Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Opinie na temat waszawskich dzielnic...
Idz do strony 1, 2, 3  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Opinie na temat waszawskich dzielnic...
Autor Wiadomosc
Justysia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 27 Cze 2002

Post Opinie na temat waszawskich dzielnic... Odpowiedz z cytatem
jak to jest?

w jakiej warszawskiej dzielnicy za nic nie chcialybyscie zamieszkac? Rolling Eyes

spotkalam sie z bardzo wieloma, roznymi opiniami na temat warszawskich dzielnic.............juz sama nie wiem co mam o tym sadzic i gdzie w koncu szukac tego naszego, przyszlego mieszkania? Rolling Eyes

bardzo prosze o wasze opinie Smile
Wto Paz 19, 2004 16:19 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Yahoo messenger Numer ICQ
Agnieszka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 12 Cze 2002

Post Re: Opinie na temat waszawskich dzielnic... Odpowiedz z cytatem
...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka dnia Pon Gru 10, 2007 15:43, w calosci zmieniany 1 raz
Wto Paz 19, 2004 17:35 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Fosia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 04 Paz 2003
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Ja osobiscie lubie poludniowa Warszawe - patrzac od centrum. Za nic nie kupilabym na Bielanach i Bialolece. Najlepsze dla mnie sa obreza ale tam to raczej domki Smile

You'll never get to Heaven if you're scared of getting high ....
Wto Paz 19, 2004 18:24 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kreseczka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 23 Lis 2003

Post Odpowiedz z cytatem
ja mieszkam na ursynowie... spokojnie tu i raczej cicho... nudno tak jakos Rolling Eyes

a mieszkac to bym nie chciala na starej pradze, czy na jakims zadupiu. Chcialabym mieszkac gdzies w centrum

Wto Paz 19, 2004 19:00 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
psyche
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 12 Paz 2004

Post Odpowiedz z cytatem
Zla opinie maja stara Praga i stara Wola (niebezpiecznie...).
Ale tak naprawde wszedzie mozesz natknac sie na oprycha... nie ma reguly, ze dane miejsce jest bezpieczne...
W centrum jest scisk straszny - sprobuj zaparkowac w ciagu dnia auto... Razz Razz Razz
Ja postawilabym na Tarchomin, zielony Zoliborz albo ktorekolwiek obrzeza, w zaleznosci od tego, dokad musialabym jezdzic najczesciej.

Wto Paz 19, 2004 22:49 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora Adres AIM Numer ICQ
malenka
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 23 Maj 2003
Skad: warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Zla opinie maja stara Praga i stara Wola (niebezpiecznie...).
Ale tak naprawde wszedzie mozesz natknac sie na oprycha... nie ma reguly, ze dane miejsce jest bezpieczne...

niestety Praga ma zla opinie utarta wiele lat temu. A niebezpiecznie jest wszedzie sad.gif
Cytat:

ani na starej Pradze (okolice Targowej, Brzeskiej, itp - wiadomo).

mieszkam 15 lat na Bialostockiej i jeszcze nic zlego na s nie spotkalo.
Taka jest opinia o pradze i nie koniecznie musze sie z nia zgadzac. Z autopsji wiem ze nie wiele jest w tym prawdy. Mieszkam na Nialostockiej i jest oki. Fajny blok i ludzie a do centrum bliziutko grin.gif

Sro Paz 20, 2004 07:13 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Anonymous
Gosc

Post Odpowiedz z cytatem
Polecam Sadybę grin.gif grin.gif grin.gif Uwielbiam tu mieszkać. Cudowna dzielnica - zielono, spokojnie, blisko Centrum ale też i Wilanowa, Powsina.

Nie lubię natomiast Tarchomina - kiedyś mieszkała tam moja przyjaciółka - wizyta u niej to była prawdziwa wyprawa. I powrót (nie byłam zmotoryzowana) ostatnim autobusem bo nie kursował nocny brrrr. I dookoła bloki w kolorach tęczy bez żadnego pomysłu.... brrrr
Sro Paz 20, 2004 09:26
psyche
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 12 Paz 2004

Post Odpowiedz z cytatem
malenka napisala:
mieszkam 15 lat na Bialostockiej i jeszcze nic zlego na s nie spotkalo.
Taka jest opinia o pradze i nie koniecznie musze sie z nia zgadzac. Z autopsji wiem ze nie wiele jest w tym prawdy. Mieszkam na Nialostockiej i jest oki. Fajny blok i ludzie a do centrum bliziutko grin.gif

od kilku lat Praga zmienia sie na lepsze - glownie dzieki budowaniu nowych osiedli. zamknietych, oczywiscie - ale teraz wszedzie powstaja zamkniete osiedla Smile
Mnie tez nigdy nic zlego na Pradze nie spotkalo... na szczescie:) Niemniej opinia "trojkata bermudzkiego" jeszcze dlugo bedzie sie za ta dzielnica ciagnela, musi minac wiele lat, zanim to sie zmieni...
a zmieni sie pewnie jak sie Prage "odmlodzi", czyli urosnie nowe pokolenie. pytanie, ile bedzie oprychow w tym pokoleniu?... mozna miec nadzieje, ze nie wiecej niz w reszcie dzielnic.
a rzeczywiscie zaleta Pragi jest bliskosc centrum i bardzo dobry dojazd Smile

Sro Paz 20, 2004 09:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora Adres AIM Numer ICQ
basiamore
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 15 Sie 2004
Skad: wwa

Post Odpowiedz z cytatem
wawer jest ok

Sro Paz 20, 2004 11:30 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Zosia1
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 02 Sie 2004

Post Odpowiedz z cytatem
Mieszkam na Goclawiu i sobie to bardzo chwale, blok w ktorym miszkam jes fajny, mam super widok z okna (na cenrum Warszawy), blisko do centrum same plusy wink.gif grin.gif

Sro Paz 20, 2004 11:36 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Malgosia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 08 Sty 2004
Skad: z mroznej polnocy

Post Odpowiedz z cytatem
Mieszkam na Tarchominie od trzech lat i chyba sie nie przyzwyczaje - to jest wlasnie miejsce, w ktorym nie chcialabym mieszkac, choc faktycznie jest super pod wzgledem psich spacerow. Komunikacja miejska jest b. dobra, ale wyjechanie w porannych korkach z Tarchomina zajmuje bardzo duzo czasu.
Saska Kepa to moje miejce ukochane, licze, ze kiedys tam wroce, choc wiem, ze szanse male...

Sro Paz 20, 2004 12:15 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Inka 76
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 13 Maj 2004

Post Odpowiedz z cytatem
Qrcze! Zezarlo mi moj elaborat na temat warszawskich dzielnic! Twisted Evil

No to jeszcze raz.

Nigdy nie zamieszkalabym w Centrum - glosno, ciasno, brudno, smrodliwie, niebezpiecznie (element sasiedzki + goscinne wystepy kolesi z innych dzielnic i miast). poza tym wiekszosc budynkow jest w stanie gorszym niz srednim - "nieswieze" elewacje i klatki, stare instalacje. Oczywiscie, mieszkanie w centrum ma tez swoje dobre strony, ale mnie one nie przekonuja. mam znajomych, ktorzy mieszkaja od urodzenia w centrum i uwazaja, ze "jak ktos jest z miasta, to sie na wies nigdy nie przeprowadzi" Rolling Eyes Na wies, czyli do innych dzielnic, nawet Ochota byla wg. nich za daleko.
No wlasnie. Ochota - tam chyba fajnie sie mieszka. chodzi mi o Ochote nowsza, ta przy parku Szczesliwickim. Powstaja tam nowe osiedla, strzezone, o ladnej architekturze. Jest zielono, mozna aktywnie wypoczywac (park, igielitowy stok narciarski, kregielnia przy Bitwy W-wskiej), doskonala komunikacja - petla autobusowa przy parku, na Grojeckiej autobusy i tramwaje, bardzo blisko centrum ( wieczorem ok. 5 min jazdy autem do Rotundy), blisko kilku centrow handlowych i hali na Banacha, pod ktora jest tez bazar, dobre dojazdy do innych dzielnic (ul. Hynka, trasa Prymasa Tysiaclecia, Lazienkowska). niestety - mieszkania dosc drogie Confused

Ja mam watpliwa przyjemnosc mieszkania na Tarchominie, w kawalerskim mieszkaniu mego malzona (glupek, jak on mogl kupic tu mieszkanie Twisted Evil ). Mieszkamy w nowej czesci Tarchomina, w okolicy skrzyzowania Odkrytej z Topolowa (chyba scratch ). Nie lubie tu mieszkac!! Jest daleko, daleko i daleko od cywilizacji. Tu mozna mieszkac jak sie ma wolny zawod, mozna wtedy siedziec w domu, a jak sie chce ruszyc do miasta ("do miasta" doslownie, bo tu jeszcze 5 lat temu okoliczni chlopi krowy pasali i kapuste hodowali - widzialam, przysiegam) to sie wsiada w autko i jedzie. W diesla najlepiej, co by zbyt duzo paliwa nie spalic. Bron Boze nie wsiadac do autobusow w godzinach szczytu! Chyba, ze na pierwszych 4 przystankach od petli (ja wsiadam na petli, ide wtedy "tylko" 5 min dluzej do autobka) - wtedy masz jeszcze szanse dostac sie na najnizszy schodek. No a architektura niektorych osiedli - porazajaca! Np blok JW Construction w kolorze zgnilej zieleni i sraczki - cudo. Ogladam je sobie co rano z okna sypialni Twisted Evil Twisted Evil To tyle. Wiecej nie pisze, bo sie denerwuje! Moze pozniej.
Sro Paz 20, 2004 12:26 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Zosia1
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 02 Sie 2004

Post Odpowiedz z cytatem
Inka_76 masz racje moja kolezanka od jakiegos czasu mieszka wlasnie na Odkrytej, rany dojechac do niej Shocked to wyprawa na calego, strasznie daleko i te korki Shocked . Jak dla mnie to za duzo czasu zmarnowane na dojazdy.

Sro Paz 20, 2004 12:34 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
duniaz
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 21 Wrz 2004

Post Odpowiedz z cytatem
Mieszkamy na starej Ochocie, z widokiem na Skrę (zieloną) i park przy Instytucie M.Skłodowskiej. Obok Pola Mokotowskie, park Wielkopolski, Filtry. Do centrum rzut beretem - można się przejść pieszo, wszystko pod nosem - poczynając od sklepów poprzez bazary, kina, teatry, lecznice, dworce i przystanki. Wprawdzie w tygodniu przez okna wychodzące na ruchliwe ulice wdziera się huk samochodowy, ale co kto lubi. Kamienice są stare, z duszą, ale bardzo zadbane - odnowione, czyste klatki, windy, nowe rury itp. Blisko do przedszkoli i szkół.
Dziedzinstwo spędziłam w domku na przedmieściach i "nigdy więcej" a przynajmniej na pewno nie do emerytury.
Z warszawskich dzielnic lubię jeszcze Żoliborz, Stary Mokotów, Stare Miasto natomiast przerażeniem napawają mnie odległe blokowiska jak Tarchomin, Ursynów z osławionymi Kabatami... Czuję jak te bloki na mnie najeżdżają i dostaję klaustrofobii.
Natomiast moi znajomi np. Kabaty bardzo sobie chwalą Smile

Sro Paz 20, 2004 12:40 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Abilka
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 24 Sie 2004

Post Odpowiedz z cytatem
Targówek jest fajny, też niedrogi, a z roku na rok jest coraz ładniej. Pozatym jest bezpieczny, dobry dojazd do centrum(no może poza szczytem wtedy przesiadam się w tramwaj) smile.gif Nie lubie natomiast centrum bo brudno i chałas Sad z tarchomina jest kiepski dojazd, ursynow jest zbyt monotonny Rolling Eyes
Sro Paz 20, 2004 17:48 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
martah
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 02 Sty 2004

Post Re: Opinie na temat waszawskich dzielnic... Odpowiedz z cytatem
Agnieszka napisala:
Justysia napisala:
w jakiej warszawskiej dzielnicy za nic nie chcialybyscie zamieszkac? Rolling Eyes

za nic nie zamieszkam w Centrum (nie znoszę gwaru, tłumów itd), ani na starej Pradze (okolice Targowej, Brzeskiej, itp - wiadomo).

Justysia napisala:
spotkalam sie z bardzo wieloma, roznymi opiniami na temat warszawskich dzielnic.............juz sama nie wiem co mam o tym sadzic i gdzie w koncu szukac tego naszego, przyszlego mieszkania? Rolling EyesSmile

np. na temat Tarchomina, gdzie akurat mieszkam, krąży opinia, ze tam to już wrony zawracają itp... a my własnie tam kupiliśmy mieszkanie, bo lubimy spokój, zieleń, a poza tym tam nas było stać na mieszkanie Rolling Eyes
czyli - co kto lubi i już Smile

Rany -Agnieszka - to tak jak my. Uwielbiamy wrecz miejsca, gdzie wrony zawracają...
a jeszcze jak autobusy jeżdżą - super. Nie tak długo zresztą i metro bedzie... A z tymi korkami to tez przesada - wszędzie sie stoi. Mieszkalismy półtora roku temu na Ursynowie - i tam dojechac było jeszcze gorzej Rolling Eyes

Co do centrum - brrrr - z tych samych powodów plus jeszcze jeden - poważny bo 30-kilowy - pies.

co do Pragi starek - to samo - bojaxliwa jestem. Nie przemawia tez do mnie fakt, ze coraz ładniej, bezpieczniej i modniej - nie podoba mnie sie i już.

bardzo sie cieszę z lokalizacji, którą wybrałam (tzn mąż, bo ja myślałam o starej kamienicy w Ursusie - Bogu dziękuję, ze mąż w tej jedynej w życiu kwetsii był tyranem domowym) Embarassed

mój słodki Kajetan

Mama Kajetana i Zuzanki
Sob Paz 23, 2004 17:15 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
weridiana
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 03 Lip 2002

Post Odpowiedz z cytatem
Polecam Stary Mokotów hahaha albo Saską Kępę.
A tak poważnie to nie chciałabym mieszkac na Tarchominie, na Bródnie i we Włochach - nie wiem, nie podoba mi się tam.

Sob Paz 23, 2004 23:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
azi
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 21 Sie 2004
Skad: mazowieckie

Post Odpowiedz z cytatem
to tak nie w temacie, Martah nareście masz fotke w profilu, ładna kobitka z Ciebie Smile
co do dzielnic, to ja jak juz miałabym wybierac gdzie chiałabym mieszkać to Kabaty lub Mokotów....
a na pewno nie cjcialabym na Pradze i Bielanach

Nie Paz 24, 2004 08:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
martah
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 02 Sty 2004

Post Odpowiedz z cytatem
azi napisala:
to tak nie w temacie, Martah nareście masz fotke w profilu, ładna kobitka z Ciebie Smile

nie w temacie (na chwile - obiecuję) - pozostaję. Dziękować, dziękować......Bardzo mi miło... Embarassed Embarassed Embarassed

mój słodki Kajetan

Mama Kajetana i Zuzanki
Nie Paz 24, 2004 08:51 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Anonymous
Gosc

Post Odpowiedz z cytatem
wiesz co, dopiero teraz przeczytałam całą historię tego tematu, wiem jednak jedno - bardzo trudno zdecydować o wyborze miejsca zamieszkania na podstawie opini innych. Ja mieszkałam już w kilku " ciekawych" miejscach Wa-wy. Za żadne skarby nie chciałabym mieszkać na Pradze i Tarchominie. Tęsknię za Sadybą i Zoliborzem, ale wtedy nie miałam auta i nie przejmowałam się gdzie stanę i czy rano będę miała jeszcze samochód. Teraz mieszkam na obrzeżach Warszawy i sobie chwalę dopóki nie muszę czegoś załatwić. Mam prawdziwy las za oknem, do obwodnicy blisko- zatem mogę szybko się przemieszczać. Poza tym jak ja poznałam stolycę jeżdżąc na skróty. Zresztą wielu z mieszkańców naszego osiedla zna ich mnóstwo i powstają swoiste licytacje.
Wniosek jeden - zależy co lubisz, jak żyjesz, jak spędzasz czas wolny i oczywiście zasoby portfela.
Pia Paz 29, 2004 16:21
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2, 3  Nastepna
Strona 1 z 3

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach