Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
Zaslony
Idz do strony 1, 2  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
Zaslony
Autor Wiadomosc
kasiek
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 11 Paz 2002

Post Zaslony Odpowiedz z cytatem
mam kilka pytan Smile

1. jak wymierzyc zaslony (dlugosc i szerokosc - ilosc materialu)
2. gdzie warto przejechac sie po materialy
3. gdzie kupowalyscie karnisze
4. czy da rade samemu zamontowac karnisze
5. mile widziane fotki fajnych zaslon

Czw Sie 17, 2006 11:43 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
weridiana
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 03 Lip 2002

Post Odpowiedz z cytatem
1. Kasiek to zależy jakie chcesz mieć - u nas np musza być takie na całą ścianę - więc zmierzyliśmy ścianę a Pani w sklepie pomogła nam dobrać odpowiednia szerokość - jeśli chodzi o wysokość to też zmierzyliśmy od podłogi do miejsca gdzie miał zawisnąć karnisz - pani dodała na założenie trochę.

2. My kupowaliśmy na Dobrej w Teppichlandzie, ale Gobo mówiła tez o Powsińskiej, że fajny sklep.

3. w LeroyMerlin Wink

4. tak - my sami montowaliśmy.

5. my akurat jesteśmy zwolennikami prostoty, szczególnie w formie Smile więc wszelkie lambrekiny i inne rzymksie rolety, draperie odpadają.

Czw Sie 17, 2006 12:34 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Fosia
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 04 Paz 2003
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Polecam sklep na Pulawskiej (vis a vis skretu do Geanta). Sa tam piekne tkaniny na okna.

Karnisze kupowalam w Opexie na Domaniewskiej, sa tam 2 stoiska, maja tez spory wybor tkanin.

Nam montowal pan u ktorego kupilam karnisze.

You'll never get to Heaven if you're scared of getting high ....

Ostatnio zmieniony przez Fosia dnia Wto Kwi 13, 2010 23:56, w calosci zmieniany 1 raz
Czw Sie 17, 2006 13:25 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
kasiek
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
odnosnie ostatniego Twojego punktu to u mnie tez odpadaja...

Czw Sie 17, 2006 13:27 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Anullos
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 04 Maj 2005
Skad: opolskie

Post Odpowiedz z cytatem
ale dla kogo nie odpadają to w poszukiwaniu inspiracji proponuje zamówić katalog:
http://www.countrycurtains.com/catalogrequest/catalogrequestmain.jsp

przysyłają oczywiście za free

Czw Sie 17, 2006 14:04 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer ICQ
Kaffi
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 16 Sie 2002
Skad: Piaseczno

Post Odpowiedz z cytatem
Też jestem na etapie zasłonek i firanek Smile. Wczoraj oglądałam w Praktikerze, materiały i karnisze, ale to na razie początek poszukiwań Smile. Na tę chwilę rezygnuję z drewnianych karniszy na rzecz metalowych. Co do firanek to zastanawiam się nad kreszem (coś czytałam już o nich na SB) - bardzo mi się podobają Smile.

Czw Sie 17, 2006 14:15 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
weridiana
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 03 Lip 2002

Post Odpowiedz z cytatem
ja mam kreszowe w sypialni - ładne są i łatwe w ... obsłudze Smile

Czw Sie 17, 2006 14:31 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kasiek
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
zastanawiam sie albo nad metalowym ikeowym karniszem albo linkowym

Czw Sie 17, 2006 16:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Madi
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 10 Lut 2005
Skad: Warszawa/Biała Podlaska

Post Odpowiedz z cytatem
1. Długość mierzyłam od karnisza i tak, żeby się kończyły ze 3 cm nad podłogą. Dodawałam też parę cm na tunel (bo firanki nasuwam bezpośrednio na karnisz, po jego uprzednim demontażu) i parę na założenie.
2. Materiały kupowałam w Ikei i Jysku.
3. w Leroy Merlin
4. Montowaliśmy sami
5. Fotek niestety nie posiadam sad.gif
Czw Sie 17, 2006 20:58 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
mka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 06 Gru 2002
Skad: 3miasto

Post Re: Zaslony Odpowiedz z cytatem
[quote="kasiek"]mam kilka pytan Smile

1. jak wymierzyc zaslony (dlugosc i szerokosc - ilosc materialu)
szerokosć
to zalezy jak chcesz miec powieszone- jesli tylko na zwykłych szelkach, albo na lince z metlowymi dziurkami

- to tyle ile szerokosć scianyz lekkim zapasem na ewentualne skurczenie-
jesli przyzywane na taśme to zalezy od stopnia zmarczenia sa tasmy ktorę amrszą tak,ze trzeba 2 razy tyle materiału co planowana szerokosc zasłony i takie co 1.5 raza
co do długosci to od wysokosci planowanego karnisza do podłogi plus zapas na podszycie i dobrze an ewntualne skurczenie
dodam,ze materiały sa albo szer. 130, 150 wtedy kupuje sie je na długosc pomieszenie x ilosc zasłon albo 250, 260 , 300 wtedy kupujesz ilosc rowną szerokosci okna, pomieszczenia czy jka chcesz x ilosc przymarszczenia 1,5 lub 2 razy

ostatnio takie rzeczy mi się podobają - łaczenie przejrzsytego z nie przejrzystym

tu zasłonki na linkach stalowych

Pia Sie 18, 2006 10:48 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Artemiz
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 16 Mar 2006

Post Odpowiedz z cytatem
Całkiem fajne zasłonki można kupić w supermarketach, typu OBI, Castorama, Praktiker - ceny przestepne a tkaniny niczego sobie Very Happy

Pia Sie 18, 2006 16:15 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
agri
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 26 Cze 2004
Skad: Śląsk

Post Odpowiedz z cytatem
Zamówiłam sobie katalog:)

Wto Sie 29, 2006 13:20 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora Numer ICQ
Kaffi
Zadomowiona
Zadomowiona

Post Odpowiedz z cytatem
Kasiek, i jak tam twoje zasłonki i firanki? Smile

nam się remont baaaardzo przedłużył, więc zakup firanek właśnie przede mną. jeśli chodzi o karnisze to ostatecznie zdecydowaliśmy się na aluminiowe, a w sypialni mamy roletę. Do końca tygodnia firanki muszą zawisnąć więc muszę jutro pobiegać po sklepach (póki mam urlop) i kupić. Nastawiłam się na kresz, ale pewnie obejrzę też z organzy i organtyny. czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi materiałami?

Okna mamy wymierzone, do odmierzonej długości chcę dodać w sumie ok. 20 cm - na podszycie z góry (tasiemka) i dołu. No i jeszcze muszę kupić jakieś zasłonki... Ale dzisiaj to mi się nie chce... Urlopowe lenistwo Wink.

Sro Sty 24, 2007 15:14 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
Marcia
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 05 Gru 2003
Skad: Białystok

Post Odpowiedz z cytatem
Dodam jeszcze jedna rade. Jezeli bediesz sama szyla, to warto przed szyciem wyprac material. Nie bedzie pozniej niemilych niespodzianek po praniu, w razie gdyby material sie znaczaco skurczyl.
Sro Sty 24, 2007 19:33 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Kaffi
Zadomowiona
Zadomowiona

Post Odpowiedz z cytatem
Kupiłam firanki i zasłonki grin.gif. Z kreszu smile.gif. I taśmę smile.gif
I zgodnie z radą uprałam smile.gif. A teraz jeszcze muszę zawieźć mamie do skrócenia, obszycia itp. A potem pozostanie tylko powiesić grin.gif.

Firanka jest w kolorze delikatnego ecru, przechodzącego w bardzo delikatny pomarańcz. A zasłonka jest złota przechodząca w rudy pomarańcz smile.gif. Mąż wybierał kolory lol.gif.

Wto Sty 30, 2007 23:03 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Adres AIM Numer ICQ
Marcia
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 05 Gru 2003
Skad: Białystok

Post Odpowiedz z cytatem
tez mam kreszowe, super sprawa, bo sie nic nie gniecie Smile
Ja mam firanki lekko kremowe, a zaslonki, ale nie takie uzytkowe, tylko ozdobne - wsciekle pomaranczowe Smile
Sro Sty 31, 2007 11:15 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Kacha
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 15 Lip 2002
Skad: okolice Wrocka

Post Odpowiedz z cytatem
karnisze kupowalam w castoramie Smile
tanie i fajowe, tzn tansze niz wszedzie. mam gorna rure sciagana, wiec nie musze stac godzine na krzesle przy wieszaniu firan Smile

Olka lat 14. Łatek lat 8. Mąż lat 41.
Czw Maj 24, 2007 20:57 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
knall
Zadomowiona
Zadomowiona

Dolaczyla: 04 Maj 2017

Post Odpowiedz z cytatem
Materiał na zasłony by układały się ładnie liczy się 3 krotność szerokości okna, karnisze kupisz na necie lub w markecie budowlanym a co do montażu to wszystko zależy od umiejętności. U mnie montuje mąż.

this contact form
Pia Maj 05, 2017 09:45 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
luti
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 03 Lip 2017

Post Odpowiedz z cytatem
Ja mam tylko zasłony na ozdobę, a na zasłonięcie okna mam żaluzję sprawdzają się najlepiej z tego co zauważyłam. Wtedy mogą mieć piękne kwiaty na parapecie.
Sro Lip 05, 2017 08:07 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Ewelutka
Cichutka
Cichutka

Dolaczyla: 27 Sty 2017

Post Odpowiedz z cytatem
A co sądzicie o pomyśle całkowitego zrezygnowania z zasłon na rzecz rolet? Pomyślałam,że zamontuję w sypialni tylko rolety rzymskie, duże i solidne z http://roletyplus.pl Jak to u Was wygląda? Miał ktoś takie rolety? Jeśli tak to jak je łączycie? Z zasłonami czy firankami?
Wto Lip 18, 2017 07:56 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Dom jest do mieszkania...!!! ;) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony 1, 2  Nastepna
Strona 1 z 2

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach