Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
2 domki do oceny
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
2 domki do oceny
Autor Wiadomosc
Ana
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 26 Sie 2003

Post 2 domki do oceny Odpowiedz z cytatem
Jak Wam się podobają te domki, głównie pod względem ich funkcjonalności? Który bardziej? Jakie widzicie w nich ewentualne niedociągnięcia czy wady?

http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m429c3e4e9158f

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m42662753c7785
Czw Mar 09, 2006 13:42 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
żyłka
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 19 Paz 2005
Skad: warszawka

Post Odpowiedz z cytatem
Bardzo piękne te domki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Ale widzisz ja też sobie wybralam piękny projekt oczywiście w wyborze pomogly mi babeczki z forum (za co wielkie dzięki) ale niestety dziś bylam u architekta i dowiedzialam się ze domek jest piękny ale niestety wykorzystana jest tylko 1/3 powierzchni i jesli troszkę rzeczy tam zniemimy to będzie dużo większy!!!!!!!!!!
Także moja rada znajdź domek który spenia +\- twoje oczekiwania ustalcie ile kasy chcecie przeznaczyć na budowę (to jest ważne ponieważ wszystkie firmyprzy projektach podają przybliżony koszt postawienia domu a potem się okazuje że jest to dwa razy więcej).
I każdy projektant zrobi wam projekt który w 100% będzie spelnial wasze oczekiwania za nie wiele większe pieniążki smile.gif smile.gif smile.gif
Czw Mar 09, 2006 14:11 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Arwena
Adminka
Adminka

Dolaczyla: 06 Cze 2002
Skad: KrakĂłw

Post Odpowiedz z cytatem
Najchętniej z pierwszego parter, z drugiego poddasze lol.gif Parter drugiego nie podoba mi się ze względu na kuchnię bez kontaktu z tarasem i kiszkowatą łazienkę. Z kolei w pierwszym sypialnie na górze mają gorszy rozkład, łazienka jest mniejsza i garderoba gorzej usytuowana.

W ogóle to w pierwszym wywaliłabym na parterze kotłownię gdzie indziej, bo to miejsce jest idealne na gabinet.

05.11.2012-05.05.2013: 65 kg->53 kg, BMI 23.9->19.5, r. 40/42->34/36.
Czw Mar 09, 2006 14:55 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
gopacz
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 11 Gru 2004
Skad: Toronto

Post Odpowiedz z cytatem
ja sie wypowiem zupelnie niefachowo. Podoba mi sie bardziej drugi, chociaz razi mnie tam troche ten garaz

Prevention is better than cure.
Czw Mar 09, 2006 22:03 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
ewcia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 18 Paz 2002
Skad: Puławy/Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
trudny wybór

jak dla mnie w obu są za małe kuchnie

ale w pierwszym jest spiżarnia co dla mnie jest plusem
w drugim podoba mi sie miejsce na stól i usytuowanie kominka, za to w pierwszym nie bardzo widzęmiejsce na dogodne ustawienie telewizora

z drugim fajnie jest to ze dom jest połaczony z garazem do ktorego jest wejscie z domu nierzucające sie w oczy

chyba wybrałabym drugi

Czw Mar 09, 2006 22:29 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Agakakaka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 17 Gru 2003
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Ana, nie mam zbyt czasu żeby wnikliwie oglądać, ale po pobieżnej analizie oba sa funkcjonalnie bardzo dobre i forma architektoniczna bardzo dobra. Świetne proporcje brył, proste i ładne.

Jesli nie mozecie się zdecydować, to jak bedziecie mieli działakę daj znać, to Ci powiem który lepiej ustawny na działce i jak sie lepiej wkomponuje w strony swiata, bo z uwagi na rózne rozwiązania planów, przy tej samej orintacji jeden moze wypaść lepiej, a drugi gorzej. No i ze względów ekonomicznych lepsza bardziej zwarta bryła, czyli wyższy, a mniej rozłożysty w rzucie bez dobudówek.

To tak na szybko. Mamy podobny gust Smile

Czw Mar 09, 2006 22:38 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Ana
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Bardzo, bardzo dziękuję za wszystkie opinie i uwagi! rza - są niesamowicie pomocne!

To może napiszę, czym się kieruję przy wyborze projektów i co musi, a czego nie musi mieć mój dom. Otóż:
- ma być parter + zagospodarowane poddasze;
- w miarę prosta konstrukcja dachu (względy ekonomiczne);
- ważniejsze jest dla mnie rozplanowanie parteru niż poddasza, bo pomieszczenia na parterze są bardziej urozmaicone i powinny być jakoś sensownie względem siebie poukładane, rzut poddasza jest nieco drugoplanowy, bo tam tylko sypialnie, więc nie jest dla mnie najważniejsze, jak są porozmieszczane (jednak fajnie, acz niekoniecznie, gdyby się tam gdziś znalazła garderoba), z pomieszczeń na górze najwięcej wagi przywiązuję do łazienki;
- łazienki: ta parterowa jest mniej ważna, bo to będzie tylko taka łazienka "gościnna", tuzież miejsce, gdzie się na chwilę wpada umyć ręce lub skorzystać z toalety - powinna być nie za duża, ma się tam zmieścić kabina prysznicowa, wc i umywalka; łazienka na górze powinna być spora, ma tam wejść: kabina prysznicowa, wanna, wc, bidet, najlepiej 2 umywalki; dobrze, jeśli jest okno;
- kuchnia - szukam takiej nie mniejszej niż 10m2 - czy to jeszcze za mała powierzchnia? (moja obecna ma ok. 8m2, ale jest całkiem nieustawna - właściwie tylko na 1 ze ścian można coś postawić...). Wyjątkowo podobają mi się kuchnie jasne, najlepiej z 2 oknami, choć nie jest to warunek konieczny; kuchnia nie może stanowić jednego ciągu z salonem, powinna być jakoś odgrodzona, choć niekoniecznie definitywnie (dlatego w "domku pod pistacją" dałbym sobie rozsuwane drzwi między kuchnią a salonem);
- przestrzeń jadalna - powinna być - najlepiej zintegrowana z salonem, nie z kuchnią; na obu projektach mi odpowiada sposób jej wygospodarowania;
- co do salonu - tv nie posiadam i raczej nie planuję, więc brak miejsca na kino domowe mi w ogóle nie przeszkadza (nawet, gdybym miała kiedyś telewizor, to nie będzie na 100% stał w salonie);'
- a! jeszcze ma być garaż; w projekcie "pod pistacją" jest do dodania (w aneksie, którego jezcze, niestety, nie widziałam), więc to pewnie jeszcze nieco skomplikuje bryłę...

Żyłka, zamawiania projektu indywidualnego chciałabym uniknąć, bo jednak tanie to nie jest...

Zastanawiam się też nad podpiwniczeniem (namawiają mnie do tego rodzice), ale osobiście jakoś nie widzę jego sensu za bardzo... chyba że jakieś częściowe, bo takiej byczej piwnicy na pewno nigdy nie wykorzystam, tylko kurz i syf będzie się tam zbierał (widzę to w domu rodziców właśnie...).
Pia Mar 10, 2006 08:07 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Amelia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 02 Wrz 2004

Post Odpowiedz z cytatem
mnie chyba jednak też 2 bardziej sie podoba smile.gif
Pia Mar 10, 2006 11:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
ewcia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 18 Paz 2002
Skad: Puławy/Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
z ta kuchnią to matraż metrażem

ale w proponowanym przez obu projektantów ustawieniem w kuchni to bardzo mało jest blatu roboczego

no chyba ze zrezygnujesz ze stołu w kuchni

Pia Mar 10, 2006 12:08 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Lambli@
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 22 Mar 2005

Post Odpowiedz z cytatem
jestem za projektem numer 2

Pia Mar 10, 2006 15:01 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
Ana
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
ewcia napisala:
no chyba ze zrezygnujesz ze stołu w kuchni

W zasadzie chyba mogłabym zrezygnować, skoro jest część jadalna gdzie indziej... scratch
Pia Mar 10, 2006 15:04 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
MadziaS
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 31 Maj 2002
Skad: WN

Post Odpowiedz z cytatem
na pewno nie zrezygnowałabym z dużej piwnicy

można w niej urządzić pralniosuszarnię, spiżarkę, narciarnię wink.gif przechowalnię rowerów itd.

warsztat dla majsterklepek (mój tata ma np. takowy o pow. kilkudziesięciu metrów, ku niezadowoleniu mojej mamy wink.gif )
Pia Mar 10, 2006 16:09 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
justyna
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 13 Gru 2004
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Zdecydowanie pierwszy,jest bardziej przytulny

Sob Mar 11, 2006 13:38 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
nalle
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Lip 2003
Skad: znad głupiej baby

Post Odpowiedz z cytatem
ewcia napisala:
jak dla mnie w obu są za małe kuchnie

jak dla mnie tez
chociaz w pierwszym plusem jest spizarnia ale w srednim miejscu bo zapewne wymaga zrobienia w rogu takiej "budki" w kacie pomieszczenia

i garderoby w obu sa male
chociaz nie wiem co zamierzacie w nich trzymac (czy tylko rzeczy sezonowe, czy traktowac jako szafe glowna)
u mnie garderoba ma 6 m (szafa glowna + rzeczy sezonowe) i gdybym tylko miala jak to bym ja powiekszyla

w pistacjach troche mi nie lezy ten stol jadalniany: tak na linii frontu pomiedzy kuchnia a salonem i tuz obok wyjscia na taras

gdybym miala wybor z tych dwoch to wybralabym jednak nenufary. na upartego spizarnie ulokowalabym w malej garderobie na dole (nr 5) no i z gory wiadomo gdzie jest garaz i jak to wyglada

MOJE ALLEGRO
Nie Mar 12, 2006 10:05 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Madi
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 10 Lut 2005
Skad: Warszawa/Biała Podlaska

Post Odpowiedz z cytatem
A ja sama nie wiem... z zewnątrz bardziej podoba mi sie dom w nenufarach 2, ale jeśli chodzi o rozplanowanie pomieszczeń to jestem za wersją pierwszą. Wydaje mi się, że jest przytulniejsza i lepiej rozplanowana.
Czw Mar 16, 2006 17:13 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Elizab
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 08 Kwi 2006

Post Re: 2 domki do oceny Odpowiedz z cytatem
Ana napisala:
Jak Wam się podobają te domki, głównie pod względem ich funkcjonalności? Który bardziej? Jakie widzicie w nich ewentualne niedociągnięcia czy wady?

http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m429c3e4e9158f

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m42662753c7785

MNIE PODOBA SIę TEN DRUGI. JEśLI MASZ AUTO TO NIE BęDZIESZ MUSIAłA SPECJALNIE BUDOWAć GARAżU A TO JEST WąZNE (KOLEJNE POZWOLENIA NO I COROCZNY PODATEK). DOBRZE żE MA ODDZIELNą KOTłOWNIE.

Wto Maj 09, 2006 13:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
lizka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 11 Sty 2004
Skad: Katowice

Post Odpowiedz z cytatem
dlamnie zaden z tych
do kazdego mam zbyt duze zastrzezenia..
z zewnatrz okraczej nr 1 - jednak zaden srodek nie spelnia moich oczekiwan..
Wto Maj 09, 2006 20:08 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
katna
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 17 Mar 2006

Post Odpowiedz z cytatem
DLA MNIE TEZ ZADEN... JA UWIELBIAM DOMKI PARTEROWE Smile
Sro Maj 10, 2006 08:02 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kajtek
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 22 Lis 2005
Skad: ul. Błotna adres zachlapany

Post Odpowiedz z cytatem
mnie bardziej podoba sie 1
Sro Maj 10, 2006 08:42 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
madzik
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Gru 2003
Skad: Kraków

Post Odpowiedz z cytatem
Ana a jaka jest wasza decyzja??
Pia Maj 12, 2006 11:12 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach