Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
kupujemy mieszkanie w Warszawie...
Idz do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
kupujemy mieszkanie w Warszawie...
Autor Wiadomosc
nalle
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Lip 2003
Skad: znad głupiej baby

Post Odpowiedz z cytatem
Gosiak napisala:
Inka76 - wszystko zależy od konkretnego przypadku...
ja akurat mam bardzo dobre doświadczenia - trafilismy na genialną agentkę, która szukała mieszkania dla nas - takiego jakie by się nam podobało, negocjowała ze sprzedającymi, wszystko dokładnie sprawdziła (co było o tyle istotne że w danym momencie żadne z nas nie mieszkało w Warszawie)

zgadzam sie w pelni z Gosiak
nasz agent negocjowal cene (i wynegocjowal kilka tysiecy), pokazywal nam tyle mieszkan ile chcielismy, nic nam nie wciskal, a jeszcze pomogl w US mimo, ze teoretycznie to nie byla jego sprawa bo sprawa dotyczyla kredytu
a ja sprzedajac mieszkanie nie zdecydowalabym sie na transakcje bez agencji (i skorzystalabym z uslug tego samego agenta, ktory nam znalazl to mieszkanie), chociazby dlatego, ze wiem, ze ten czlowiek nie przyprowadzalby mi do domu podejrzanych typow, ktorzy wcale nie maja zamiaru kupic mieszkania, ale chetnie by je obejrzeli zeby nastepnego dnia je obrobic

MOJE ALLEGRO
Czw Sty 05, 2006 17:44 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Inka 76
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 13 Maj 2004
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
nalle napisala:
wiem, ze ten czlowiek nie przyprowadzalby mi do domu podejrzanych typow, ktorzy wcale nie maja zamiaru kupic mieszkania, ale chetnie by je obejrzeli zeby nastepnego dnia je obrobic

Nalle, z calym szacunkiem: a skad ta pewnosc? Do agencji moga zglosic sie wszyscy. Agencje posrednictwa sprzedazy mieszkan nie zdejmuja chyba swoim klientom odciskow palcow i nie zakladaja im kartotek? wink.gif
Wez pod uwage, ze taki sposob (ogladanie kilu-kilkunastu mieszkan z agentem) jest nawet calkiem korzystne dla potencjalnego zlodzieja - oglada hurtem i bez podejrzen smile.gif

Sama ogladalam przez jedna zw-wskich agencji 3 mieszkania jednego dnia (pierwszy i ostatni raz, bo jak sie pozniej okazalo wlasciciele tych mieszkan sami dawali ogloszenia i nie mieli z agencja podpisanej zadnej umowy o wylacznosc) i sprawa wygladala tak, ze umowilismy sie z agentem pod pierwszym budynkiem, powiedzielismy sobie dobry wieczor, podalismy rece, przedstawilismy sie, niczego nie podpisywalismy i poszlismy ogladac - wiec raczej zbytnio pod katem "kryminalnym' nie zostalismy zweryfikowani smile.gif
Ale moze ja mam doswiadczenie tylko z takimi "zlotymi" agentami, nie upieram sie, ze jest inaczej, napisalam tylko swoje zdanie na ten temat poparte wlasnymi obserwacjami.

[/url]
Czw Sty 05, 2006 17:53 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
nalle
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Lip 2003
Skad: znad głupiej baby

Post Odpowiedz z cytatem
Inka 76 napisala:

Nalle, z calym szacunkiem: a skad ta pewnosc? Do agencji moga zglosic sie wszyscy.

mowie, o konkretnym agencie, z ktorego uslug skorzystalabym
a agent ten ma w tej chwili taka sytuacje, ze wlasciwie obsluguje ponownie swoich dawnych klientow, ich znajomych etc. generalnie ludzi z polecenia. podpisuje z nimi umowy, w zwiazku z czym chociaz ich legitymuje. dokladnie wypytuje czego szukaja i nie probuje pokazywac im mieszkan na Pradze skoro szukaja Ursusa
oczywiscie, ze to nie jest 100% pewnosci, ale wiem, ze nie bierze ludzi "z lapanki" aby tylko im cokolwiek wcisnac

zeby bylo jasne, wiem, ze sa agenci beznadziejni bo sama na takich trafilam
jeden np. przysylal nam z uporem maniaka WYLACZNIE oferty w dzielnicach, ktore nas nie interesowaly,a raz na jakis czas zalaczal kilka slow typu "no bedziemy cos w koncu ogladac". proby tlumaczenia mu, ze szukamy czegos zupelnie innego do niego nie docieraly.

MOJE ALLEGRO
Czw Sty 05, 2006 18:17 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Alma_
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 31 Gru 2005
Skad: Łódź / Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Szukamy tez oczywiście na własną rękę, ale jak narazie agencja jest skuteczniejsza Wink

A jeśli ktoś jeszcze ma namiary na zaufanego agenta - to poproszę na prive Very Happy

Czw Sty 05, 2006 20:34 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Alma_
Cichutka
Cichutka

Post Odpowiedz z cytatem
Wygląda na to, że z Warszawy powoli robią się Ząbki. Gdyby ktoś coś słyszał... Wink

Sob Sty 14, 2006 11:35 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Kareczka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 26 Sie 2003
Skad: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
mycha napisala:
Inka 76 napisala:
Fosia napisala:
A beata B nie miala takiego avatarku? Bo cos mi tak dzwoni Very Happy

Mnie dzwoni, ze to jakas "zagraniczna" forumka - moze Tobie tez i dlatego skojarzylo Ci sie z BeataB. Tak okolice USA mi po glowie chodza... Agee? Nie wiem...

O możesz miec rację, Agee to dobry trop Smile

a nie miala go Amelia? lol.gif

Sob Sty 14, 2006 11:40 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Agee
Adminka
Adminka

Dolaczyla: 31 Maj 2002
Skad: ju es ej

Post Odpowiedz z cytatem
to nie moj avatarek Very Happy zly trop obralyscie Very Happy

www.agnesmalorny.com
Nie Sty 15, 2006 18:25 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora
BeataB
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 25 Maj 2003
Skad: Sztokholm

Post Odpowiedz z cytatem
Ja mam taka Marylin na scianie w sypialni ale w awatarku nigdy nie mialam smile.gif

Za to wiem, kto jeszcze ma grin.gif

[/url]
Nie Sty 15, 2006 21:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Inka 76
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Agee napisala:
to nie moj avatarek Very Happy zly trop obralyscie Very Happy

To ja dalam ciala Evil or Very Mad grin.gif

Ciekawe, czyj to emblemat?
scratch

[/url]
Pon Sty 16, 2006 18:08 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
BeataB
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
No to ja powiem: forumka o nicku Marlinka smile.gif

[/url]
Pon Sty 16, 2006 18:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Agawa
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 04 Gru 2004

Post Odpowiedz z cytatem
BeataB napisala:
No to ja powiem: forumka o nicku Marlinka smile.gif

Tak tylko że Marlinka ma w kolorze Very Happy

Pon Sty 16, 2006 19:04 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
BeataB
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Ale innego chyba juz nie bylo?

[/url]
Pon Sty 16, 2006 20:50 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
AsiaT
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 24 Maj 2003

Post Odpowiedz z cytatem
Almo_ Ząbki to całkiem fajne miasteczko i mimo że nie lubisz pociągów to 7 minut na Wileńska kusi, zwłaszcza jeśli samochodem utkniesz w korku i jedziesz 40 min.
Tam jest teraz sporo nowych inwestycji i w samych ząbkach i na granicy z Warszawą na ul Łodygowej. Posprawdzaj, może coś ciekawego znajdziesz
Pon Sty 16, 2006 21:55 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Alma_
Cichutka
Cichutka

Post Odpowiedz z cytatem
BeataB napisala:
Ja mam taka Marylin na scianie w sypialni ale w awatarku nigdy nie mialam smile.gif

Ja też! grin.gif

A Ząbki wyglądają całkiem realnie. Nawet mamy już coś konkretnego na oku, ale nie chcę zapeszać wink.gif

Nie Sty 22, 2006 14:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
martah
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 02 Sty 2004
Skad: warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
tynka napisala:
A moze Tarchomin? W tej cenie powinnas znalezc cos sensownego, a i z dojazdem na Prage i Targowek nie byloby zle.

nooo- 60 metrów, w niskich , w miarę nowych blokach i na strzezonym osiedlu, o nawet u nas tak tanio nie znajdzie. Przecież u ans na osiedlu ceny za metr nie schodza poniżej 4 tysięcy zł... A srednio takie jak ja mam warte jest 230 tysięcy Shocked

mój słodki Kajetan

Mama Kajetana i Zuzanki
Nie Sty 22, 2006 23:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
martah
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
tynka napisala:
A moze Tarchomin? W tej cenie powinnas znalezc cos sensownego, a i z dojazdem na Prage i Targowek nie byloby zle.

nooo- 60 metrów, w niskich , w miarę nowych blokach i na strzezonym osiedlu, o nawet u nas tak tanio nie znajdzie. Przecież u ans na osiedlu ceny za metr nie schodza poniżej 4 tysięcy zł... A srednio takie jak ja mam warte jest 230 tysięcy Shocked

mój słodki Kajetan

Mama Kajetana i Zuzanki
Nie Sty 22, 2006 23:21 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Alma_
Cichutka
Cichutka

Post Odpowiedz z cytatem
W Ząbkach da się trafić dobry standard za 3 - 3,5 tys. / m2. Tarchomin to już ok. 4 tys.

Pon Sty 23, 2006 10:43 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Inka 76
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
martah napisala:
tynka napisala:

W maju 2005 sprzedalismy mieszkanie na Odkrytej, niecale 53m, bez garazu (bo poki co jeszcze go nie sprzedalismu - trzymamy tam niektore graty) za 230 tys., a kupujaca doplacila jeszcze do tego interesu 10tys. zl prowizji dla agencji - w sumie mieszkanie kosztowalo ja 240 tys. zl + oplaty notarialne (chyba cos kolo 8 tys. zl). Przed nia mieszkanie bylo ogladane przez 2 osoby - z naszego osiedla: jedna ogladala dla znajomej z USA, a druga zastanawiala sie, czy nie wymienic swojego mniejszego na nasze. Obydwie osoby nie zdazyly sie nawet dobrze zastanowic, kiedy zapadla decyzja o kupnie przez 3 osobe (byla w mieszkaniu 10 minut i odrazu powiedziala, ze kupuje Smile ) - wiec nie mielismy problemow ze sprzedaza za te pieniadze, moze nawet trzeba bylo podniesc cene?
Czyli juz kilka miesiecy temu wzielismy za to mieszkanie ponad 4300zl za metr. Dlatego nie wiem, czemu wiele osob ciagle uwaza, ze Tarchomin to najtansza dzielnica - moze tak bylo kiedys, kiedy zaczynaly tam powstawac osiedla.
Szczerze mowiac, to nie wiem, czemu ludzie tak zachlannie kupuja tam mieszkania - ani tanio, ani blisko centrum.

[/url]
Pon Sty 23, 2006 15:25 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
martah
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
ano wlasnie juz wiem, ze nie jest najtansza. rozmawiałam z sasiadami. chcieli sprzedac identyczne mieszkanie jak nasze- niecałe 60 m. i spokojnie dawano im 250 tys Shocked Shocked Shocked a urzadzone normalnie...

mój słodki Kajetan

Mama Kajetana i Zuzanki
Wto Sty 24, 2006 12:57 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Alma_
Cichutka
Cichutka

Post Odpowiedz z cytatem
Żeby zakończyć temat - KUPILIŚMY grin.gif

W końcu w Ząbkach, w naprawdę dobrej cenie, z rynku pierwotnego. Parametry wyjścia nieco inne od tych wejściowych Wink ale jestesmy przeszczęśliwi. Własnie przyznano nam kredyt, więc wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu.

A agentkę i agencję mogę polecić z całego serca. Jeszcze raz dziękuję za polecenie i potwierdzam - sprawdzili się w 100% Very Happy

Sob Mar 11, 2006 19:54 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastepna
Strona 5 z 6

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach