Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Kredyt na remont domu

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Kredyt na remont domu
Autor Wiadomosc
boozena
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 23 Lut 2005
Skad: ŁódĽ

Post Kredyt na remont domu Odpowiedz z cytatem
Witam Szanowne Panie!!!

Jestem tu całkiem nowiu¶ka, a już zwracam się do was z moim problemem. Mam nadzieję, że wybaczycie.

Tak się nieszczęsliwie sklada, że jestem totalnym laikiem w sparwach finansowych (oczywi¶cie wstydzę się tego bardzo). Może kto¶ z was podpowie mi co¶ w poniżej opisanej sprawie.
Moim rodzice maj± duży dom. Zamierzamy z meżem wyremontować sobie jego piętro. Poszukujemy najlepszej oferty kredytowej. No i zaginęłam w g±szczu różnych możliwo¶ci. Kilka szczegółów:
- nieruchomo¶c jest własno¶ci± rodziców (warto¶ć szacujemy ok. 200 tys.)
- kredyt w wysoko¶ci ok. 60 tys. chcę wzi±ć ja
- nieuczciwie acz szczerze przyznaję, że czę¶ć tej kwoty chce przeznaczyc na wyposażenie domeczku.

Możę kto¶ z was orientuje się w sprawach finansowych i podpowie, który z banków ma najkorzystniejsz± ofertę na remont, no i który najbardziej łagodnie podchodzi do weryfikacji robót remontowych.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
Pozdrawia (zawstydzona jak nie wiem co)
Bożena
Sro Sty 18, 2006 13:01 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
magdap
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 30 Sty 2003
Skad: Poznań

Post Re: Kredyt na remont domu Odpowiedz z cytatem
boozena napisala:
Witam Szanowne Panie!!!

Jestem tu całkiem nowiu¶ka, a już zwracam się do was z moim problemem. Mam nadzieję, że wybaczycie.

Tak się nieszczęsliwie sklada, że jestem totalnym laikiem w sparwach finansowych (oczywi¶cie wstydzę się tego bardzo). Może kto¶ z was podpowie mi co¶ w poniżej opisanej sprawie.
Moim rodzice maj± duży dom. Zamierzamy z meżem wyremontować sobie jego piętro. Poszukujemy najlepszej oferty kredytowej. No i zaginęłam w g±szczu różnych możliwo¶ci. Kilka szczegółów:
- nieruchomo¶c jest własno¶ci± rodziców (warto¶ć szacujemy ok. 200 tys.)
- kredyt w wysoko¶ci ok. 60 tys. chcę wzi±ć ja
- nieuczciwie acz szczerze przyznaję, że czę¶ć tej kwoty chce przeznaczyc na wyposażenie domeczku.

Możę kto¶ z was orientuje się w sprawach finansowych i podpowie, który z banków ma najkorzystniejsz± ofertę na remont, no i który najbardziej łagodnie podchodzi do weryfikacji robót remontowych.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki
Pozdrawia (zawstydzona jak nie wiem co)
Bożena

jesli hipoteczny to musialabys wziac na spolke z ktoryms z twoich rodzicow, to na pewno
musisz miec jakies zabezpieczenie i nie sadze zeby ktos dal 60 tys. bez obciazenia hipoteki, ale nie znam sie az tak bardzo wiec moze ktos napisze wiecej smile.gif

Sro Sty 18, 2006 14:16 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
boozena
Cichutka
Cichutka

Post oczywi¶cie hipoteka Odpowiedz z cytatem
Oczywi¶cie kredyt będzie zabezpieczony hipotek± domu. W jednych bankach rodzice musz± byc współkredytobiorcami w innych musz± tylko wyrazić zgodę na obci±zenie hipoteki.

Pozdrawiam
Bożena
Sro Sty 18, 2006 19:04 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
barben
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 31 Mar 2004
Skad: Bytom

Post Odpowiedz z cytatem
Co do przeznaczenia kredytu, z tego co sie orientuje musisz wypelnic harmonogram prac remontowych z wyszczegolnieniem co bedziesz robic i orientacyjn± kwotę, tak abys sie zmiescila w kwocie kredytu o jaki sie ubiegasz, przykladowo:
- wymiana okien: 10000
- wymiana drzwi: 5000
- podłogi: 5000
itd...
S± tu wpisywane przyblizone kwoty i nikt ich nie sprawdza, bank jedynie przyjezdza na inspekcje i sprawdza postep robót (poniewaz zwykle kredytu udziela się w transzach, je¶li wykorzystasz pierwsz± transzę daj± Ci drug±), ale nie ż±daj± faktur. W zwi±zku z tym mysle ze nie bedziesz miala problemu z przeznaczeniem czesci kredytu na wyposazenie.
Fachowcy maj± różne cenniki, akurat mozesz miec tego droższego Smile

Czw Sty 19, 2006 15:19 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
boozena
Cichutka
Cichutka

Post Doradca finansowy Odpowiedz z cytatem
barben napisala:

Mój chyba będzie najdroższy w okolicy Wink
Wczoraj zdecydowałam się na wizytę u doradcy finansowego i to chyba była bardzo dobra decyzja. Poczułam sie po tej wizycie pewniej. Liczę, że zaproponuj± mi najkorzystniejszy kredyt.

Tak też rozpoczęło się moje raczkowanie na trudnym (można rzec minowym) polu spraw finansowych Embarassed

Pozdrawiam
Bożena
Pia Sty 20, 2006 08:47 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
barben
Zadomowiona
Zadomowiona

Post Re: Doradca finansowy Odpowiedz z cytatem
boozena napisala:
barben napisala:

Mój chyba będzie najdroższy w okolicy Wink
Wczoraj zdecydowałam się na wizytę u doradcy finansowego i to chyba była bardzo dobra decyzja. Poczułam sie po tej wizycie pewniej. Liczę, że zaproponuj± mi najkorzystniejszy kredyt.

Tak też rozpoczęło się moje raczkowanie na trudnym (można rzec minowym) polu spraw finansowych Embarassed

Pozdrawiam
Bożena

życzę powodzenia Smile

ja obecnie jestem w tym samym punkcie co Ty...aczkolwiek mam już wybrany bank Smile

Pia Sty 20, 2006 09:28 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
boozena
Cichutka
Cichutka

Post Re: Doradca finansowy Odpowiedz z cytatem
barben napisala:
życzę powodzenia Smile

ja obecnie jestem w tym samym punkcie co Ty...aczkolwiek mam już wybrany bank Smile

Remont w toku. Wypłacono nam pierwsza transzę kredytu. Jest zaciagnięty pod hipoteke mojego mieszkania na remont domu rodziców.
¦lę niskie pokłony doradcom finansowym. Warto skorzystać z takiej usługi.

No i proszę, pochwalę się, że znalazałm byka w przygotowanej umowie kredytowej. Czego to człowiek nie jest w stanie się nauczyć.

Pozdrawiam
Bożena
Sro Mar 22, 2006 14:10 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
barben
Zadomowiona
Zadomowiona

Post Odpowiedz z cytatem
gratulujęSmile
u mnie jeszcze rozpatruj± Smile wierzę, że bedzie dobrze

Sro Mar 22, 2006 14:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
boozena
Cichutka
Cichutka

Post Odpowiedz z cytatem
Oczywi¶cie, że będzie
Trzymam kciuki grin.gif
Sro Mar 22, 2006 14:42 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
barben
Zadomowiona
Zadomowiona

Post Odpowiedz z cytatem
boozena napisala:
Oczywi¶cie, że będzie
Trzymam kciuki grin.gif

a czy możesz zdradzić na jaki bank się zdecydowała¶? Smile

Sro Mar 22, 2006 14:49 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
asiaasia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 08 Lip 2005
Skad: Częstochowa

Post Odpowiedz z cytatem
Życzę powodzenia i dużo cierpliwo¶ci podczas remontu!

Moje zapiski...
Sro Mar 22, 2006 15:26 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
boozena
Cichutka
Cichutka

Post Odpowiedz z cytatem
barben napisala:
boozena napisala:
Oczywi¶cie, że będzie
Trzymam kciuki grin.gif

a czy możesz zdradzić na jaki bank się zdecydowała¶? Smile

To raczej bank mnie wybrał Wink MILLENIUM
Ze względu na to, że kredyt jest na remont domu - nie mojego, a hipotek± obciażone jest mieszkanie - moje, ciekko było znależĽ bank, który zgodziłby sie na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia.

Doradca finansowy wysyłał w moim imieniu zapytania, no i ww. bank zgodził się pozyczyć pieni±dze na takie przedsięwzięcie po najkorzystniejszych warunkach.

Pozdrawiam
BOŻENA
Sro Mar 22, 2006 18:16 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Patii91
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 02 Gru 2015

Post Odpowiedz z cytatem
Potrzebuje Waszej porady w kwestii karty kredytowej. Nigdy dot±d nie brałam żadnego kredytu i nie miałam kart kredytowych. Niedawno zmieniłam pracę i jestem na okresie próbnym, który wi±że się z niższymi zarobkami. Postanowiłam sobie dorabiać, ale nie mam regularnych wpłat i często moi klienci opłacaj± usługę tydzień lub dwa po jej wykonaniu i przez to wszystko zaczęło brakować mi pieniędzy. Nie chcę brać kredytu gotówkowego, bo nie potrzebuje jednorazowo dużej sumy pieniędzy, a potrzebuje co miesi±c małej sumy pieniędzy i dlatego pomy¶lałam o karcie kredytowej. My¶lałam o takiej http://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/karty-kredytowe/karta-kredytowa-1-2-3/karta-kredytowa-1-2-3.html , bo czytałam o niej sporo pozytywnych opinii. Czytałam też bardzo dokładnie ofertę dostępn± na tej stronie i wydaje mi sie być bardzo dobra. A Wy co o niej s±dzicie?
Wto Cze 07, 2016 11:00 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
rurkazkremem
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 20 Paz 2015

Post Odpowiedz z cytatem
A u mnie jest krótka piłka, nie mam pieniędzy - nie remontuje, składam, nie biorę kredytu. Ostatnio było u nas od¶wieżanie, musieli¶my je zrobić, bo pokój nie wygl±dał już ładnie i zamiast farb, które nie s± też tanie, kupili¶my takie tapety pokojowe: http://tapetuj.pl/category/tapety-do-pokoju Powiem szczerze, że to doskonałe rozwi±zanie. Łatwo co¶ na takiej tapecie zmyć, nie jak na farbie, a dobra farba też kosztuje i za 2 lata już nie wygl±da ciekawie!
Sro Cze 15, 2016 08:24 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Jeglones
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 01 Sie 2016

Post Odpowiedz z cytatem
Witam zastanawiam się czy można dostać kredyt na budowę hali przemysłowej ?? Jak myslicie? Bo chciałbym ruszyć z interesem.
Pon Sie 01, 2016 07:18 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
dancren1
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 01 Sie 2016

Post Odpowiedz z cytatem
Ja wzięłam kredyt na płytki opoczno black&white i nie żałuję. Dzięki temu mam fajne wnętrze.
Pon Sie 01, 2016 10:42 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
limcreative
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 21 Lip 2016
Skad: Bedford

Post Odpowiedz z cytatem
polecam wstrzymać się chwile z remontem i jednak odłożyć sobie potrzebną kwotę bo kredyty bardzo się ciągną .. sam mam i wiem jak to jest ;/

Pia Sie 05, 2016 09:17 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
mileniaa
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 14 Lut 2017

Post Odpowiedz z cytatem
Ja już od jakiegoś czasu przestałam korzystać z pomocy banku. Albo mi odmawiali albo po prostu raty spłaty były tak wysokie, że aż było to bezsensu. Już od dłuższego czasu korzystam z pomocy Kredyt1000. I jak do tej pory cieszę się, że to z nimi współpracuję a nie z bankiem. Dzięki tej firmie mogłam wyremontować łazienkę.
Wto Paz 30, 2018 18:41 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach