Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
chirurgia szczękowa - wyrywanie ósemek :(

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Zdrowie i Uroda Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
chirurgia szczękowa - wyrywanie ósemek :(
Autor Wiadomosc
exult
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 20 Lip 2005
Skad: Dublin

Post chirurgia szczękowa - wyrywanie ósemek :( Odpowiedz z cytatem
Dziewczyny, mam tylko jedno pytanie - no, dwa.
1. Bardzo boli?
2. Czy następnego dnia po zabiegu da się żyć?

Boję się, jak jasna cholera cry.gif

Sro Mar 01, 2006 14:51 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
MadziaS
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 31 Maj 2002
Skad: WN

Post Odpowiedz z cytatem
trafiłam na cudownego chirurga

bolał sam zastrzyk znieczulający

potem już nie, ale miałam tylko jedną 8 wyrywaną

dostałam antybiotyk, założyli mi szwy na kilka dni, dzień spędziłam z okładami na policzku, a 3 dni potem zdałam trudny egzamin na studiach, więc da się żyć Wink
Sro Mar 01, 2006 16:06 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
mycha
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 10 Kwi 2004
Skad: stolica

Post Odpowiedz z cytatem
MadziaS napisala:

dostałam antybiotyk, założyli mi szwy na kilka dni, dzień spędziłam z okładami na policzku, a 3 dni potem zdałam trudny egzamin na studiach, więc da się żyć Wink

na Mozarta nieee Wink
Sro Mar 01, 2006 17:18 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
MadziaS
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 31 Maj 2002
Skad: WN

Post Odpowiedz z cytatem
mycha napisala:
MadziaS napisala:

na Mozarta nieee Wink

no ba Smile
Sro Mar 01, 2006 17:18 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Aka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 05 Lis 2003
Skad: nawet pekaes do nas dochodzi...

Post Odpowiedz z cytatem
Miałam usuwaną górną ósemkę.
Nie bolało nic a nic, trwało to z pół minuty, po trzech godzinach w miarę normalnie zjadłam kolację.

Słyszałam, że z dolnymi ósemkami nie jest tak lekko...

Ostatnio zmieniony przez Aka dnia Czw Mar 02, 2006 11:07, w calosci zmieniany 1 raz
Sro Mar 01, 2006 18:36 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Iw
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 19 Gru 2003
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Cioteczna siostra mojego męża miała rwane to szajstwo. Przed - panikowała, jak nigdy. Po - mówiła, że nie było tak źle. Ja mam też jedną do usunięcia, ale dopóki nie boli, nie kaleczy policzka (rośnie poziomo), to nie ruszę jej za nic.

Sro Mar 01, 2006 19:25 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Edi
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 26 Sie 2003
Skad: Teraz Gdańsk :)

Post Odpowiedz z cytatem
Aka napisala:
Słyszałam, że z dolnymi ósemkami nie jest tak lekko...

Mialam wyrywana dolna osemke. Wyszlam na chwile z pracy zeby zapisac sie na usuniecie, lekarz obejrzal zdjecie i od razu kazal mi siadac na fotel. Wszystko trwalo kilka minut. Wrocilam do pracy i bez problemu wykonywalam wszystkie czynnosci, no prawie wszystkie bo nie odbieralam telefonow.

Jak znieczulenie przestalo dzialac to troszke pobolalo ale wiekszych problemow nie mialam.

Moja kolezanka miala na raz wyrwane wszystkie osemki. U niej skonczylo sie temperatura, antybiotykiem i szczekosciskiem. Przez ponad miesiac wszystko jadla zmiksowane przez slomke Sad Na szczescie przeszlo...

Exult nie martw sie - bedzie dobrze.

Sro Mar 01, 2006 19:54 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
KasiaF
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 24 Lis 2003
Skad: Los Angeles

Post Odpowiedz z cytatem
Ja mialam rwane wszystkie 4 na raz, pod narkoza.

Przez tydzien po zabiegu meczylam sie potwornie i jeszcze teraz jak o tym mysle to mnie boli Rolling Eyes Na drugi dzien po zabiegu bylam kompletnie nie do zycia.

Ale mysle, ze to sprawa bardzo indywidualna. Zalezy od tego ile ci ich beda rwac na raz, pod znieczuleniem miejscowym czy pod narkoza, jak sama znosisz bol i czy beda je rwac czy wycinac.

Dla porownania moja kolezanka tez miala rwane wszystkie 4 pod narkoza i zniosla to duuuzo lepiej niz ja.

Being willing makes you able.
Sro Mar 01, 2006 23:21 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Amelia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 02 Wrz 2004

Post Odpowiedz z cytatem
mnie tez to czeka ..... buuu .... juz teraz jest mało przyjemnnie bo mi rosnie w bok, w policzek....
Sro Mar 01, 2006 23:43 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
exult
Gaduła
Gaduła

Post Odpowiedz z cytatem
Trzęsę portkami ze strachu, jak tylko pomyślę... sad.gif
Trzeba to trzeba... tylko, że tak się boję panicznie boje sie

Czw Mar 02, 2006 08:13 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Agawa
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 04 Gru 2004

Post Odpowiedz z cytatem
Pierwszy raz gdy wyrywałm trwało to tylko chwilkę , za drugim razem trwało to 45 min. z poprawką za tydzień bo coś zostało. Ogólnie nie bolało ani za pierwszym razem ani za drugim, jedynie nie przyjemne było samo grzebnie i szarpnanie za drugim razem.
Nie jest tak źle, da się wytrwać , powodzenia .

Czw Mar 02, 2006 09:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
hollygator
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 05 Gru 2005

Post Odpowiedz z cytatem
dziewczyny a konieczne jest wyrywanie ósemek? bo mi rośnie co prawda jakby troche w bok ale nie za bardzo mi się uśmiecha ją rwać Confused to jak z tym jest?

Czw Mar 02, 2006 09:59 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Grace
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 28 Sie 2003
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
hollygator napisala:
dziewczyny a konieczne jest wyrywanie ósemek? bo mi rośnie co prawda jakby troche w bok ale nie za bardzo mi się uśmiecha ją rwać Confused to jak z tym jest?

Jeśli rosną nie tak, jak trzeba, to konieczne.
Jesli wszystko jest właściwie, to też się nie ma za bardzo z czego cieszyć, bo to zęby, do których z trudem dociera szczoteczka - szybko sie psują i trzeba usuwać wink.gif .
Ale odsuwając żarty na bok - czytałam, że kiedyś preferowało się usuwanie ósemek, a teraz dentyści robią wszystko, by je zachować - podobno przydają się na starość, gdy już cały garnitur innych zębów zawiedzie.
Czasem jest tak, że jeszcze zanim ząb się ukaże, a już wiadomo, że będą z nim duże problemy, trzeba przeciąć dziąsło i go usunąć.
Mnie ostatnio rosła ostatnia ósemka i była to prawdziwa gehenna.
Czw Mar 02, 2006 10:08 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
exult
Gaduła
Gaduła

Post Odpowiedz z cytatem
hollygator napisala:

Ja np. muszę, bo mam za mały "dziób" i mi te zakichane ósemki pozostałe ząby wypychają Sad

Czw Mar 02, 2006 12:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Malgosia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 08 Sty 2004
Skad: z mroznej polnocy

Post Odpowiedz z cytatem
W lipcu mialam wycinana dolna osemke, urosla poziomo pod innymi zebami w ogole nie wyszla na wierzch. Trwalo 20 minut, nie boli, choc szarpanie niejest przyjemne.
Przez trzy dni wegetowalam. Tylko, ze nie moglam za bardzo przeciwbolowych, bo to byl drugi miesiac zycia mojego Synka, wiec karmienie co chwila.
W czerwcu musze usunac nastepna. I w sumie nie boje sie.
Na ogol tak strasznie boimy sie tego, ze potem jest juz tylko lepiej.

Czw Mar 02, 2006 20:44 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Anuska
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 26 Lut 2005

Post Odpowiedz z cytatem
Jak masz sprawdzonego chirurga to nie ma co się bać.Ja górne ósemki mialam wyrywane jednego dnia-bolalo ukucie igła tylko
A dolne w odstępie miesiąca bo z dolnymi gorzej i dwóch naraz nie usuwają(przynajmniej mój lekarz-tez nic nie bolało. Jak zejdzie znieczulenie to troszkę ćmi.No i jak dotykasz to tak jak z ranka troche boli
Tez sie balam ale jak juz wyrwalam pierwszą to na kolejne szlam bez stresu
ósemki wyrywa sie jak krzywo rosna lub jak se psuja-bo nie ma dentysta jak do nich dotrzec aby wyleczyc a one zarażaja inne zęby.
Ja tez mialam zamalu dziób i jak zaczeły rosnąc to zacżely mi sie jedynki krzywić i odrazu usunęłam:)
Także nie bój sie-nic nie poczujesz pewnie:)
Czw Mar 02, 2006 22:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
isztar
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 30 Sie 2005

Post Odpowiedz z cytatem
nie ma się co bać Smile
Teraz mają takie znieczulenia,że nic nie poczujesz Smile
a na zapas zaopatrz sie w tabletki Ibuprom/ mi zawsze pomaga/
Czw Mar 02, 2006 23:13 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
smerffi
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 22 Sie 2005
Skad: z bajki...

Post Odpowiedz z cytatem
exult napisala:

Ja np. muszę, bo mam za mały "dziób" i mi te zakichane ósemki pozostałe ząby wypychają Sad

też tak mam i dwóch dentystów mnie zapewniło ze to bzdura, podobno wcale nie spychają ( chociaż mi sie wydaje że moje ósemki zepsułu jmi układ dolnych zębów)!

Ostatnio miałam problem z jedną ósemką i nasz zakładowy dentysta wysłał mnie na chirurgie z zapewnieniem że nic już nie da sie zrobić, ale po drodze odwiedziłam mojego dentystę i też powiedział że szkoda zęba i trzeba ratować. No i uratował.
Pia Mar 03, 2006 09:22 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
exult
Gaduła
Gaduła

Post Odpowiedz z cytatem
smerffi napisala:
exult napisala:

też tak mam i dwóch dentystów mnie zapewniło ze to bzdura, podobno wcale nie spychają ( chociaż mi sie wydaje że moje ósemki zepsułu jmi układ dolnych zębów)!

Ostatnio miałam problem z jedną ósemką i nasz zakładowy dentysta wysłał mnie na chirurgie z zapewnieniem że nic już nie da sie zrobić, ale po drodze odwiedziłam mojego dentystę i też powiedział że szkoda zęba i trzeba ratować. No i uratował.

Ja już mam powypychane zeby i co nie pójdę do dentysty to każe usuwać. No nic, mam już termin, 8.03 (Dzień Kobiet!!! - może na tę okoliczność nie będzie bolało wink.gif ) o 10.00. Jestem przerażona boje sie

Pia Mar 03, 2006 10:05 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
knall
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 04 Maj 2017

Post Odpowiedz z cytatem
teraz mają na to sposoby i nie jest to bolesne

my company
Sro Lis 15, 2017 15:16 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Zdrowie i Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach