Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Ślubno-chrzcielnie
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Panny Młode Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Ślubno-chrzcielnie
Autor Wiadomosc
J
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 05 Sie 2003
Skad: Szczecin

Post Ślubno-chrzcielnie Odpowiedz z cytatem
mka - co do twojego pytania o nasze "szczegóły" weselne, to...

...wątek zakładam, ale na razie pustkami będzie chyba świecił Embarassed bo szczegółów na razie nie ma wink.gif Very Happy serio...
jedyna rzecz zaplanowana i wstępnie zamówiona na tą chwilę - to ta sala (no i zespół - ale oni od 10 lat się odgrażali już, że muszą zagrać na moim weselu wink.gif ). a dlatego tak wcześnie - bo u nas znaleźć FAJNĄ salę poza Wielkim Postem - to w 2009 r. dośc ciężko. a w 2008 to w ogóle cud by był Rolling Eyes

my z racji tego, że jesteśmy maniakami muzyczno-żeglarskimi - będziemy imprezować w sali nad brzegiem dużego jeziora (noclegi dla gości i dla nas też tam będą, żeby się po nocy 10 km do miasta nie tłuc), a dekoracje sali na pewno będą w klimatach żeglarsko-błękitno-morskich... Cool

a tak szczegółowo to będzie może w jakimś wątku, jak załatwimy przynajmniej kościół i będę miała czas na myślenie o reszcie spraw - tym bardziej, że jednocześnie będzie i ślub/wesele i chrzciny... smile.gif sukienki dla nas obu, wybieranie kwiatów, jadłospisu, chaos przedimprezowy... na wszystko przyjdzie czas Smile teraz na głowie mam stan ciążenia, październikowe narodziny, więc pewnie dopiero po Sylwestrze wezmę się za przygotowania jako takie... smile.gif

no, może w tym roku załatwimy jeszcze terminy w kościele.

Ostatnio zmieniony przez J dnia Pia Lip 04, 2008 13:07, w calosci zmieniany 1 raz
Pia Cze 27, 2008 14:58 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 11 Sty 2005

Post Odpowiedz z cytatem
Ło matko, a ja myślałam, że to mka będzie się wydawać i chrzcić lol.gif
Pia Cze 27, 2008 18:27 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
mka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 06 Gru 2002
Skad: 3miasto

Post Odpowiedz z cytatem
kasik31 napisala:
Ło matko, a ja myślałam, że to mka będzie się wydawać i chrzcić lol.gif

to obecnego mausza sie juz przyzwyczaiłam - chociaż pokusa załozenia sukienki spoczywajacej sobie na pawlaczu duza Smile
a z chrzcinami- do menopauzy wszystko mozliwe Wink
ale to J-tkowy watek nie mój

czekamy na wszelkie ploteczki, strzepki informacji itp. J

zapytam tylko czy to ten sam osobnik co dla nieogo do Bornego - Sulinowa wyemigrowałaś- czy pozniejszy nabytek - wilk jeziorny złapany na syreni ogon Smile

swoja droga aparatka z ciebie- znikasz by pojawic sie z dzieckiem w brzuchu i narzeczonym pod pacha- fiu fiu
kciukam za powodzenie wszelich spraw
moja kolezanka tez chrzciny i ślub urządziła w jednym

Czw Lip 03, 2008 08:09 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
J
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Osobnik Emigracyjny zniknął na horyzoncie. Latający Holender taki.
A aktualny - to wilk morski smile.gif

W ramach nowości - PRZYPADKIEM byłam blisko kościoła w swojej parafii dzisiaj - więc pomyślałam, że po co dwa razy jeździć w to miejsce i poszłam "załatwić" termin ślubno-chrzcielny. Oczywiście przygotowana na niewąski "pater noster" za grzeszne życie dotychczasowe (bo i mieszkanie wspólne, i dziecko - a ślub to też dopiero za prawie rok chcemy...)- bo w biurze parafialnym urzęduje w czwartki nasz proboszcz. I tu zostałam mile zaskoczona, bo ksiądz, nie dość, że podszedł do sprawy sympatycznie i konkretnie. Zamiast poczucia bycia Marią Magdaleną, pozostało poczucie Matki Polki Katolickiej - co to i dziecka chce i ślubu chce Cool

Jedyny komentarz księdza na temat "przedślubnego dziecka" był z lekkim uśmiechem: "...Nie wygłoszę na ten temat żadnego komentarza."

Zalecił nawet troskliwie, że rzeczywiście lepiej brać ślub jak "kobieta dojdzie do siebie po porodzie, a nie w ciąży, kiedy jest zmęczona - bo w ciąży lepiej niech dba o siebie i dziecko, a nie zajmuje się stresującymi przygotowaniami")

Ponadto załatwianie terminu trwało krótko. Bez zbędnych pogadanek (te pewnie na spotkaniu za pół roku się odbędą...).
Ale może też dlatego, że właśnie w parafii tkwiła telewizja TVN i proboszcz miał wystąpić jako komentator w ich programie... (jakaś sprawa dotycząca księży pedofilów Shocked )

Tak więc - sala jest, termin jest, godzina jest...
Zespół...

Z zespołem - uuu... inna sprawa Smile
Zespół znajomy. Ponadto zespół się przestraszył. Grania na naszej imprezie. Z powodów niepewności, czy ich czasem nie wygonimy ze sceny... Twisted Evil grin.gif A chodziło o to, że... Zespół jest niezły. Ale mają stresa, bo u nas cała rodzina muzyczna jest, śpiewająco-grająca, goście też w sporej częsci z branży muzycznej, w tym jeden zaprzyjaźniony zespół - no i się chłopaki zestresowali, że jak zagrają swoje ślubno-disko-polo-hity, to ich "eksperci" skrytykują i będzie kieeeeepsko... wink.gif

Ale oczywiście przesadzają. Zresztą obiecali grać na moim weselu już jakieś 10 lat temu Smile)
Słyszałam ich ostatnio jakieś 4 lata temu, więc przez ten czas mogli się zmienić muzycznie - więc dostałam dzisiaj od nich płyty z ostatnich wesel, gdzie grali, żeby ocenić dzisiejszy "poziom" - i pomijając szczegóły - zastrzeżeń nie mamy.

No i na tyle z nowin...

Może jeszcze tyle - że chyba w chwilach znudzenia pomiędzy projektami a lenistwem i gospodarowaniem domowym - wezmę się pomału za robienie zaproszeń. Znając moje zasoby "wolnego czasu na duperele niezwiązane z pracą" pewnie zajmie mi to kolejne 6 miesięcy... Embarassed Twisted Evil

Czw Lip 03, 2008 19:27 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
mka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
J fajnie z tym ksiedzem- mysle,ze czesc nauk przedslubnych z metod planowania rodziny to już wam odpuszczą Smile

te fascynacje muzyczne to jakies wilkomorskie- znaczy szantymenskie ?

btw. u nas własnie trwają - Szanty pdo żurawiem

Pia Lip 04, 2008 12:32 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
J
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
mka napisala:
te fascynacje muzyczne to jakies wilkomorskie- znaczy szantymenskie ?

yes
głównie właśnie szantowe.

(na Sz. Pod Żurawiem byłam raz, ale "służbowo" Smile fajna impreza. ale teraz musiałam sobie odpuścić prawie na cały rok te "służbowe" wyjazdy na koncerty i tylko lokalnie daję radę coś podziałać i uczestniczyć cry.gif )

Pia Lip 04, 2008 13:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
mka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
to jeszcze powiedz,że sie udzielasz w jakis Mechanikach szanty albo smuglersach ? czy jakims Mietek folk ?

eh najlepsze imprezy odbywaja sie w Klubie Zejman Wink

Pia Lip 04, 2008 13:48 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
J
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
mka napisala:
to jeszcze powiedz,że sie udzielasz w jakis Mechanikach szanty albo smuglersach ? czy jakims Mietek folk ?

Hehe Smile Nie. Tam same chłopy są Very Happy
Ja to się udzielam muzycznie i wokalnie "gościnnie" i okazjonalnie dość. Gitara (rzadko), skrzypce (częściej), śpiew (najczęściej).

Za to od paru lat jestem postrachem znajomych zespołów na festiwalach i koncertach - krytycznie relacje piszę, ale z miłości ta krytyka wink.gif , no i zdjęć masę robię zespołom - na scenie, pod sceną, za sceną, prywatnie po koncertach, w trasie też. Na co ostatnio czasu nie mam niestety:( Więc ja odpoczywam, a światek szantowy odetchnął z ulgą chwilowo, że bezecne ekscesy pozasceniczne na zapleczach i w knajpach tymczasowo pozostaną bez dokumentacji wink.gif

Ale mój najlepszy przyjaciel gra w Mechanikach i za czasów "bezciążowych" jeździło się razem z MS na koncerty po Polsce, a i oblewaliśmy razem mechanikowo winem moje pierwsze szczecińskie mieszkanko na parapetówce "na kartonach" jeszcze smile.gif , a ze Smaglami też na stopie przyjacielskiej bardzo, szczególnie z dwoma kumplami stamtąd Smile Przedostatni sylwester i swoje urodziny przebalowałam też z nimi w Contraście.

A Mietków bardzo lubię, ale z nimi to się głównie pije po knajpach... grin.gif

e.. długo by opowiadać zresztą o tych wszystkich znajomych zespołach wink.gif może kiedyś jakaś plotkarską książkę napiszę, o kulisach sceny szantowej Twisted Evil wink.gif

aaaa... i się wziął i temat ślubny się rozbeblał w kierunku bezeceństw z szantymenami Very Happy

Pia Lip 04, 2008 14:38 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
Klaudynka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 07 Mar 2005
Skad: Częstochowa

Post Odpowiedz z cytatem
a ja sie zastanawiam czy również zrobić ślubno-chrzcielnie czy tez nie ... Boję się, że przy połączeniu tych dwóch uroczystośći może powstać wiele niepotrzebnego zamieszania, ale dobrze ze J jest jako pierwsza, wiec podzieli sie ze mną szczegółami jak to wypadło u niej Wink

"Boże,pozwól mi zaakceptować swoje cechy bez względu na to,jak bardzo są dobre"
Pon Lis 24, 2008 12:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
J
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
podzielę się, podzielę Smile
zresztą już ci napisałam na PW co i jak.

a w kwestii aktualizacji wątku - na forumy nie mam kompletnie czasu Confused mała kończy pojutrze 4 miesiące, a ja od 2 miesięcy siedzę i pracuję - w domu, więc na zmianę to robię projekty przy kompie, to bawię malucha, albo karmię, albo wszystko naraz Smile Matka Polka Wieloczynnościowa. A no i obiad dla Przyszłego wypada zrobić, bo po pracy wściekle głodny - ale to już chwilami sobie odpuszczam i dzielny Przyszły żywi się sam - bo po prostu nie mam już na to czasu w dzień pracowo-dzieciowy Embarassed

no, ale wracając do aktualności...

do imprezy niecałe dwa miesiące - a nic się nie ruszyło Very Happy
nadal tylko rezerwacja sali, zespół i kościół.

sukienki mi się nie chce szukać, przypadkiem gdzieś w sklepie internetowym znalazłam jakąś białą wieczorową - i sobie chyba taką kupię, bo ładna i tania, a ja nie mam pędu do bycia na ślubo-chrzcie bezą, albo z welonem... Confused

nie dlatego ten brak welonu, bo dziecko już mam (chociaż i tak welon do niewinności nijak się nie ma, tylko do "odpędzania złych spojrzeń" Smile - tylko dlatego, że mała chwyta już wszystko co się rusza, powiewa - i pewnie by mi ten welon z głowy radośnie ściągnęła Very Happy

Za to mała ma już sukienusię i pantofelki - od chrzestnej. I zamiast kurtki - uwidział mi się dla niej płaszczyk - ale co ja bym potem zrobiła z BIAŁYM płaszczykiem??... Kupiłam więc na Allegro (ostatnio, z braku czasu na sklepy w mieście, to moje jedyne źródło nabywania ubrań Smile - biały sweterek ciepły. Jak znajdę chwilę, to zrobię fotki i wkleję.

No a sama impreza... Wybieram się pod koniec miesiąca - czyli w nadchodzącym tygodniu - do tej mojej sali i hotelu - omawiać szczegóły. I podliczać kasę potrzebną na ten cel Twisted Evil

Opowiem coś więcej jak wrócę stamtąd Wink

Nie Lut 22, 2009 10:54 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
Krulik
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 22 Sie 2003
Skad: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
Ta sukienka jest świetna!! co to za sklep?

[
Nie Lut 22, 2009 23:08 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kamyk
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 11 Kwi 2007

Post Odpowiedz z cytatem
sliczna skromna sukienka Very Happy

Wto Lut 24, 2009 19:46 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Netula
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 23 Maj 2003
Skad: Kalety

Post Odpowiedz z cytatem
cudna ta sukienka:) Nie kazdy musi miec bezowata suknie by byc piekna Panna Mloda
Wto Lut 24, 2009 19:58 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
joa
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 18 Mar 2004

Post Odpowiedz z cytatem
śliczne, delikatna sukienka Wink
Wto Lut 24, 2009 22:48 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
osa
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 16 Cze 2004
Skad: mała wioska w Polsce

Post Odpowiedz z cytatem
Suknia jest piękna. Skromna i urocza.

Czw Lut 26, 2009 14:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Klaudynka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 07 Mar 2005
Skad: Częstochowa

Post Odpowiedz z cytatem
Krulik napisala:
Ta sukienka jest świetna!! co to za sklep?

to i ja sie podpisze pod pytanie?? Wink

"Boże,pozwól mi zaakceptować swoje cechy bez względu na to,jak bardzo są dobre"
Czw Lut 26, 2009 16:54 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
DorotaC
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 25 Paz 2005
Skad: Śląsk

Post Odpowiedz z cytatem
śliczna jest ta sukienka! Smile

Zapraszam po smaczne przepisy Very Happy
Czw Lut 26, 2009 22:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
J
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Sukienkę wynalazłam na Allegro. Jakżeby inaczej Wink
Niestety okazało się, że mają tam tylko rozmiar XS Confused
"Suknia Mariot" to to się nazywa.

Potem znalazłam ją w A&M Imperial (na ich stronie www).
No, ale po zamówieniu - też się okazało, że największy rozmiar jaki mają aktualnie dostępny, to S Rolling Eyes
Mimo wielkich chęci niestety się nie wcisnę w tą "eskę" wink.gif

NA SZCZĘŚCIE - w lokalnym sklepie, ale już takim zwykłym, nie internetowym - panie znalazły mi identyczną sukienkę, tyle, że nazwa inna na metce (inna firma?...). Mój rozmiar. Tylko, że czarną Very Happy Obiecały zamówić taką samą w kolorze ecru i moim rozmiarze. Za 200 zł. W przyszłym tygodniu ma przyjechać z dostawą nową.

Oby tym razem okazało się, że mają ten rozmiar w magazynie Twisted Evil Bo już mi się spodobała ta, i żadna inna.
Jak nie będzie - to chyba sobie uszyję taką. Tylko drożej to będzie kosztować wtedy Evil or Very Mad (z uszyciem i materiałem jakieś 500 zł)

Pia Lut 27, 2009 17:47 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
J
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
no, dobra. tamtej sukienki nigdzie nie ma w moim rozmiarze.
ale z L nie schudnę do XS, chyba, że bym wymieniła sobie wszystkie kości na rozmiar mniejszy Smile

ale jak to w życiu bywa - sukienka znalazła mnie sama... wink.gif
wczoraj kupiłam. teraz jest w drodze do mnie. miała nie być aż taka "ślubowa"... ale jak ją zobaczyłam, to COŚ mnie ruszyło Smile

Wto Mar 03, 2009 23:48 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
Krulik
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 22 Sie 2003
Skad: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
ta też jest super!
ale pewnie droższa była niż 200 zł, co nie?

[
Sro Mar 04, 2009 22:55 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Panny Młode Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach