Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Kuchnia - otwarta czy zamknięta
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Kuchnia - otwarta czy zamknięta
Autor Wiadomosc
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 12 Lis 2003
Skad: Środek Polski

Post Kuchnia - otwarta czy zamknięta Odpowiedz z cytatem
Baby kochane, potrzebuję inspiracji.
W tym tygodniu muszę podjąć decyzję, jak ma wyglądać moja kuchnia w budowanym domu.
Nie jestem zwolenniczką otwartych kuchni, bo nie przepadam, jak ktoś mi patrzy na ręce podczas gotowania i niekoniecznie też chcę rozsiewać kuchenne zapachy po salonie.
Ale też nie chciałabym zupełnie zamykać jej ścianą działową i drzwiami - jako osobne pomieszczenie.
Widzicie jakieś rozwiązanie?

Nie Maj 11, 2008 20:48 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Frania
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 06 Lip 2004
Skad: USA

Post Odpowiedz z cytatem
Ja bym jednak wybrala otwarta kuchnie. Smile

Pon Maj 12, 2008 00:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
młoda77
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 18 Lip 2004
Skad: podlaskie;)

Post Odpowiedz z cytatem
kamosiu pokaż plan, bo tak to wiesz, ciężko coś podpowiedzieć nie znając 'możliwości'...

Pon Maj 12, 2008 00:25 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem

Dom jest dwurodzinny.

Pon Maj 12, 2008 18:55 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Frania napisala:
Ja bym jednak wybrala otwarta kuchnie. Smile

Och, Franiu! Nie mam co do tego wątpliwości... Smile
Ze mnie jednak kucharka taka sobie i stresowałabym się czując, że ktoś patrzy mi na ręce Smile

Pon Maj 12, 2008 18:57 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Anek
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 14 Lis 2005
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
to może zamast ściany zrobić barek?? (od strony kuchni możesz sobie pod im zrobić szafki lub szuflady a od strony salonu postawić stołki barowe. Barek ma to do siebie, że jest na tyle wysoki, że zasłoni "gotujące ręce" a żeby zapachy nie rozchodziły się po całej chałupie wystarczy dobry wyciąg.
No ale to tylko propozycja

Pon Maj 12, 2008 19:21 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
kasha
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 06 Paz 2003
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
nie rob nic wbrew sobie
jesli chcesz miec kuchnie zamknieta - zamykaj
inaczej bedzie przez lata wkurzac
nie sa wazne trendy i mody - Ty tam bedziesz mieszkac i gotowac

nasz dom jest naszym miejscem - powinnismy go ksztaltowac dla siebie
'
dla mnie ta kuchnia za mala Wink ale ja wole miec rozmach i przestrzen jak juz sie zabiore za zabawe z garnkami Wink

Pon Maj 12, 2008 19:51 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
E_milka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 13 Cze 2002

Post Odpowiedz z cytatem
Kamosiu osobiście proponuję otwarcie kuchni na jadalnię, jeśli się da. Ja tak mam właśnie. Można powiedzieć, że układ kuchnia, jadalnia i salon jest u mnie bardzo podobny.

Kiedy przyjdą goście mogą posiedzieć w salonie na kanapie. Wtedy ja robię co trzeba w kuchni i nikt mnie nie podgląda. A kiedy jest dużo ludzi i nie ma miejsca żeby wszyscy zmieścili się w salonie to uwierz mi, że i tak wszyscy są tak zajęci rozmową, że nie zwracają uwagi na to co dzieje się w kuchni.

Chwalę sobie otwartą kuchnię, bo dla mnie ważne jest wiedzieć, a więc słyszeć i mieć prawie w zasięgu wzroku to co dzieje się w salonie kiedy mała się tam bawi.

A jeśli nie chcesz kuchni otwartej na stałe to proponuję udać się do stolarza czy jakiejś firmy i zrobić fajne suwane drzwi (tak mają nasi znajomi), które chowają się jakby w ścianie.
Pon Maj 19, 2008 10:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Zrobiliśmy familijną burzę mózgów i ustaliliśmy, że kuchnia będzie jednak otwarta.
Zamknięta będzie sciana od strony pomieszczenia nr 2.
Natomiast od strony jadalni (3) będzie otwarta.
Za blatami wymurujemy po prostu ściankę, taką np 1,20 m i na tym murku położymy wąski blacik (taki barek).
Za murkiem będą właściwe blaty od szafek.
Coś w stylu propozycji Anek, z tym, że nie będzie to typowy barek.
Poza tym, dzięki Anek za oświecenie mnie, że dobry okap załatwi sprawę oparów. Zupełnie o tym nie pomyślałam. Obecnie nie mam wyciągu.

Pon Maj 19, 2008 20:39 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Frania
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 06 Lip 2004
Skad: USA

Post Odpowiedz z cytatem
Kamosia dobra decyzja moim zdaniem. Smile

Pon Maj 19, 2008 22:17 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Anek
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 14 Lis 2005

Post Odpowiedz z cytatem
Kamosiu - super to wymyśliliście. Właśnie o coś takiego mi chodziło tylko ja nie potrafię tak wytłumaczyć Embarassed
Co do wyciągu - moi rodzice właśnie sobie sprawili takowy - cichutki, ładnie (nawet powiem elegancko) wygląda i świetnie się sprawdza nawet przy smażeniu frytek w garnku (bo się mamie frytkownica popsuła)
A plan mieszkania fajniuti. Własne przeróbki dodadzą mu jeszcze uroku Smile

Wto Maj 20, 2008 17:05 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Coffee
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 25 Lis 2004
Skad: Niemcy

Post Odpowiedz z cytatem
wybralabym kuchnie zamknieta....

Wto Maj 20, 2008 22:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
agula
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 15 Wrz 2007
Skad: Małopolska

Post Odpowiedz z cytatem
jestem za otwartą kuchnią, testuję ją od 3 lat i jestem bardzo zadowolona
Anek ma rację, dobry wyciąg zniweluje "obiadowe zapachy"np, kapusty Rolling Eyes

Komosia, jednak w Twoim domu zastanowiłabym sie nad budową ściany z pom 2 a wyburzeniem z pom 3
po pierwsze- masz dość małą kuchnię( tak wygląda z planu) i wyburzając ścianę pozbawiasz się części szafek i blatu do pracy
po drugie - wracając z zakupów łatwiej jest je zanieść do kuchni jak najkróttszą drogą a nie obchodzić kominek i część salonu
po trzecie - piszesz o domu dwurodzinnym, czyli ma poddasze.Osoba schodząca z góry do kuchni po to by sie np tylko napić, bedzie musiała obchodzić salon i kominek, jest to duże utrudnienie wychodzące w codzienności. Ciąg komunikacyjny w Twoim domu będzie dłuższy i bardziej skomplikowany.
Jeżeli masz jeszcze czas, to przemyśl to dobrze.

Nie Cze 08, 2008 08:30 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
joana
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 03 Cze 2004

Post Odpowiedz z cytatem
agula napisala:
jestem za otwartą kuchnią, testuję ją od 3 lat i jestem bardzo zadowolona
Anek ma rację, dobry wyciąg zniweluje "obiadowe zapachy"np, kapusty Rolling Eyes

Komosia, jednak w Twoim domu zastanowiłabym sie nad budową ściany z pom 2 a wyburzeniem z pom 3
po pierwsze- masz dość małą kuchnię( tak wygląda z planu) i wyburzając ścianę pozbawiasz się części szafek i blatu do pracy
po drugie - wracając z zakupów łatwiej jest je zanieść do kuchni jak najkróttszą drogą a nie obchodzić kominek i część salonu
po trzecie - piszesz o domu dwurodzinnym, czyli ma poddasze.Osoba schodząca z góry do kuchni po to by sie np tylko napić, bedzie musiała obchodzić salon i kominek, jest to duże utrudnienie wychodzące w codzienności. Ciąg komunikacyjny w Twoim domu będzie dłuższy i bardziej skomplikowany.
Jeżeli masz jeszcze czas, to przemyśl to dobrze.

O właśnie to miałm napisać. Bar od strony salonu może być, ale drzwi tam gdzie są.
Nie Cze 08, 2008 11:34 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kamosia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Na górze zamieszkają Rodzice, którzy będą mieli własną kuchnię.
Wszystko wyjdzie "w praniu", najwyżej kiedyś coś przebudujemy Smile

Nie Cze 08, 2008 18:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Roxana
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 18 Lut 2007
Skad: Wyspy

Post Odpowiedz z cytatem
Mialam kuchnie otwarta przez kilka dobrych latw mieszkaniu gdzie mieszkalam poprzednio,w przyszlym tygodniu odbieramy klucze od naszego domku i kuchnia bedzie zdecydowanie zamknieta grin.gif

Sro Cze 25, 2008 17:08 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
merina
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 03 Mar 2014

Post Odpowiedz z cytatem
Ja mam otwartą kuchnię - wygodne rozwiązanie,wiecej przestrzeni tak więc polecam każdemu.
Warto jest również zadbać o odpowiednie wyposażenie pomieszczenia. Gdyby ktoś był zainteresowany to bardzo fajne rzeczy można znaleźć między innymi tutaj:
http://zeniro.pl/ - dobry sklep tak więc polecam Wink
Sro Sie 06, 2014 08:44 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Amarylis
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 15 Sie 2012

Post Odpowiedz z cytatem
Jeśli ma się kuchnię otwartą to jednak znacznie uważniej trzeba jest się patrzyć na wyposażenie ponieważ wszystko jest na widoku.
Ja również dobrze będzie oddzielić oba pomieszczenia od siebie . Na przykład wyspą.
Sprzęt na pewno nie musi być nudny i nieszablonowy.Zerknijcie sobie chociażby na to jakie świetne okapy posiada marka Toflesz - w linku znajdziecie całą kolekcję. Wzory oryginalne, nieszablonowe. Coś zupełnie innego niż elementy w czerni albo w kolorze inox. Na pewno wszystko świetnie będzie prezentowało się w nowoczesnym pomieszczeniu.

Czw Sie 07, 2014 06:16 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
Ogrodolandia
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 31 Gru 2014
Skad: Chojnice

Post Odpowiedz z cytatem
Mi marzy się kuchnia otwarta na salon, a w miejscu tej ścianki/barku - czy też na takim barku - wielkie akwarium służące właściwie za ścianę.
Sro Cze 24, 2015 12:42 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
LubieLadneRzeczy
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 16 Wrz 2015

Post Odpowiedz z cytatem
Może to niepopularna opinia, ale ja lubię jak kuchnia rozsiewa zapachy po całym domu - co może być bardziej przytulnego niż ciepły dom pachnący jedzeniem?

Sro Wrz 16, 2015 12:06 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach