Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Jaki kolor do przedpokoju??
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Jaki kolor do przedpokoju??
Autor Wiadomosc
Xenia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 26 Sie 2004
Skad: 51°N 17°E

Post Jaki kolor do przedpokoju?? Odpowiedz z cytatem
Babki doradźcie.

To fragment przedpokoju:

Będzie jeszcze szafa, również w kolorze calvadosu, z drzwiami przesuwnymi lustrzanymi.

Przedpokój nie jest duży, a z racji tego, że kolor drzwi jest dość ciemny, chciałabym rzucić na ściany jakiś pastelowy jasny kolor, najlepiej z ciepłych odcieni.

Jaki kolor ścian wybrać???
pomocy

Sro Mar 22, 2006 21:42 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Arwena
Adminka
Adminka

Dolaczyla: 06 Cze 2002
Skad: KrakĂłw

Post Odpowiedz z cytatem
A jakie będą kolory w innych pomieszczeniach? Chcesz mieć każdy pokój inny?

(Od razu powiem, że namawiałabym Cię do jednego koloru w całym mieszkaniu wink.gif )

05.11.2012-05.05.2013: 65 kg->53 kg, BMI 23.9->19.5, r. 40/42->34/36.
Czw Mar 23, 2006 08:56 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
boozena
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 23 Lut 2005
Skad: Łódź

Post Odpowiedz z cytatem
Ja lubie ciepłe kolorki. Polecałabym raczej cos jasnego dla kontrastu. Z Calvadosem pięknie komponuje się wanilia.
Ostatno ogladałam Decorala:
- pastelowy miodowy
- piasek pustyni (będę mieć w kuchni)
- narcyz.

Oj ciężko z wyborem koloru. Ja bede mieć jasne podłogi, drzwi i mebelki w przedpokoju więc ściany malujemy na jasny pomarańczowy.

Pozdrawiam
Bozena
Czw Mar 23, 2006 09:52 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Xenia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Jeden kolor w mieszkaniu odpada niestety.
W salonie (+ aneks kuchenny) planujemy jasną zieleń (DULUX - Trawa morska), w sypialni najprawdopodobniej będzie żółty (DULUX- Słoneczny pocałunek), w II pokoju jeszcze nie wiem, ale chyba coś w stylu kawa z mlekiem, albo cappucino scratch

Bożeno pomysł z wanilią bardzo mi się podoba.
Nawet sobie to wyobraziłam.
Dzięki, będę mysleć wink.gif

Czw Mar 23, 2006 11:06 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Emilk@
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 18 Mar 2005

Post Odpowiedz z cytatem
mleczny pomarancz (czyli oastel, nie zarówka)
delikatny wrzos (jagoda)
jasna oliwka
Czw Mar 23, 2006 14:02 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Alma
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 07 Lis 2003
Skad: z cieplego kraju

Post Odpowiedz z cytatem
Xeniu, ja tez stawiam na odcienie wanilii.

U mnie w calym domu kremowo-waniliowo smile.gif Bardzo lubie ten neutralny i cieply kolor.

Czw Mar 23, 2006 17:52 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
nata
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 11 Sie 2005
Skad: Białystok

Post Odpowiedz z cytatem
W przedpokoju i otwartej na niego kuchni mam lososiowy z Dekorala, piasek pustyni w duzym pokoju i "gabinecie", a eukaliptusowy w sypialni smile.gif
Pia Mar 24, 2006 17:23 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Madi
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 10 Lut 2005
Skad: Warszawa/Biała Podlaska

Post Odpowiedz z cytatem
Może i waniliowy ładnie by sie komponował z tym Calvadosem, ale jak dla mnie nie sprawdzi się w przedpokoju - za jasny. Przedpokój stanowi zazwyczaj główny ciąg komunikacyjny mieszkania, a co za tym idzie jest często uczęszczany, więc o zabrudzenia nietrudno... dlatego stawiałabym raczej na morelowy smile.gif
Sob Mar 25, 2006 00:36 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
anki
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 16 Lut 2003
Skad: Sthlm

Post Odpowiedz z cytatem
Zgadzam sie z Arwena - dobrze by bylo pomalowac cale mieszkanie na ten sam kolo, albo chociaz skupic sie na tej samej tonacji.
Morela moze i bylaby praktyczna w przedpokoju, ale kwestia jej estetyki poddalabym dyskusji o gustach.
Osobiscie uwazam, ze wieloznaczne "morele", podobnie jak "lososie" to dosc trudne, wrecz niewdzieczne we wspolpracy kolory. Morela moze dobrze wygladac z calvadosem, owszem, ale sama w sobie jest na tyle bezplciowa, ze nalezaloby ten duet zaostrzyc zdecydowanym stylem - staronagielskich bibliotek pelnych bibelotow, dla ktorych bedzie tylko tlem, albo efektownym brzydactwem lat 40 i 50. Mysle, ze na tak malej powierzchni nie bedzie na to miejsca.
Na zdjeciu nie widac, czy przedpokoj jest duzy, ale chyba nie ma tam za wiele do malowania? Slabo tez pewnie ze swiatlem? W sztucznym swietle morela czesto daje efekt a la reformy. To juz lepsza wanilia, byle nie za zolta.
Moim zdaniem potrzeba czegos bardziej neutralnego - tla dla drzwi i podlogi, bo tego jest tu najwiecej. Jesli wanilia to bardzo, bardzo jasna. Albo lekko szary/ cieplo szary, ale niezbyt nasycony kolor, ktory podkreslilby kolor drewna. Ewentualna niepraktycznosc rozwiazuje sie rodzajem farby.
Chociaz to tez pewnie kwestia podejscia - ja nie lubie zbyt praktycznych mieszkan. Za to funkcjonalne uwielbiam Smile

A podstawa i tak bedzie oswietlenie przedpokoju.

Sob Mar 25, 2006 11:02 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Lambli@
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 22 Mar 2005

Post Odpowiedz z cytatem
Jeśli przedpokój jest jasny można wybrać ciemnijszy kolor, a
jeśli jest ciemny to jakiś jasny, żeby rozjaśnić pomieszczenie

Sob Mar 25, 2006 14:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
Emilk@
Rozkręca się
Rozkręca się

Post Odpowiedz z cytatem
a moze cos bardziej oryginalnego?

stawiałabym na relief (tynk strukturalny) pociagniety metalicznym werniksem - złotym lub miedzianym...
bedzie łądnie odbijac swiatlo
Sob Mar 25, 2006 14:54 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Emilk@
Rozkręca się
Rozkręca się

Post Odpowiedz z cytatem
www.fox-dekorator.pl

polecam - duzo pomyslow
Sob Mar 25, 2006 14:57 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Xenia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
anki przedpokój jest rzeczywiście nie zbyt duży.
W zasadzie będzie tylko jedna duża ściana do pomalowania, a tak poza tym to pasek między drzwiami i mały kąt.

Po namyśle wybraliśmy z mężem kolor zbliżony trochę do wanilii, trochę do morelii, taki pośredni można powiedzieć.
Wybraliśmy Dulux Kolory Świata - Pastelowa orchidea.

Sob Mar 25, 2006 19:41 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Adka
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 02 Lip 2003
Skad: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
pastelowa orchidea, moim zdaniem, raczej nie ma nic z moreli - bardzo lubię ten kolor duluxa Cool

Pon Mar 27, 2006 09:03 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Xenia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Adka napisala:
pastelowa orchidea, moim zdaniem, raczej nie ma nic z moreli - bardzo lubię ten kolor duluxa Cool

Być może i nie ma wink.gif
To była tylko moja subiektywna ocena cool.gif

Pon Mar 27, 2006 10:44 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Agnicha
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 03 Mar 2006
Skad: Szczecin

Post Odpowiedz z cytatem
Dziewczyny czemu rozważacie tylko duluxa????

Ja mam złe doświadczenia z duluxem. Nie wiem czy poinformował Was ktoś o tym ale duluxem nie maluje się ściany gipsowej nawet pomalowanej gruntem - ja o tym nie wiedziałam i po pomalowaniu dulux pięknie odpadł mi od ściany jak tapeta poprostu jedną taflą Twisted Evil Dopiero po fakcie pan w sklepie osiedlowym ( kupowałam duluxa w markecie budowlanym)oswiecił mnie że przed malowaniem duluxem trzeba położyc najtańsza podkładówke czyli zwykła farbe najlepiej białą.
Xenia - widze że u Ciebie taka włąsnie opcja ma miejsce bo masz mieszkanko nóweczke jeszcze ścian nie malowałaś.
Polecam wszystkim zapytajcie kogos sprawdzonego o to żeby nie było takich problemów jak u mnie.

Awracając do mojego malowania duluxem - w związku z tym że na opakowaniach tej farby nie ma wzmianki o tym ze świeżą ściane trzeba malowac podkładówka złozyłam reklamacje i ja przyjeli. Więc coś w tym jest.
Pozdrawiam
Pon Mar 27, 2006 11:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Adka
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 02 Lip 2003
Skad: Wrocław

Post Odpowiedz z cytatem
aaa, chyba że tak - myślałam, że to sprzedawca chcąc doradzić niezdecydowanej klientce wink.gif powiedział, że ta farba ma coś z jednego i drugiego koloru.

Gdybyście chcieli zobaczyć jak wygląda na ścianie, zapraszam serdecznie smile.gif

Pon Mar 27, 2006 11:19 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Xenia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Agnicha dlaczego Dulux??
Z prostej przyczyny: bo akurat ich kolory podeszły mi najbardziej wink.gif

A co do ścian, to owszem wiem, że nie warto gruntować ich lepszym podkładem, np. chociażby Dulux, bo potem jest problem z wsiąkaniem farby.

My nie zamierzamy gruntować ścian, bo zostały one wcześniej pociągnięte właśnie białą farbą.

Znajomy już malował i jest wszystko ok.

Tak więc nie panikuję wink.gif

Adka napisala:

Gdybyście chcieli zobaczyć jak wygląda na ścianie, zapraszam serdecznie smile.gif

Dzięki za zaproszenie, ale już się zdecydowaliśmy i zdaje się, że decyzja jest jakby nieodwołalna lol.gif wink.gif

Pon Mar 27, 2006 11:19 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
maarthaa
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 16 Wrz 2002

Post Odpowiedz z cytatem
ja malowałam swój wiatrołap duluxem właśnie na gipsie, wcześniej zagruntowanym - nie miałam i nie mam żadnych problemów i kolor wygląda pięknie smile.gif

w ogóle większość domu mam pomalowane duluxem i jest ok

jeden pokój malowałam dekoralem akrylit w - wydaje mi się że troche lepiej kryje ale za to ma nieco inną gamę kolorów

a pastelową orchideą mam pomalowany salon - wydaje mi się, że świetle dziennym ten kolor ma bardziej żółty odcień, a przy sztucznym bardziej wpada w beż
Pon Mar 27, 2006 19:17 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Adres AIM Numer ICQ
karina
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 15 Sty 2003
Skad: Szczecin

Post Odpowiedz z cytatem
Xeniu zaintrygowałaś mnie kolorem "TRAWA MORSKA" w salonie
jakie do tego planujesz dodatki,jaki kolor mebli???

Pon Mar 27, 2006 20:41 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach