Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Ile wydajecie na żywno¶ć?
Idz do strony Poprzedna  1, 2, 3

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Żarcie, Żarło, Żarełko Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Ile wydajecie na żywno¶ć?
Autor Wiadomosc
Maya
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 26 Sie 2003
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
wczesniej nie liczylismy ile wydajemy, poprostu jak mielismy na cos ochote to kupowalismy, ale ciężkie czasy nastały i ta nasza lupa coraz dokładniejsza cry.gif

Sro Cze 01, 2005 10:00 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
martah
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 02 Sty 2004
Skad: warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
natka24 napisala:
Dojazd na terenie Wwy to 66zł/miesi±c, z okolic Wwy (w ramach komunikacji miejskiej) - 90zł/miesi±c. Gorzej maj± ci co dojeżdżaj± poci±gami czy PKSem i potem komunikacj± miejsk± - to już koszt rzędu 150-200zł/miesi±c. Ogólnie koszt dojazdów na terenie miasta jest mniejszy niż w innych duzych miastach. To się chyba tak utarło, że w Wwie lepsze zarobki i wszystko jest dużo droższe...

moim zdaniem faktycznie jedzenie z supermarketów tańsze jest od jedzenia z wiejskiego sklepiku. Ale już np wędlina sredniej jako¶ci, mięso, warzywa i owoce - sa droższe niż w radomiu. Tam czesto się zaopatruję i dobrze na tym wychodzę.
Co do dojazdów - hm - jeżdż±c autem w Radomiu przez miesi±c nie przekroczę 200 zł - ł±cznie z wyprawami pod miasto (brak korków, niewielkie odległo¶ci, tan¶ze paliwo), w warszawie niesttey na jedno auto jest to minimum 400 zł.
Poza tym utrzymanie mieszkania duzo droższe (nie mówi±c o zakupie, a więc i o kredycie, którymi wielu jest obci±zonych0. W stolicy dużo droższe sa też usługi - stolarz, glazurnik, fryzjer, kosmetyczka, szewc, mechanik i krawiec. Większo¶ć w naszym przypadku to tez ludzie z Radomia - zazwyczaj o połowę tańsi...
A zarobki? uwazam, ze w dużej mierze to mit - fakt, ale id±c dalej tropem porównań z moim rodzinnym radomiem - to niebo a ziemia -my z mężem od moich rodziców mamy czasem nawet trzy razy wiecje pieniedzy miesięcznie...Niesttey - bo oboje rodzice maja przeciez długo staż pracy i superowe wyksztalcenie.

mój słodki Kajetan

Mama Kajetana i Zuzanki
Sob Cze 04, 2005 15:22 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
madzik
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Gru 2003
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
Skoro jeste¶my w tym temacie, mam do was pytanie:

Jak robicie większe zakupy w supermarketach tak na tydzień? jak się wam udaje kupic wszystko co bedzie potrzebne przez cały tydzień?

My zawsze dużo rzeczy kupujemy, ale na drugi dzień nie ma już co je¶ć, niby robimy listę zakupów, ale jako¶ nam to nie wychodzi.
A jak jest u WAs?
Nie Cze 05, 2005 11:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
martah
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 02 Sty 2004
Skad: warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
madzik_j napisala:
Jak robicie większe zakupy w supermarketach tak na tydzień? jak się wam udaje kupic wszystko co bedzie potrzebne przez cały tydzień?

też robię zakupy z list± w ręku i niesttey też często czego¶ i tak zapomnimy.
Nie kupuję jednak wszystkiego na cały tydzień i nie w supermarkecie. Np mięsa, wędlin, owoców i warzyw - wcale. To wszystko kupuję na bazarku w tygodniu albo rodzice mi zamawiaj± garmazerkę w radomiu - po przywiezieniu czę¶c trafia do zamrażary. bardzo rzadko zdarza się, ze zabraknie np maki czy ckru, wtedy po prostu w osiedlowym markecie jest dokupione i już...

mój słodki Kajetan

Mama Kajetana i Zuzanki
Nie Cze 05, 2005 11:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Anastasia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 24 Sie 2003

Post Odpowiedz z cytatem
madzik_j napisala:

My zawsze dużo rzeczy kupujemy, ale na drugi dzień nie ma już co je¶ć, niby robimy listę zakupów, ale jako¶ nam to nie wychodzi.
A jak jest u WAs?

Madzik, ja zakupy robie raz na miesiac !

Noszenia jest sporo: 3 koszyki + 2-3 skrzynki z napojami + jeszcze zawsze jakies siatki, ale mam spokoj. Do tego jade sobie na "pole" po swieze owoce i warzywa. Potem dokupuje tylko swieze pieczywo i jakies pierdoly albo zachcianki. Sasiedzi zawsze glowa kreca jak nas widza po zakupach, ale robia wielkie oczy jak mowie, ze ja tylko raz w miesiacu robie zakupy, bo mam wieeeeeeelka lodowke i super trzyma swiezosc. Jakbym im jeszcze powiedziala, ze jedna polke i tak mam zawsze wolna (tam ustawiam gotowe potrawy) i na innych jeszcze tez sporo miejsca, to by mi nie uwierzyli. hahaha
Nie Cze 05, 2005 11:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
madzik
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Anastasja, jestes niesamowita, daj mi jakie¶ wskazówki,
bo tak niegospodarnej żony jak ja to ze ¶wieczk± szukać wink.gif
Nie Cze 05, 2005 11:41 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Anastasia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 24 Sie 2003

Post Odpowiedz z cytatem
Madzik, w kuchni mam blok malych karteczek i dlugopis.
Jak cos sie skonczy to zapisuje.
Tak zbieraja sie rzeczy przez caly miesiac, wtedy nic nie umyka.
Jak siadziesz np. dzien przed zakupami i spisujesz to najczesniej sie o czym zapomnie, bo np. opakowanie juz wyrzucone i sie w danej chwili sie o tym nie pomysli.
Moj Maz rowniez dopisuje sie do listy ze swoimi "zachciankami" wink.gif
Nie Cze 05, 2005 12:03 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
madzik
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
no tak, taki prosty pomysł,
to jeszcze dzi¶ idziemy na zakupy, z list±, zrobion± dzi¶,
ale od jutra zaczniemy zapisywac smile.gif
Nie Cze 05, 2005 13:10 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
tehanu
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 20 Lip 2003
Skad: Gdańsk

Post Odpowiedz z cytatem
madzik_j napisala:

A jak jest u WAs?

My w hipermarkecie kupujemy: napoje, makarony, kasze i ryż, puszki, słoiki, m±ki i cukier...
Robimy tak zakupy raz na trzy tygodnie..
Po małe rzeczy chodzę do sklepików blisko domu. I tak np. nabiał w spółdzielni mleczarskiej, mieso w mięsnym, chleb w piekarni a warzywa w warzywniaku... - nie lubię takich produktów z hipermarketów..

http://wdupiemam.blog.pl/
Nie Cze 05, 2005 16:17 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
kargulipawlak
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 25 Wrz 2017

Post Odpowiedz z cytatem
U mnie wszystko zależy od tego co jem. Teraz wzięło mnie na wyciskane soki. Kupiłem sobie praktyczną wyciskarkę do owoców cytrusowych, którą znalazłem na http://sklep.dafi.pl/produkty/akcesoria.html/ . I codziennie do śniadania wypijam szklankę soku z pomarańczy i grejpfruta.
Czw Mar 22, 2018 13:32 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Mimichaska
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 01 Mar 2018

Post Odpowiedz z cytatem
Nigdy tego nie liczylam w sumie, ale tez nie prowadze jakiegos bardzo regularnego trybu zycia wiec podejrzewam ze kazdy miesiac moglby sie od siebie bardzo duzo liczyc. Tez w jednym robie np. wieksze zamowienie na kawe w https://www.cafesilesia.pl w innym za to nie musze tego robic. Chyba ze chodzi tylko stricte o jedzenie
Sro Maj 09, 2018 06:51 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Patii91
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 02 Gru 2015

Post Odpowiedz z cytatem
Ja dosyć często jem ze znajomymi na mieście. Normalnie byłby to pewnie całkiem spory wydatek, ale jako, że najczęściej zachodzimy do pizzerii z sieci Dominium na ulicy Grochowskiej - https://www.pizzadominium.pl/lokale/warszawa-grochowska - to żeby nieco przyciąć te wydatki staram się jak najczęściej korzystać z ofert typu Hot Deal. To takie ich promocje, w których można dostać, na przykład, ogromną pizzę za pół ceny, jak się dobrze trafi – więc pozwala to zarówno się najeść, jak i nieco przyoszczędzić : ).
Wto Sie 28, 2018 09:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
hopsa
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 29 Gru 2017

Post Odpowiedz z cytatem
umiarkowanie, ale staram się jak najzdrowiej odżywiać. szukam w necie tańszych cen, np. tutaj https://www.bee.pl/agnex-orzechy-brazylijskie-1-kg_p17669.html mają orzechy brazylijskie bardzo tanio w stosunku do tego co widziałam stacjonarnie. właśnie z takich okazji korzystam
Nie Wrz 30, 2018 19:47 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Żarcie, Żarło, Żarełko Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony Poprzedna  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach