Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Prasowanie koszul
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Prasowanie koszul
Autor Wiadomosc
Sarna
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 03 Wrz 2006
Skad: Warszawa

Post Prasowanie koszul Odpowiedz z cytatem
Macie jakies patenty? Instrukcje??
Sob Paz 13, 2007 19:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 11 Sty 2005

Post Odpowiedz z cytatem
Mąż sobie sam prasuje, ten patent uważam za najlepszy i u nas się sprawdza lol.gif
Ale z domu rodzinnego (gdzie Mama prasuje koszule Tacie) wyniosłam kolejność prasowania koszuli: najpierw kołnierzyk, potem rękawy, przód i na końcu tył wink.gif
Nie Paz 14, 2007 00:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
lisiczka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 06 Sie 2006
Skad: z puszczy

Post Odpowiedz z cytatem
kasik31 napisala:
Mąż sobie sam prasuje, ten patent uważam za najlepszy i u nas się sprawdza lol.gif
Ale z domu rodzinnego (gdzie Mama prasuje koszule Tacie) wyniosłam kolejność prasowania koszuli: najpierw kołnierzyk, potem rękawy, przód i na końcu tył wink.gif

to ja prasuję dokładnie na odwrót Wink

Nie Paz 14, 2007 07:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
agula
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 15 Wrz 2007
Skad: Małopolska

Post Odpowiedz z cytatem
poniewaz moj maz zuzywa w tygodniu 10 koszul (sterta do prasowania Evil or Very Mad ) to wydaje mi sie ze mam to w miare opanowane
dodatkowo podpatrzylam u Marty Steward (nie jestem pewna pisowni) jej sposob
najpierw prasujemy od spodu kołnierzyk, od wewnatrz karczek, i przod a dopiero potem z zewnatrz kolnierzyk, rekawy, mankiety, karczek, tyl i na koncu przod.
zajmuje to troche wiecej czasu ale efekt jest nieporownywalny
acha ,jeszcze duzy wplyw ma uzycie pary i gatunek koszuli - min 60% bawelny im wiecej tym lepiej

Nie Paz 14, 2007 08:58 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Gosiak
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 28 Wrz 2002
Skad: z innej bajki

Post Odpowiedz z cytatem
kasik31 napisala:

no popatrz - u nas też lol.gif

Nie Paz 14, 2007 11:08 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
takie buty
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 06 Paz 2006
Skad: Poznań

Post Odpowiedz z cytatem
A po wyprasowaniu...
http://youtube.com/watch?v=b5AWQ5aBjgE

Smile
Nie Paz 14, 2007 19:46 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kotapota
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 15 Wrz 2005
Skad: z wysepki ;-)

Post Odpowiedz z cytatem
Ja prasuję najpierw kołnierzyk, karczek, przód, tył i na końcu rękawy
najczęściej jednak prasuje mąż bo ja nie wyrabiam się z ilością jego koszul..

co do tego filmiku instruktażowego to już kiedyś go widziałam i nawet składaliśmy tak koszulki ale był ubaw...

Nie Paz 14, 2007 21:00 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
niezapominajka
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 13 Paz 2007

Post Odpowiedz z cytatem
a ja prasuję tak - zaczynam od jednego boczku z przodu, tył, drugi boczek, rękawy, karczek, kołnierzyk. podzielam zdanie że dużo zależy od gatunku materiału i żelazka z parą

Pon Paz 15, 2007 11:50 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
skakanka
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 02 Cze 2003

Post Odpowiedz z cytatem
ja prasuję tak:
kołnierzyk od wewnątrz, potem na zewnątrz
rękawy + mankiety
i zaczynam przewijanko na desce: jeden boczek przodu, tył i drugi boczek przodu, ahh i karczek jeszcze.

Wczoraj uprasowałam 5 sztuk - mam z głowy na cały tydzień Smile a mąż przeszczęsliwy

Najważniejsze to b. dobry skład koszuli tzn. im więcej bawełny tym lepiej no i super żelazko z parą Smile

Pon Paz 15, 2007 21:37 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Arwena
Adminka
Adminka

Dolaczyla: 06 Cze 2002
Skad: KrakĂłw

Post Odpowiedz z cytatem
Niezwykle rzadko prasuję koszule, ale jak mi się zdarzy, to zawsze w tej kolejności:

tył
kark
rękawy
przody
kołnierzyk

Poza tym polubiłam spray do prasowania:

05.11.2012-05.05.2013: 65 kg->53 kg, BMI 23.9->19.5, r. 40/42->34/36.
Wto Paz 16, 2007 07:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
exult
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 20 Lip 2005
Skad: Dublin

Post Odpowiedz z cytatem
kotapota napisala:
Ja prasuję najpierw kołnierzyk, karczek, przód, tył i na końcu rękawy
najczęściej jednak prasuje mąż bo ja nie wyrabiam się z ilością jego koszul..

co do tego filmiku instruktażowego to już kiedyś go widziałam i nawet składaliśmy tak koszulki ale był ubaw...

Ja prasuje tak samo jak kotapota.
I niestety wlasnie ten watek przypomnial mi o tym, ze jak wroce dzis do domu to musze uprasowac koszule, bo tak sie przykro sklada, ze moj maz ma dwie lewe rece do zelazka sad.gif
A ostatnio a propos prasowania nabylam aromatyzowana wode do zelazka, super! Polecam.

Wto Paz 16, 2007 08:34 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Gosiak
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 28 Wrz 2002
Skad: z innej bajki

Post Odpowiedz z cytatem
Arwena - a co robi ten spray?

Wto Paz 16, 2007 08:37 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Arwena
Adminka
Adminka

Dolaczyla: 06 Cze 2002
Skad: KrakĂłw

Post Odpowiedz z cytatem
Gosiak napisala:
Arwena - a co robi ten spray?

To trochę krochmal, ale nie do końca. Najlepiej jego właściwości widać przy prasowaniu lnu - żmudnie zlikwidowane zagniecenia nie podnoszą się po 5 sekundach od mojego odwrócenia się od deski do prasowania wink.gif Zdarzają się koszule podobnie się zachowujące, których za Chiny nie da się doprasować na całkiem gładko - spray pomaga. Poza tym żelazko się lepiej ślizga po materiale, ale go nie nabłyszcza ani nie usztywnia, w związku z tym nie robią mi się "fale" wynikające z nieplanowanego naciągnięcia się materiału.

05.11.2012-05.05.2013: 65 kg->53 kg, BMI 23.9->19.5, r. 40/42->34/36.
Wto Paz 16, 2007 08:47 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 11 Sty 2005

Post Odpowiedz z cytatem
Sarna no to masz patenty. Co jeden to inny lol.gif
Wto Paz 16, 2007 18:29 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
lisiczka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 06 Sie 2006
Skad: z puszczy

Post Odpowiedz z cytatem
Znalazłam w sieci http://66.102.9.104/search?q=cache:FTfCgBfWxuMJ:www.koszule.waw.pl/koszule.htm+jak+prasowa%C4%87+koszule&hl=pl&ct=clnk&cd=1 taki oto opis:

Jak prasować koszule:
Najlepiej zabrać się do prasowania, gdy są jeszcze lekko wilgotne. Jeżeli zdążyły całkowicie wyschnąć, należy je spryskać wodą lub specjalnymi płynami ułatwiającymi prasowanie, np: Bon Ami lub Spruch Starke.
Zaczynamy od prasowania karczka, potem zabieramy się za rękawy, mankiety, lewy przód, tył prawy przód, kołnierzyk.
Wilgotny kołnierzyk i mankiety prasujemy przez cienkie płótno, żeby się nie wybłyszczały. Zaczynamy od lewej strony, lecz nie wysuszamy jej żelazkiem do końca, tylko przekładamy na prawą.
Teraz uwaga: prawą stronę kołnierzyka i mankietów prasujemy od jednej krawędzi do środka, następnie od drugiej do środka. Unikamy wtedy zagniotek.

http://www.tefal.pl/tefal/Consumer_service/Hints_and_tips/HomeHintsAndTipsTemplateFile.aspx?NRMODE=Published&NRNODEGUID=%7bDC795ABB-B080-40E7-AC4E-300910D2CFBF%7d&NRORIGINALURL=%2fConsumer%2bservice%2fHints%2band%2btips%2fHome%2bhints%2band%2btips%2ehtm%3fDdlFamily%3d%257BF79CDFFA-B1F5-40CE-AA7A-57ADF45CC69C%257D&NRCACHEHINT=NoModifyGuest&DdlFamily=%7BF79CDFFA-B1F5-40CE-AA7A-57ADF45CC69C%7D#q10

Prasowanie koszuli

Należy zawsze prasować ruchami posuwistymi, gdyż ruchy koliste mogą uszkodzić materiał.

1.Kołnierzyk: rozpocznij od części spodniej, prasuj w kierunku na zewnątrz i z powrotem
2. Ramię: rozprostuj, rozciągając jedno z ramion na wąskiej części deski, prasuj od krawędzi do środka. To samo wykonaj z drugą stroną.
3. Mankiety: najpierw prasuj część wewnętrzną, potem zewnętrzną.
4. Rękawy: zacznij od otwarcia mankietu, potem prasuj drugą stronę.
5. Główna część: najpierw przód, następnie tył.
6. Kołnierzyk: po wyprasowaniu całej koszuli ponownie wyprasuj górną część kołnierzyka.

Wto Paz 16, 2007 20:13 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
KasiaF
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 24 Lis 2003
Skad: Los Angeles

Post Odpowiedz z cytatem
lisiczka napisala:
Znalazłam w sieci http://66.102.9.104/search?q=cache:FTfCgBfWxuMJ:www.koszule.waw.pl/koszule.htm+jak+prasowa%C4%87+koszule&hl=pl&ct=clnk&cd=1 taki oto opis:

Jak prasować koszule:
Najlepiej zabrać się do prasowania, gdy są jeszcze lekko wilgotne. Jeżeli zdążyły całkowicie wyschnąć, należy je spryskać wodą lub specjalnymi płynami ułatwiającymi prasowanie, np: Bon Ami lub Spruch Starke.
Zaczynamy od prasowania karczka, potem zabieramy się za rękawy, mankiety, lewy przód, tył prawy przód, kołnierzyk.
Wilgotny kołnierzyk i mankiety prasujemy przez cienkie płótno, żeby się nie wybłyszczały. Zaczynamy od lewej strony, lecz nie wysuszamy jej żelazkiem do końca, tylko przekładamy na prawą.
Teraz uwaga: prawą stronę kołnierzyka i mankietów prasujemy od jednej krawędzi do środka, następnie od drugiej do środka. Unikamy wtedy zagniotek.

http://www.tefal.pl/tefal/Consumer_service/Hints_and_tips/HomeHintsAndTipsTemplateFile.aspx?NRMODE=Published&NRNODEGUID=%7bDC795ABB-B080-40E7-AC4E-300910D2CFBF%7d&NRORIGINALURL=%2fConsumer%2bservice%2fHints%2band%2btips%2fHome%2bhints%2band%2btips%2ehtm%3fDdlFamily%3d%257BF79CDFFA-B1F5-40CE-AA7A-57ADF45CC69C%257D&NRCACHEHINT=NoModifyGuest&DdlFamily=%7BF79CDFFA-B1F5-40CE-AA7A-57ADF45CC69C%7D#q10

Prasowanie koszuli

Należy zawsze prasować ruchami posuwistymi, gdyż ruchy koliste mogą uszkodzić materiał.

1.Kołnierzyk: rozpocznij od części spodniej, prasuj w kierunku na zewnątrz i z powrotem
2. Ramię: rozprostuj, rozciągając jedno z ramion na wąskiej części deski, prasuj od krawędzi do środka. To samo wykonaj z drugą stroną.
3. Mankiety: najpierw prasuj część wewnętrzną, potem zewnętrzną.
4. Rękawy: zacznij od otwarcia mankietu, potem prasuj drugą stronę.
5. Główna część: najpierw przód, następnie tył.
6. Kołnierzyk: po wyprasowaniu całej koszuli ponownie wyprasuj górną część kołnierzyka.

Gdybym ja tak prasowala to moj maz by musial w jednej koszuli przez tydzien chodzic Wink

Being willing makes you able.
Pon Paz 22, 2007 22:23 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
nalle
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Lip 2003
Skad: znad głupiej baby

Post Odpowiedz z cytatem
u mnie ostatnio kto ma wieksze checi ten prasuje, w praktyce ostatnio bardziej chetny jest T. i podkladam mu swoje
ja wole prasowac meskie koszule bo sa wieksze i latwiej sie prasuje wink.gif

u mnie kolejnosc jest taka: kolnierzyk, jedna strona przod, tyl, druga strona przod, mankiety, rekawy, rozprasowanie rekawow, karczek

uzywamy sprayu Ługa, ktory ulatwia prasowanie i bardzo fajnie pachnie

MOJE ALLEGRO
Wto Paz 23, 2007 09:06 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
~madzia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 11 Lis 2007
Skad: podkarpackie

Post Odpowiedz z cytatem
oj jak dobrze że mój mąż chodzi rzadko w koszulach:)

Pon Gru 31, 2007 19:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Sarna
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 03 Wrz 2006

Post Odpowiedz z cytatem
Zacznę naukę jak znajdę chwilkę, ale już bardziej łopatologicznie wytłumaczyć się nie da.
Nie Sty 06, 2008 12:27 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
KasiaL
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 21 Cze 2002

Post Odpowiedz z cytatem
Mój sobie sam prasuje. ALe ostatnio nosi koszule typu SLim i narzeka, że prasuje się trudniej, niż normalne.

Jakie aspekty zachowa� kot�w sprawiaj�, �e ludzie si� do nich przywi�zuj�, pozostaje nadal niezbadane

Lubię mieć z rana umysł czysty, wieczorem mniejszą ostrość lubie
Nie Sty 06, 2008 12:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach