakupach "domowych" po ślubie wg naszego gustu i naszych osobistych priorytetów. Tyle że ja jestem troche wybredna w prezentach może dlatego tak się upieram z pieniędzmi Smile

Sob Lip 07, 2007 23:12 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Netula
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 23 Maj 2003
Skad: Kalety

Post Odpowiedz z cytatem
nas przy wreczaniu zaproszen tez pytaja o prezenty. Z racji tego iz bedziemy mieszkac u mnie w domu gdzie meiszkam juz 20 lat prosimy o pieniazki:)
Nie Lip 15, 2007 21:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
Amarylis
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 15 Sie 2012

Post Odpowiedz z cytatem
Myślę, że najlepszym prezentem będą po prostu pieniążki Wink Państwo młodzi po prostu kupią za nie co chcą ...
Zawsze możesz napisać im kartkę z fajnymi życzeniami , mogę polecić Ci miejsce z którego ja zawsze biorę życzenia: http://www.zyczeniaslubne.org/ - są dedykowane, pisane przez konkretnego autora tak więc nie znajdzie się ich nigdzie indziej - a moim zdaniem takie właśnie cieszą najbardziej Wink
Wto Sie 20, 2013 18:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
majakk
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 05 Gru 2013

Post Odpowiedz z cytatem
Nam się np. spodobała fotoksiążka z naszymi wspólnymi zdjęciami Smile Fajny pomysł i fajna pamiątka. Z tego co wiem znajomi zamówili ją na http://www.digitalalbum.pl/
Pia Gru 06, 2013 22:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
TinkerBell
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 01 Kwi 2012

Post Odpowiedz z cytatem
Nas się raczej wszyscy pytali co chcielibyśmy dostać i nie ukrywaliśmy, że wolimy pieniądze. Głównie dlatego, że chcieliśmy z nich opłacić choć w części koszty wesela. Dodatkowo na zaproszeniach był wierszyk o tym, że zamiast kwiatów prosimy o butelkę wina lub innego alkoholu. Do dziś mamy spory zapas. Jak znajdę wzór naszego zaproszenia to Wam pokażę. Same zaproszenia zamawialiśmy na Allegro, w cenie 1 zł za sztukę. W pełni spersonalizowane. Warto o tym pomyśleć, bo takie niby nic, a widziałam zaproszenia i po 10 zł za sztukę, a moim zdaniem to niepotrzebny wydatek.

Nie Mar 02, 2014 22:16 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Asiiia24
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 02 Kwi 2014

Post Odpowiedz z cytatem
My dostaliśmy dużo sprzętów rtv i agd oraz pieniądze Smile
Pon Maj 05, 2014 11:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wisenna
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 13 Paz 2014

Post Odpowiedz z cytatem
I nic wam się nie powtarzało z tego sprzętu agd? Ja tam też wolałabym mimo wszystko takie rzeczy wybierać sama. Nie lubię, jak mi ktoś decyduje jakiego czajnika mam używać czy mikrofalówki. No i lepiej, żeby te sprzęty też do siebie pasowały, a nie jedno było stalowe a drugie białe. Sama byłam kiedyś na ślubie, gdzie państwo młodzi nie byli zdecydowani, co chcą, ale ich rodzice zorganizowali zbiórkę na prezent składkowy: podróż poślubną. Wiedzieli, gdzie młodzi chcieliby pojechać i kto chciał mógł się dołożyć, albo dać coś we własnym zakresie. Wiem, że wycieczkę wykupili w lokalnym biurze podróży http://aviatourtravel.pl/
Młodym bardzo się ten prezent spodobał, uważam, że to była dla nich wspaniała niespodzianka.

Czw Mar 12, 2015 12:18 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Patii91
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 02 Gru 2015

Post Odpowiedz z cytatem
Ja w tym roku postawiłam na praktyczne prezenty, a mianowicie na ubrania. Stwierdziłam, że takie prezenty będą najlepsze, bo dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań i nigdy nie maja ich za dużo. Dodatkowo udało mi się otrzymać rabat, bo koleżanka poleciła mi tą stronę www.kodyrabatowe.gg.pl i na niej znalazłam kody rabatowe do sklepów dziecięcych. Teraz został mi do kupienia prezent dla męża, ale zastanawiam się nad kupnem mu kilku koszul, bo na tej stronie sa także kody rabatowe do sklepów odzieżowych dla dorosłych. Jeśli nie macie jeszcze kupionych prezentów, to polecam kody z tej strony, bo zaoszczędzicie sporo pieniędzy, a otrzymanie kodu jest bardzo proste, bo zazwyczaj wystarczy tylko raz kliknąć myszką Smile
Sro Gru 02, 2015 11:24 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Marcela21
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 06 Lis 2015

Post Odpowiedz z cytatem
Brzmi jak ciekawa oferta, tym bardziej że przede mną zakupy prezentowe, a zawsze dobrze oszczędzic chociaż te kilka groszy. Moja mama zażyczyła sobie kremu pielegnacyjnego: http://www.ezebra.pl/product-pol-15056-Eveline-Laser-Precision-50-Krem-liftingujacy-na-dzien-i-noc-50ml.html nie będzie to zbyt kosztowny wydatek, wiec myślałam o czymś ekstra, np. eleganckich kolczykach?
Pon Gru 07, 2015 09:46 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Panny Młode Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach