Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Montaz drzwi a reszta remontu
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Montaz drzwi a reszta remontu
Autor Wiadomosc
Ptysia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 06 Sie 2002
Skad: Wrocław

Post Montaz drzwi a reszta remontu Odpowiedz z cytatem
Jutro odbieramy mieszkanie i od razu chcielibysmy je wykanczac (kafle, malowanie, podlogi) ale tak pomyslelismy czy najpierw nie montuje sie drzwi? bo przeciez jak pomalujemy sciany to potem montujac oscieznice zasyfia nam te sciany Sad

ale na drzwi ktore chcemy trzeba czekac 5 tygodni Sad to nam wszystko by opoznilo a tego nie chcemy, i tak sie zastanawiam czy kupic inne drzwi dostepne na teraz czy malowac sciany a drzwi wstawic potem

Sro Sie 16, 2006 21:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
maarthaa
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 16 Wrz 2002

Post Odpowiedz z cytatem
Ptysia aż tak bardzo przy zakładaniu drzwi się nie syfi - przynajmniej u mnie panowie montażyści nie zasyfili a naprawde drobne zabrudzenia przejechałam pędzelkiem i nic nie widać

myśle, że oklejanie futryn jest bardziej uciążliwe ale to moje osobiste zdanie smile.gif
Sro Sie 16, 2006 21:55 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Adres AIM Numer ICQ
madzia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 26 Lis 2002
Skad: Wawa

Post Odpowiedz z cytatem
u mnie drzwi byly wstawione na koncu, wykonawcy uznali, ze tak bedzie najpraktyczniej
nic sie nie zasyfilo, tylko podloge mialam przykryta z grubsza folia

Sro Sie 16, 2006 22:01 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Madi
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 10 Lut 2005
Skad: Warszawa/Biała Podlaska

Post Odpowiedz z cytatem
U mnie najpierw drzwi były montowane, a wcześniej futryny, na których te drzwi były mocowane. I te futryny były troche wkuwanę w podłogę, więc odwotna kolejność (najpierw wykańczanie, potem montaż drzwi) nie sprawdziłaby się. Więc lepiej zrób rozeznanie czy dziura na drzwi odpowiada wysokości futryn.
Sro Sie 16, 2006 22:24 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Limeryk
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 19 Sie 2002
Skad: mielczanka

Post Odpowiedz z cytatem
Zależy od ościeżnic. Jak chcesz dać metalowe, to kolejność jest tylko jedna. Najpierw ościeżnice. Jak drewniane obojętnie. One są bez progów, przycięcie na wysokość otworu nie stanowi problemu. Reszta to wizualne sprawy. Jak najpierw położysz podłogi to ościeżnice będą na nic "stały". Jak odwrotnie, to podłga (deski, płytki, co tam planujesz) będzie docinane do ościeżnic na około. Byle najpierw dobrze wymierzyli pod te drzwi, żeby później się nie okazało, że tu pasuje podkuć mur, a tam dodać 5 cm.

Czw Sie 17, 2006 00:07 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
madzia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 26 Lis 2002
Skad: Wawa

Post Odpowiedz z cytatem
a now lasnie - ja mam drewniane oscieznice

Czw Sie 17, 2006 09:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
barben
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 31 Mar 2004
Skad: Bytom

Post Odpowiedz z cytatem
Limeryk napisala:
Jak drewniane obojętnie. One są bez progów, przycięcie na wysokość otworu nie stanowi problemu.

Też mam drewniane, tyle że jakoś klejone warstwowo i można je było przyciąć maksymalnie do 5 cm. Warto sprawdzić wysokość otworów drzwiowych, czy czasem nie trzeba będzie conieco podkuć

Czw Sie 17, 2006 12:48 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Arwena
Adminka
Adminka

Dolaczyla: 06 Cze 2002
Skad: KrakĂłw

Post Odpowiedz z cytatem
Limeryk napisala:
Zależy od ościeżnic. Jak chcesz dać metalowe, to kolejność jest tylko jedna. Najpierw ościeżnice. Jak drewniane obojętnie. One są bez progów, przycięcie na wysokość otworu nie stanowi problemu. Reszta to wizualne sprawy. Jak najpierw położysz podłogi to ościeżnice będą na nic "stały". Jak odwrotnie, to podłga (deski, płytki, co tam planujesz) będzie docinane do ościeżnic na około. Byle najpierw dobrze wymierzyli pod te drzwi, żeby później się nie okazało, że tu pasuje podkuć mur, a tam dodać 5 cm.

Święte słowa peace

05.11.2012-05.05.2013: 65 kg->53 kg, BMI 23.9->19.5, r. 40/42->34/36.
Czw Sie 17, 2006 15:21 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Limeryk
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
barben napisala:
Limeryk napisala:
Jak drewniane obojętnie. One są bez progów, przycięcie na wysokość otworu nie stanowi problemu.

Też mam drewniane, tyle że jakoś klejone warstwowo i można je było przyciąć maksymalnie do 5 cm. Warto sprawdzić wysokość otworów drzwiowych, czy czasem nie trzeba będzie conieco podkuć

Da się przyciąć więcej. I ościeżnice i drzwi. Choć fakt, że fabryczne wypełnienia mają tylko zazwyczaj na pięćdziesiąt kilka milimetrów. Ale to najlepiej ustalić z montażystami, oni wiedzą zazwyczaj ile mogą bezpiecznie ciąć, niekoniecznie idealnie z zaleceniami producenta.

Czw Sie 17, 2006 18:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Artemiz
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 16 Mar 2006
Skad: Warszawa

Post Re: Montaz drzwi a reszta remontu Odpowiedz z cytatem
Ptysia, drzwi montuje się na końcu
oczywiście pomiar jest na początku, aby ekipa wiediząła co i jak ma robić (byc moze trzeba poprawić otwory drzwiowe)
Dobra akipa montująca drzwi nie powinna nabrudzić
U mnie panowie spisali się bardzo dobrze Very Happy

Pia Sie 18, 2006 17:10 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Adka
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 02 Lip 2003

Post Odpowiedz z cytatem
a czy jest możliwa wymiana drzwi w mieszkaniu wykończonym - białych drzwi "spółdzielnianych", z metalowymi futrynami - tak aby nie uszkodzić podłóg i płytek - czy da się te futryny bezpiecznie "wyrwać" i wstawic nowe?

Pia Sie 25, 2006 10:09 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Limeryk
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
O dopiero teraz zobaczyłam Adka Twoje pytanie. Niestety nie da się. One nawet bywaja zalewane betonem, choć to różnie bywa.
Ale możesz wymienić drzwi (o ile futryny są równe w miarę, bo inaczej może być problem i często bywa głównie w blokach z lat 70. i 80. budowanych metodą znaną z Alternatywy4 Wink ). A ościeżnice wyczyścić i pomalować na jakiś niezwracający uwagi i pasujący kolor. Inna rzecz, to ościeżnice regulowane, do założenia na te które są. Zmniejszają szerokość drzwi o jeden rozmiar, czyli 10 cm. W związku z tym możliwe, że nie da się tego zrobić na przykład z drzwiami do WC, czy łazienki, gdzie często są drzwi szerokie na 60 cm. I mniejsze być nie mogą. No i one muszą mieć też kawałek ściany, na który "zajdą" poza starą ościeżnicą.
Możesz jeszcze możliwość założenia do nich zwykłych szerokich listw maskujących.
No albo poczekać do następnego poważnego remontu i wykuć te, ktróe są.

Nie Wrz 03, 2006 18:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Aka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 05 Lis 2003
Skad: nawet pekaes do nas dochodzi...

Post Odpowiedz z cytatem
Adka napisala:
a czy jest możliwa wymiana drzwi w mieszkaniu wykończonym - białych drzwi "spółdzielnianych", z metalowymi futrynami - tak aby nie uszkodzić podłóg i płytek - czy da się te futryny bezpiecznie "wyrwać" i wstawic nowe?

A u mnie się dało w miarę bez bólu.
Fakt, że ościeżnice metalowe były montowane w moim bloku jakieś 5 lat tamu więc może już inną metodą niż te w Alternatywach (swoją drogą, co za baran montuje jeszcze w nowych blokach takie ościeżnice Rolling Eyes ).
Minimalnie uszkodzony został parkiet na styku z futrynami. Przy cyklinowaniu podłogi spec pouzupelniał straty, resztę zasłoniły nowe ościeżnice.
Pon Wrz 04, 2006 09:52 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Adka
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 02 Lip 2003

Post Odpowiedz z cytatem
dzięki wielkie!
trochę mnie przeraża wizja totalnej demolki mieszkania (gdyby jednak okazało się, że futryny są zalewane betonem - czy da się to stwierdzić przed?)
muszę zmierzyć drzwi do łazienki - może uda się wersja z nakładaną ościeżnicą Idea

Wto Wrz 05, 2006 13:12 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Limeryk
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
Jak znajdziesz dobry sklep z ekipą montującą w miarę sprawną, to powiedzą Ci na miejscu w sklepie, bo powinni znać mniej więcej sytuację w blokach określonego właściciela z danego czasu budów Wink

W sumie jakby były w ścianach tych gipsowych... Bo jak trzeba je wycinać z muru, to takie kafelki na ścianach ciężko mogą mieć w okolicy.

W zasadzie to żeby powiedzieć cokolwiek na 100% to i tak musi to zobaczyć fachowiec.
A ja takim fachowcem nie jestem, ja ich wysyłałam jedynie gdzie trzeba Wink

Co do tego, kto to montuje w nowych mieszkaniach, to nie wiem, ale ja mam w całkiem niestarym domu, na własne życzenie. lol.gif Przeszkadzać zaczęło mi później Wink Ale nie za bardzo, pomalowałam na kolor ścian i nie rzucają się w oczy, drzwi wstawiłam maksymalnie proste i popularne, żeby nie zwracały uwagi. I da się żyć.

Wto Wrz 05, 2006 18:46 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Anonymous
Gosc

Post Pomocy! Odpowiedz z cytatem
Witam! Nurtuje mnie kilka pytań:
1. O co chodzi z ościeżnicami regulowanymi: o grubość ścany, czy szerokość otworu na drzwi? Mam zamiar kupiś ościeżnice Arcus firmy Classen, a grubość ścian... około 6-8 cm. Będą trochę grubsze, bo dojdzie tynk. No a jedna ściana nośna ma około 25 cm. Czy można zamontować ościeżnicę "na końcu" ściany (tzn. nie na cały otwór drzwiowy)?
2. Ościeżnica będzie z MDF (ewetualnie) z drewna i mam zamiar montować ją na gotowe (wyrównane i raz pomalowane) tynki. Potem tylko ostatnie malowanie. Czy to dobry pomysł?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Czw Wrz 28, 2006 20:01
maarthaa
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 16 Wrz 2002

Post Odpowiedz z cytatem
ościeżnice regulowane obejmują ścianę i chodzi o jej grubość, można regulować je w pewnym zakresie
http://www.classen.pl/www/pl/drzwi.php?id=7,33,707

ościeżnice proste tylko przylegają do muru, kupuje się je na określoną grubość ściany i nie mają możliwości regulacji
http://www.classen.pl/www/pl/drzwi.php?id=7,33,705

jeśli masz bardzo grubą ścianę to można zamontować ościeżnicę na "końcu ściany" ale uważam, że tak regulowana która obejmuje mur jest ładniejsza - ja mam taką ścianę w łazience

Czw Wrz 28, 2006 20:35 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Adres AIM Numer ICQ
Ptysia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
wczoraj w koncu zamowilismy drzwi Smile tylko trzeba dluuugo czekac Rolling Eyes co za czasy...

Pia Wrz 29, 2006 12:35 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
KasiaL
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 21 Cze 2002
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Ptysia napisala:
wczoraj w koncu zamowilismy drzwi Smile tylko trzeba dluuugo czekac Rolling Eyes co za czasy...

My 5 tygodni dostaliśmy termin chyba.

Jakie aspekty zachowa� kot�w sprawiaj�, �e ludzie si� do nich przywi�zuj�, pozostaje nadal niezbadane

Lubię mieć z rana umysł czysty, wieczorem mniejszą ostrość lubie
Pia Wrz 29, 2006 14:46 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Ptysia
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
my 6 Rolling Eyes ale moze beda wczesniej

Pia Wrz 29, 2006 15:36 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach