Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
knajpy - jakie lubicie?
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Żarcie, Żarło, Żarełko Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
knajpy - jakie lubicie?
Autor Wiadomosc
Jotarka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 31 Maj 2003
Skad: W-wa

Post knajpy - jakie lubicie? Odpowiedz z cytatem
Czy np. jakie¶ z jedzeniem narodowym? Np. włoskie albo arabskie?
czy polskie?
czy takie, gdzie jest wszystko?
chodzicie w ogóle do knajp?
Pia Kwi 16, 2004 11:55 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
anki
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 16 Lut 2003
Skad: Sthlm

Post Odpowiedz z cytatem
Uwielbiam smile.gif
Chcialbym chodzic czesciej.

Rozne knajpy lubie - rustykalne, z przytupem, narodowe, eleganckie...
Knajpa musi miec trzy "cosie" - wysmienite jedzenie, klimat i dobra obsluge. No i cene warta wizyty.
Na ogol mam ochote na cos konkretnego: elegacka chinszczyzna, grecka wyzerka, wloskie aromaty. Wedle zachcianek dobieram lokal.
Nie przepadam za restauracja nijaka - wszystko, a w sumie jedno wielkie nic. Miedzynarodowka sprawdza sie na ogol tylko w knajpach z cenami od ktorych boli kieszen.
Mamy kilka ulubionych knajp do ktorych chetnie wracamy, ale tez lubimy nowosci.

Pia Kwi 16, 2004 12:07 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Anastasia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 24 Sie 2003

Post Odpowiedz z cytatem
Mamy swoja ulubiona wloska, jest tam atmosfera "wloskiej rodziny" grin.gif
Nasza "okazjonalna" restauracja znajduje sie w wiezy na 250m i kreci sie wokol wlasnej osi. Rewelacyjne jedzenie i super widok. Jednak ceny nie za niskie, ale i tak dosc czesto tam jemy. Juz za samo wejscie do niej 7 Euro na 2 osoby trzeba zaplacic.
Odwiedzamy tez amerykanska restauracje (nie McDonalda wink.gif ). Wystroj jak w 60 latach. Super. Bardzo fajna.
Rowniez do chinskiej lubimy chodzic, jednak nie mamy swojej stalej, bo zamkneli, ta ktora byla blisko nas.
Pia Kwi 16, 2004 14:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Jotarka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Anastasia napisala:
Nasza "okazjonalna" restauracja znajduje sie w wiezy na 250m i kreci sie wokol wlasnej osi.

ale superancko smile.gif
Pia Kwi 16, 2004 14:18 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
BeataB
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 25 Maj 2003
Skad: Sztokholm

Post Odpowiedz z cytatem
Chodzimy. W zaleznosci od "potrzeb smakowych" grin.gif do wloskich, libanskich, wietnamskich, hiszpanskich, greckich i japonskich. Mamy kilka ulubionych knajp do których wracamy, ale tez chcetnie próbujemy nowych miejsc, korzystajac z rad znajomych lub recenzji.
Na szybsze obiadki chodzimy na tzw "rynek" restauracyjny. Wyglada to w ten sposób, ze na srodku jest placyk z miejscami do siedzenia, który otoczony jest wieloma malymi barami/restauracyjkami. Tam, gdzie chodzimy najczesciej jest okolo 20 takich restauracji i kazdy specjalizuje sie w innym zarciu np jedni sprzedaja libanskie, inni japonskie, a jeszcze inni tylko nalesniki.

[/url]
Pia Kwi 16, 2004 14:37 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Heska
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 25 Paz 2003
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
oboje z mezem uwielbiamy kuchnie wloska, wiec takiego typu knajpki najczesciej wybieramy- cos z pizza, makaronem i winem Chianti. oprocz tego czasem lubimy chinszczyzne, choc musze przyznac, ze w Oxfordzie nie znalezlismy naprawde dobrej sad.gif . kocham zarelko meksykanskie i gdy bylam na poludniu Stanow oszalalam na punkcie knajpki pt. "Ponchos" (czy jakos tak). kocham Wendy's lol.gif oraz dobre "steakhouses", typu "Ruth Steak House". a z rybek i innych zyjatek morskich uwielbiamy "Deanies" Very Happy

Sob Kwi 17, 2004 01:09 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Ana
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 26 Sie 2003

Post Odpowiedz z cytatem
Po pierwsze uwielbiam krakowskie knajpki w podziemiach - cudowny nastrój, w każdej niepowtarzalny! serduszka
Po drugie w rankingu kuchni narodowych na pierwszym miejscu jest na razie meksykańska (i niesamowita Casa Susana) grin.gif
Lubię też knajpki greckie, węgierskie, staropolskie, bary sałtkowe ( w Krakowie jeden kultowy!!!), sushi... No i chińszczyznę, oczywi¶cie grin.gif
Mam parę swoich ulubionych miejsc, ale nie wzbraniam się przed zwiedzaniem nowych.
Choć ostatnio rzadko, z braku czasu, kasy i przez ogólne życiowe zamieszanie smile.gif
Sob Kwi 17, 2004 09:58 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Iwa
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 12 Cze 2003
Skad: Kanada

Post Odpowiedz z cytatem
chyba najbardziej lubie kuchnie japonska... sushi najbardziej rzecz jasna wink.gif czesto tez chodzimy do knajpy w ktorej serwuja roznego rodzajy pasty.... tam moge umrzec Cool zarelko pyszne a ceny zachecajace wink.gif
jakis czas temu zostalismy zaproszeni do chinskiej restauracji, takiej prawie jadlodalni, taniej i tlumnie obleganej, na tradycyjnt dim sam. Pamietajac smak chinszczyzny z polskich knajp, myslalm ze kuchnie chinska uwielbiam cool.gif Tam jednak bylam o krok od puszczenia pawia cry.gif
NIE lubie chinszczyzny w tradycyjnym wydaniu sick.gif

Nie Kwi 18, 2004 02:15 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Marcia
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 05 Gru 2003
Skad: Białystok

Post Odpowiedz z cytatem
Nie przepadam za restauracyjnym jedzeniem, zawsze mi cos nie pasuje, bo jestem "dziwadlo jedzeniowe". Wole wlasne obiadki Smile
ALE:
-uwielbiam Wendys - za pieczone ziemniaki i chilli
-Moge 3 razy w tygodniu odwiedzac China Bufet, a w pozostale 4 brac chinskie na wynos Smile
-meksykanskie zarcie nie przypadlo mi do gustu, ale Taco Bell uwielbiam.

I wychodzi na to ze jestem ograniczona kulinarnie do wlasnej polskiej kuchni i fast foodow lol.gif
Nie Kwi 18, 2004 03:04 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Jotarka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Marcia napisala:

I wychodzi na to ze jestem ograniczona kulinarnie do wlasnej polskiej kuchni i fast foodow lol.gif

lol.gif lol.gif lol.gif

to ja wczoraj wykryłam, że chyba już z fast foodów przeszłam (czy raczej przeszłaBYM) na slowfood wink.gif
Nie Kwi 18, 2004 07:16 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
karo
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 20 Lis 2002

Post Odpowiedz z cytatem
Lubie wszystkie knajpy typu "wyzerka" czyli takie gdzie mozna zjesc w miare tanio i duuuuzo smile.gif

Natomiast nie wiem jaka przyjemnosc mozna miec z chadzania do super eleganckich i bardzo drogich restauracji gdzie porcyjki sa jak dla krasnoludkow.

To chyba jakis wyzszy stopien wtajemniczenia kulinarnego ktorego ja jeszcze nie osiagnelam cool.gif

Nie Kwi 18, 2004 10:27 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Jotarka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
karo napisala:

Natomiast nie wiem jaka przyjemnosc mozna miec z chadzania do super eleganckich i bardzo drogich restauracji gdzie porcyjki sa jak dla krasnoludkow.

też się zastawiałam wczoraj, jak przechodziłam koło kanjpy Fibaka, gdzie dania głowne kosztuj± po 70 - 80 zł. Tzn. rozumiem, że można mieć przyjemno¶ć, ale po co? S± knajpy - też drogie, ale tańsze np. takie danie kosztuje 30-40 zł i to jestem jeszcze w stanie przeżyć wink.gif

ale może też nie dorosłam do takich knajp wink.gif
Nie Kwi 18, 2004 10:38 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Agusia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 28 Lis 2002

Post Odpowiedz z cytatem
Uwielbiam wszystkie kanjpy, bo... nie umiem gotowac! lol.gif
Najbardziej lubie kuchnie indonezyjska, wloska, japonska, argentynska... ale pierogi w Karpaczu i tak sa the best! Very Happy
Nie Kwi 18, 2004 11:12 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Filip-inka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 25 Wrz 2002
Skad: Staines, UK

Post Odpowiedz z cytatem
Bary mleczne hahaha, najlepsze s± chyba na Nowym ¦wiecie i na Floriańskiej przy mi¶kach - bo tanie i dobre.

Poza tym zawsze i wszędzie dam się pokroić za Hot Wings z KFC.

Szkoda mi pieniędzy na knajpy Smile i tak wszystko gotuję lepiej lol.gif

Nie Kwi 18, 2004 13:07 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Anonymous
Gosc

Post Odpowiedz z cytatem
Ja odwiedzam głównie miejsca gdzie daj± makarony, pizze, kebaby i inne fastfoody Embarassed .
Poza tym stawiam na kuchnię włosk± i polsk± (ostatnio otwarli u nas prawdziw± góralsk± karczmę - mam więc Zakopane kilka ulic dalej wink.gif ). Nie lubię chińszczyzny.
Najczę¶ciej jem jednak w domu, a w lokalach spędzam miło czas przy różnych napojach (niekoniecznie alkoholowych) smile.gif
Nie Kwi 18, 2004 15:53
BeataB
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Iwa napisala:
Pamietajac smak chinszczyzny z polskich knajp, myslalm ze kuchnie chinska uwielbiam cool.gif Tam jednak bylam o krok od puszczenia pawia cry.gif
NIE lubie chinszczyzny w tradycyjnym wydaniu sick.gif

A ja odwrotnie, od czasu gdy bylam w Chinach, taka europejska chinszczyzna jest dla mnie bez smaku sad.gif
Iwa, moze nic straconego, w Chinach maja duzo róznych rodzajów kuchni, sichuan, kanton itd moze spróbuj innej?

[/url]
Sro Kwi 21, 2004 14:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Alma
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 07 Lis 2003
Skad: z cieplego kraju

Post Odpowiedz z cytatem
Faktycznie chinska (kantonska) kuchnia w tradycyjnym wydaniu na pierwszy rzut oka moze zaszokowac Europejczyka Shocked Pamietam, ze pierwszy raz jadlam z zamknietymi oczami zeby nie widziec tych kawalkow skory i takich tam... Embarassed Ale smakuja super... wink.gif
Podobnie z kuchnia tajska - po ciemku z duza iloscia wina smile.gif

Uwielbiam natomiast kuchnie chinska w wydaniu moich sasiadow - kilka razy w tygodniu jestesmy u nich w restauracji i nigdzie nie smakuje nam tak jak u nich Smile.

Swietna jest kuchnia brazylijska i afrykanska - najbardziej dla mnie zaskakujace polaczenia smakow.

Mexico - moze byc... choc jedzenie w towarzystwie meksykanskiej rodziny jest przezyciem - sztucce w kat - do wszystkiego uzywa sie tortillas... smile.gif

The best - oczywiscie kuchnia wloska i francuska, choc po miesiacu w Francji marzylam o zjedzeniu czegos normalnego, czego nie boje sie dotykac by nie zburzyc kompozycji na talerzu i co wyglada na to czym jest wink.gif

No i kuchnia portugalska - olej z oliwek wszedzie, nawet w piernikach, masa jarzyn i desery-musy - moze byc...

Nie lubie natomiast kuchni tureckiej, greckiej i wegierskiej.

Sro Kwi 21, 2004 14:38 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
BeataB
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Alma napisala:
afrykanska - najbardziej dla mnie zaskakujace polaczenia smakow.

To chyba troche zalezy gdzie, w Kenii i Tajlandi jedzenie bylo wg raczej przecietne.

Alma napisala:
choc po miesiacu w Francji marzylam o zjedzeniu czegos normalnego, czego nie boje sie dotykac by nie zburzyc kompozycji na talerzu i co wyglada na to czym jest wink.gif
.

He, he, a jadlas kielbase smazona skladajaca sie z flaków Shocked ? Nie powiem, zeby bylo to danie "normalne", ale na pewno nie gourmet grin.gif

[/url]
Sro Kwi 21, 2004 14:57 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Dorka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 15 Lip 2002
Skad: SimCity

Post Odpowiedz z cytatem
Chodzimy!
Mniej więcej raz w tygodniu - najczę¶ciej w soboty.
Uwielbiamy pyszne jedzenie!
Mniam!
Ja uwielbiam kuchnię ¦ródziemnomorsk± chociaż kiedys także azjatycj± - niestety od jakiegos czasu robi mi się niedobrze na my¶l o niej i nie chodzę z braku zaufania nawet do najlepszych azjatyckich lokali.

Sro Kwi 21, 2004 17:13 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Yahoo messenger Numer ICQ
mada
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 20 Lis 2002
Skad: Wlochy

Post Odpowiedz z cytatem
Chodzimy!
Uwielbiam tradycyjne wloskie knajpy, z dala od szlakow turytycznych, gdzie nie ma menu, tylko wlasciciel daje ci do jedzenia, co tam ma najswiezszego lol.gif
Uwielbiam jedzenie meksykanskie i kuchnie indyjska, ale we Wloszech malo jest restauracji etnicznych, niestety.
W Warszawie lubimy Chianti (of kors), Sense, kiedys bardzo Qchnie Artystyczna (w lecie, na tarasie), Santorini.

NIE lubie tzw "eleganckiej kuchni francuskiej" (kiedys przez wakacje pracowalam w bardzo drogiej restauracji w Paryzu i sie i napatrzylam, i najadlam. Watrobka z malinami..fuj!!), dobra jest kuchnia regionalna- prowansalska, normandzka itd.

Oo, i bardzo nie lubie restauracji typu male g. na wielkim talerzu. Evil or Very Mad
Sro Kwi 21, 2004 17:35 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Żarcie, Żarło, Żarełko Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach