Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Ile wydajecie na żywność?
Idz do strony Poprzedna  1, 2, 3  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Żarcie, Żarło, Żarełko Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Ile wydajecie na żywność?
Autor Wiadomosc
Maya
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 26 Sie 2003
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Ile wydajecie na zywność?

STANOWCZO ZA DUŻO!!!

Sro Maj 25, 2005 10:44 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
mycha
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 10 Kwi 2004
Skad: stolica

Post Odpowiedz z cytatem
Maya napisala:

STANOWCZO ZA DUŻO!!!

Dokładnie TAK

U mnie na 4 osobową rodzinę miesięcznie około 2.000 wliczając w to również chmię, nie tylko jedzonko.
Generalnie na żywności nie oszczędzam, jeśli już na czymś to tańsze husteczki husteczki higieniczne, czy płyn do spryskiwacza w samochodzie Wink[/b]
Sro Maj 25, 2005 11:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
madzik
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Gru 2003
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
W takim razie my na pewno wydajemy najmniej,
dokładnie policzę i wam powiem
Czw Maj 26, 2005 19:57 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Agusia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 28 Lis 2002

Post Odpowiedz z cytatem
mycha napisala:
Maya napisala:

STANOWCZO ZA DUŻO!!!

Dokładnie TAK

U mnie na 4 osobową rodzinę miesięcznie około 2.000 wliczając w to również chmię, nie tylko jedzonko.
Generalnie na żywności nie oszczędzam, jeśli już na czymś to tańsze husteczki husteczki higieniczne, czy płyn do spryskiwacza w samochodzie Wink[/b]

Wiesz mycha, gdybym zarabiała 14 tysiaków tak jak Ty to tez bym 2 wydawała na zarcie... lol.gif

Poważnie... duzo wydajesz. Co Wy jecie?
Czw Maj 26, 2005 20:43 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Agawa
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 04 Gru 2004

Post Odpowiedz z cytatem
Agusia napisala:
mycha napisala:
Maya napisala:

STANOWCZO ZA DUŻO!!!

Dokładnie TAK

Wiesz mycha, gdybym zarabiała 14 tysiaków tak jak Ty to tez bym 2 wydawała na zarcie... lol.gif

2000 tys. na 4 osoby w tym jedzenie i chemia (w Warszawie) to dużo ?

Pia Maj 27, 2005 07:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
madzik
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Gru 2003
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
nie wiem jak kosztuje zycie w warszawie, ale dla mnie to dużo.
Pia Maj 27, 2005 07:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
mycha
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Agawa napisala:

2000 tys. na 4 osoby w tym jedzenie i chemia (w Warszawie) to dużo ?[/quote]

Z przykrością muszę stwierdzić, że do 14 tysiączków to nam jeszcze sporo brakuje Wink

A 500 zł na tydzień na 4 osoby nie wydaje mi się jakąś porażającą kwotą, a ceny w Warszawie tak ja zuważyła Agawa są niestety najwyższe lub jednymi z wyższych.
Pia Maj 27, 2005 07:44 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
matylda
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 20 Sty 2005
Skad: jelenia gora

Post Odpowiedz z cytatem
Ceny w Warszawie sa wysokie , ale zarobki też nie małe chyba?

Pia Maj 27, 2005 08:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
tehanu
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 20 Lip 2003
Skad: Gdańsk

Post Odpowiedz z cytatem
cóż nie wydaje mi się, aby 2000/4os, w Warszawce na życie, bo kwota obejmuje też chemię, było jakieś kosmiczne...

oczywiście przyjmująć fakt, ze ta osoba nie oszczędza jakoś szczególnie..
smile.gif

ja wydaję malutko, ale oszczędzam.. Sad

http://wdupiemam.blog.pl/
Pia Maj 27, 2005 09:00 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
mycha
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Owszem, jakoś specjalne nie oszczędzam, ale bez przesady nie kupuję jakochś luksusów.

Matylda ... hmm jeśli chodzi o zarobki w Warszawie ... ja pracuję w budżecie i mam pensję niewiele ponad tysiąc netto, mój mąż "nieco" ;)więcej ale też żadnych kokosów,generalnie starcza nam na zycie bez specjalnych wyrzeczeń, ale i bez luksusów.
Pia Maj 27, 2005 09:06 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
natka24
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 24 Cze 2004
Skad: Legionowo

Post Odpowiedz z cytatem
A ja twierdzę, że żywność i chemia w Wwie i dużych miastach (oprócz warzyw) jest tańsza... Jeżeli sie kupuje w marketach, których w mniejszych miejscowościach brak. A nie każdy ma samochód coby smignąć na zakupy kilkadziesiąt kilometrów. Niestety na pewno drozej kosztuje utrzymanie mieszkania. Co do superzarobków w Wwie to tez się nie zgodzę. Są osoby którym płacą lepiej ale kasjerki w supermarketach zarabiają po 700-800zł i nie uważam to za jakąś powalającą sumę, zwłaszcza przy pracy w piątek, świątek i niedzielę...

Pia Maj 27, 2005 09:26 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
matylda
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 20 Sty 2005
Skad: jelenia gora

Post Odpowiedz z cytatem
Byc moze te zarobki to mit wiec dlatego pytam .Na dolnymslasku tez nie jest łatwo zarabiajac 680 zł na reke i wydajac na dojazd 180zł to troche kiepsko ale pewnie sa tacy co maja jeszcze gorzej .Trzeba sie pocieszac ''pieniadze to nie wszystko''......Zdrowie jest wazne jak ono bedzie to bedzie wszystko smile.gif

Pia Maj 27, 2005 09:49 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
natka24
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 24 Cze 2004
Skad: Legionowo

Post Odpowiedz z cytatem
Dojazd na terenie Wwy to 66zł/miesiąc, z okolic Wwy (w ramach komunikacji miejskiej) - 90zł/miesiąc. Gorzej mają ci co dojeżdżają pociągami czy PKSem i potem komunikacją miejską - to już koszt rzędu 150-200zł/miesiąc. Ogólnie koszt dojazdów na terenie miasta jest mniejszy niż w innych duzych miastach. To się chyba tak utarło, że w Wwie lepsze zarobki i wszystko jest dużo droższe...

Pia Maj 27, 2005 10:29 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
mycha
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Pracuję poza granicami Warszawy i dojeżdżam samochodem, i bynajmniej nie z wygodnictwo, tylko z konieczności, kończąc pracę o 16.00 nijak nie mam możliwości dotrzeć do przedszkola do 17.00 o o tej właśnie porze zamykają Sad
Na dojezdy (czytaj: paliwo do sejczusia) tylko do pracy wydaję pieniądze rzędu 220-250 zł miesięcznie.

Co do wydatków na jedzonko to kwota jaką wydaje może wydawać się wysoka, ale trudno wydać mniej i zapewnić całej czwórce pełnowartościowe i smaczne jedzonko.

Natomiast mnie przeraża fakt kupowania ciuchów typu marynareczka za 700 stówek (patrz oferta na Bazarze) i jeśli już gdzieś mam oszczędzać, to zdecytowanie w tej sferze.
Pia Maj 27, 2005 13:09 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Arwena
Adminka
Adminka

Dolaczyla: 06 Cze 2002
Skad: KrakĂłw

Post Odpowiedz z cytatem
Nie mam pojęcia, ile wydaję na jedzenie, bo w domu nie gotuję. Jadam obiady w kantynie firmowej, a mój mąż jada na mieście. Jak mamy na coś ochotę, to jedziemy i kupujemy. Nie oszczędzam na jedzeniu wcale, nie kupuję produktów "no-name", nie wiem, ile co kosztuje... Jeśli obarczymy się kredytem, to przyjdzie czas, żeby się dowiedzieć i wziąć wydatki na jedzenie pod lupę.

05.11.2012-05.05.2013: 65 kg->53 kg, BMI 23.9->19.5, r. 40/42->34/36.
Pia Maj 27, 2005 13:35 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
gita
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 04 Lip 2002

Post Re: Ile wydajecie na żywność? Odpowiedz z cytatem
Arina napisala:
-Ile przecietnie wydajecie miesięcznie na żywność (licząc od osoby)
Ciężko powiedzieć, zależy jak dużą wałówkę przywieziemy od rodziców wink.gif Szczególnie teraz jak jestem w ciąży mama dba o to, byśmy mieli co jeść. Teście też jak zrobią coś dobrego to nas zapraszają Smile Ale pewnie mieścimy się w jakiejś średniej krajowej
-Bez jakich produktów nie możecie w kuchni się obyć?

Bez ryżu Basmati, mrożonych zup, żółtego sera itp.
-Co najczęściej gotujecie na obiad?
zupy warzywne, mięsko z warzywami, wszelkie makarony z sosami, dania jednogarnkowe: ryż +mięso +warzywa
-Co jest dla Was przykładem "towaru luksusowego" w produktach żywnościowych?
drogie sery, drogie wina, wędliny powyżej 100zł/kg wink.gif itp
-Czy kupujecie produkty promocyjne,tanie (typu Lider Price,Tesco itp)
Jak jadę do Tesco, to kupuję. Wiele ich produktów jest lepsze od markowych. Oczywiście nie wszystkie- zależy od rodzaju produktu. Nie kupuję nieznanego mi np. ketchupu, bo jest tańszy o złotówkę, ale czasem próbuję jakieś marketowe produkty i jestem mile zaskoczona. Ostatnio nie było krakersów Lajkonika i musiałam kupić "jedynkę" która okazała się dużo smaczniejsza grin.gif
-Czy oszczędzacie w tej kategorii w jakiś sposób (jeśli tak to jaki?)
Jak mi nie zależy na konkretnym smaku/ produkcie to kupuję to co akurat jest w promocji a wydaje sie być ok. Mój mąż pija duże ilości soków i nie ma preferencji co do marki, wiec nie kupuję Clippo czy Hortexu tylko Garden który jest 2 razy tańszy. Nie znajac jakiś produktów staram się wybrać te o średniej cenie- nie najtańsze, ale też i nie najdroższe
Smile.

Pia Maj 27, 2005 14:06 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
focia
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 21 Cze 2004

Post Re: Ile wydajecie na żywność? Odpowiedz z cytatem
Arina napisala:
-Ile przecietnie wydajecie miesięcznie na żywność (licząc od osoby)

Ok. 350 - 400 zł na osobę miesięcznie

-Bez jakich produktów nie możecie w kuchni się obyć?

Masło "garwolińkie" Twisted Evil , oliwa, ryż, ser żółty, makaron, mięso mielone, mleko, kawa

-Co najczęściej gotujecie na obiad?

spagetti, koltety różnego rodzaju, zapiekanki

-Co jest dla Was przykładem "towaru luksusowego" w produktach żywnościowych?

szynka parmeńska i sery

-Czy kupujecie produkty promocyjne,tanie (typu Lider Price,Tesco itp)

nie.

-Czy oszczędzacie w tej kategorii w jakiś sposób (jeśli tak to jaki?)

Staram się kupować produkty dobrej jakości - tańsze o złotówkę warzywa ie są oszczędnościa, jeśli połowę wyrzucę.. Podobnie z tanim ryżem - raz kupiłam jakis sklepowy brand i musiałam wyrzucić, był niejadalny

Pia Maj 27, 2005 15:16 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
KasiaL
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 21 Cze 2002

Post Odpowiedz z cytatem
mycha napisala:
Maya napisala:

STANOWCZO ZA DUŻO!!!

Dokładnie TAK

Mycha, z chemią (kosmetyki "codzienne", chemia domowa, chusteczki, papier) wydajemy co najmniej tyle samo na 3-osobową rodzinę. Nie wliczam w to piwa i wina, których sporo konsumujemy. Wcale nie uważam, że to tak dużo...

Dziewczyny - np. warzywa i owoce w Warszawie są najdroższe w Polsce, nie licząc miejscowości nadmorskich w sezonie. Ja nie mam też czasu jak moja mama-emerytka latać po sklepach i patrzeć, gdzie obecnie jest promocja na coś tam.

Jakie aspekty zachowa� kot�w sprawiaj�, �e ludzie si� do nich przywi�zuj�, pozostaje nadal niezbadane

Lubię mieć z rana umysł czysty, wieczorem mniejszą ostrość lubie
Nie Maj 29, 2005 21:38 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
justynka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 28 Paz 2002

Post Odpowiedz z cytatem
dla 2 osób na cotygodniowe zakupy żywność + chemia wydajemy ok. 200 zł, czasem 300, gdy skończy się zapas wina lub gdy robimy imprezkę. Zakupy nie obejmują napojów, bo te kupujemy w MAKRO raz na miesiąc (2 zgrzewki soków, 2 zgrzewki wody, Cola) pewnie gdzieś za ok. 100zł. Nie wliczam do tego wyjść typu kawiarnia, PUB czy restauracja. Raz lub 2 razy w tygodniu jemy obiad na mieście czyli trzeba do tego doliczyć ok. 100 zł.

Uśredniając 1000 zł jedzonko + 300 zł knajpki + 100 zł MAKRO = 1400zł......

patrząc na to nie wiem na co wydajemy kasę, którą wydajemy. Na szczęście mąż ma wszystko w komputerku lol.gif

acha, wracając do pytania - nie kupujemy produktów TESCO czy AUCHAN, kupujemy sprawdzone, lubiane przez nas produkty określonych marek, nie patrzymy na cenę. Nie oszczędzamy na jedzeniu, kupujemy to, na co mamy ochotę.
Pon Maj 30, 2005 07:13 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
weridiana
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 03 Lip 2002

Post Odpowiedz z cytatem
Arwena napisala:
Nie mam pojęcia, ile wydaję na jedzenie, bo w domu nie gotuję. Jadam obiady w kantynie firmowej, a mój mąż jada na mieście. Jak mamy na coś ochotę, to jedziemy i kupujemy. Nie oszczędzam na jedzeniu wcale, nie kupuję produktów "no-name", nie wiem, ile co kosztuje... Jeśli obarczymy się kredytem, to przyjdzie czas, żeby się dowiedzieć i wziąć wydatki na jedzenie pod lupę.

yes

Wto Maj 31, 2005 23:46 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Żarcie, Żarło, Żarełko Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony Poprzedna  1, 2, 3  Nastepna
Strona 2 z 3

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach