Forum SameBaby.com Strona Glówna
RejestracjaSzukajFAQUzytkownicyGrupyZaloguj
PCO
Idz do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastepna

Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Zdrowie i Uroda Zobacz poprzedni temat
Zobacz nastepny temat
PCO
Autor Wiadomosc
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 11 Sty 2005

Post Odpowiedz z cytatem
Klaudynko, o ile wiem badania hormonów robi się w 4-6 dniu cyklu. Jeśli parę dni po badaniach dostałaś @ znaczy, że to nie mógł być 4-6 dzień cyklu Rolling Eyes Proponuję powtórzyć... wink.gif
Lekarz Ci nie powiedział kiedy powinnaś zrobić badania...? scratch To co to za lekarz...? scratch
Wto Sty 30, 2007 10:52 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Klaudynka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Dolaczyla: 07 Mar 2005
Skad: Częstochowa

Post Odpowiedz z cytatem
kasik31 napisala:
Klaudynko, o ile wiem badania hormonów robi się w 4-6 dniu cyklu. Jeśli parę dni po badaniach dostałaś @ znaczy, że to nie mógł być 4-6 dzień cyklu Rolling Eyes Proponuję powtórzyć... wink.gif
Lekarz Ci nie powiedział kiedy powinnaś zrobić badania...? scratch To co to za lekarz...? scratch

Babeczki,mowil,ale ze wzgledu na to ze u mnie nikgy nie wiadomo kiedy cos sie wydzarzy, kiedy beda te dni wiec powiedzial zebym zrobila bez tego...sugerujecie ze powinnam powtorzyc badanie?

"Boże,pozwól mi zaakceptować swoje cechy bez względu na to,jak bardzo są dobre"
Wto Sty 30, 2007 11:05 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Klaudynka napisala:
kasik31 napisala:

Babeczki,mowil,ale ze wzgledu na to ze u mnie nikgy nie wiadomo kiedy cos sie wydzarzy, kiedy beda te dni wiec powiedzial zebym zrobila bez tego...sugerujecie ze powinnam powtorzyc badanie?

A nie dał Ci nic na wywołanie? Luteiny na przykład?
Ja bym powtórzyła, poziomy hormonów są totalnie inne na początku i końcu cyklu.
Wto Sty 30, 2007 11:15 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Klaudynka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
kasik31 napisala:
Klaudynka napisala:
kasik31 napisala:

a tego to nie wiedzialam,moja wiedza w zakresie PCO nie jest jeszcze zbyt obszerna ale caly czas ja poglebiam...
w takim razie musze zobaczyc jak te hormony bede wygladaly w tych dniach cyklu co powinno sie je robic...tylko pytanie, za ile teraz bede miala "te dni" bo ostatnio sa z czestotliwoscia raz na 2 mies...

Wto Sty 30, 2007 11:19 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Klaudynka napisala:
kasik31 napisala:
Klaudynka napisala:
kasik31 napisala:

a tego to nie wiedzialam,moja wiedza w zakresie PCO nie jest jeszcze zbyt obszerna ale caly czas ja poglebiam...
w takim razie musze zobaczyc jak te hormony bede wygladaly w tych dniach cyklu co powinno sie je robic...tylko pytanie, za ile teraz bede miala "te dni" bo ostatnio sa z czestotliwoscia raz na 2 mies...

To i tak nieźle, ja, gdyby nie luteina, miałabym częstotliwość raz na pół roku (żeby tylko...) Evil or Very Mad

PS. Wejdź na forum Nasz Bocian, to kopalnia wiedzy na temat PCO i nie tylko... wink.gif
Wto Sty 30, 2007 11:23 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Anuska
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 26 Lut 2005
Skad: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
Klaudynko skoro nie masz regularnie okresu powinnas brac coś na wywołanie bo powinnas miec co miesiąc miesiączke.
Kasik- Ty tez masz pco??Udzielasz sie na Bocianie na Watku pcoowym?
Wto Sty 30, 2007 11:44 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Anuska napisala:
Klaudynko skoro nie masz regularnie okresu powinnas brac coś na wywołanie bo powinnas miec co miesiąc miesiączke.

yes

Anuska napisala:
Kasik- Ty tez masz pco??Udzielasz sie na Bocianie na Watku pcoowym

Ano. Tyle, że stwierdzone niedawno i na razie tylko usg, w poprzednim cyklu nie dałam rady iść na badania, pójdę w następnym... Rolling Eyes W bocianie napisałam chyba ze 2 posty, raczej czytam niż się wypowiadam, to naprawdę kopalnia wiedzy jest... Very Happy
Wto Sty 30, 2007 11:55 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
AgaP
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 09 Sie 2002

Post Odpowiedz z cytatem
LH i FSH do 4 dc, zdaje się, że estradiol też i kilka innych scratch

ale np. tarczyca, prolaktyna i dheas niezależnie od dnia cyklu

Wto Sty 30, 2007 12:13 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
AgaP
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
kasik31 napisala:

W bocianie napisałam chyba ze 2 posty, raczej czytam niż się wypowiadam, to naprawdę kopalnia wiedzy jest... Very Happy

a ja wolę forum ściśle pco-we
http://pco.enarea.com

Wto Sty 30, 2007 12:15 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
AgaP napisala:
LH i FSH do 4 dc, zdaje się, że estradiol też i kilka innych scratch

A mnie ginka kazała 4-6 dnia... scratch
To zrobię w czwartym Very Happy

AgaP napisala:
a ja wolę forum ściśle pco-we
http://pco.enarea.com

Byłam... jakoś bocian bardziej mi przypadł...
Wto Sty 30, 2007 12:17 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Anuska
Rozkręca się
Rozkręca się

Dolaczyla: 26 Lut 2005

Post Odpowiedz z cytatem
No kasik to ja tez sie czasem tam udzielam:) jakis czas tmu b czesto terazsporadycznie.Ale bociana na temat pco chyba juz calego przeczytalam-ale ja wiem o tym od 10 lat
Wto Sty 30, 2007 12:42 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Anuska napisala:
No kasik to ja tez sie czasem tam udzielam:) jakis czas tmu b czesto terazsporadycznie.Ale bociana na temat pco chyba juz calego przeczytalam-ale ja wiem o tym od 10 lat

Anuska, Ty tam jesteś jako Anuska 123?
Jeśli tak to... kciukasy trzymam za czwartek...
Wto Sty 30, 2007 12:51 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Klaudynka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Dzieki baby poczytam, a jesli chodzi o ta miesiaczke to jest strasznie pogmatwane bo raz mam dwa razy w miesiacu a nastepnym razem np 1 na 2 mies...zobaczymy. Zrobie kontrolne usg i jeszcze raz te hormonki i pojde do innego lekarza...

Wto Sty 30, 2007 12:58 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
Aka
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Dolaczyla: 05 Lis 2003
Skad: nawet pekaes do nas dochodzi...

Post Odpowiedz z cytatem
Klaudynka chyba jednak spróbuj z innym lekarzem.
Niech Ci przepisze coś na wywołanie i wtedy zrób badanie LH i FSH. I koniecznie USG.

Ja chyba trafiłam na jakiegos niesamowitego lekarza....
Tak jak Kasik miesiączki mam w zaniku. Od razu dał mi Duphaston na wywołanie a zaraz potem posłał na Karową na całodobowe badania w 4 i w 22 dniu cyklu.
Wto Sty 30, 2007 13:29 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email
Klaudynka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Aka napisala:
Niech Ci przepisze coś na wywołanie i wtedy zrób badanie LH i FSH. I koniecznie USG.

Tak jak Kasik miesiączki mam w zaniku. Od razu dał mi Duphaston na wywołanie a zaraz potem posłał na Karową na całodobowe badania w 4 i w 22 dniu cyklu.

Aka mialam robione 2 razy USG gin i dwoch roznych lekarzy. Teraz chce isc jeszcze do innego nic mu nie mowiac.Podobniez w Czestochowie jest klinika Św Łukasza (juz tam dzwonilam) i tam przyjmuja lekarze ze slaska i lodzi...i jest tam dokladna aparatura wiec jak tylko bede w domku wybiore sie tam na badania i wtedy bede myslec co dalej...

Wto Sty 30, 2007 13:53 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
kasik31
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
Klaudynka napisala:
Aka napisala:

Aka mialam robione 2 razy USG gin i dwoch roznych lekarzy. Teraz chce isc jeszcze do innego nic mu nie mowiac.Podobniez w Czestochowie jest klinika Św Łukasza (juz tam dzwonilam) i tam przyjmuja lekarze ze slaska i lodzi...i jest tam dokladna aparatura wiec jak tylko bede w domku wybiore sie tam na badania i wtedy bede myslec co dalej...

Ja bym wzięła te wyniki, które masz, po co robić kolejne usg jeśli dwa dotychczasowe wskazują na pco. Weź co masz, idź do innego doktora, zobacz co Ci powie, może zleci jakieś inne badania czy hormony w innym dniu cyklu, ale żeby nie zaczynał od początku bo to kolejny miesiąc bez leczenia będzie...
Wto Sty 30, 2007 18:18 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Klaudynka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
bylam ostatnio i innego ginekologa. Robila mi usg gin i wyraznie pokazala na usg co jest co. i na lewym jajniku mam komoreczki na obwodzie natomiast na prawym w caly swiat - sa wszedzie. ona powiedziala ze na podstawie tych wszystkich badan ktore mam nie mozna na 100% stwierdzic PCO. Powiedziala ze po hormonach powie mi cos wiecej. To ja juz sama nic nie wiem Sad

Zrobilam testosteron i progesteron i czekam teraz na wyniki.powiedziala ze bede musiala brac albo Diane35 albo Cilest zeby cos tam pobudzic... nie chcialabym,ale jak trzeba...zobaczymy jakie beda wyniki. JAkie sa normy...mozecie mi podac? bo zanim do niej pojde to bede sie stresowac co mi wyszlo...Prosze o jakies normy.

Czw Mar 22, 2007 19:57 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
AgaP
Baba na odwyk!
Baba na odwyk!

Post Odpowiedz z cytatem
przy pco stosowanie tabletek anty ma sens, gdy chce sie zatrzymac owulacje, zeby ci jajniki jeszcze bardziej nie obrastaly pecherzykami

nie mam przy sobie norm dla hormonow, poszukaj w necie, na pewno gdzies znajdizesz, np. na forum pco

Czw Mar 22, 2007 21:49 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Numer ICQ
Klaudynka
Poważnie uzależniona
Poważnie uzależniona

Post Odpowiedz z cytatem
wiec ja wygrzebę i odkopę...dziewczyny zaczynam probowac...zeby pozniej nie bylo za pozno. Zaczynam starania o maleństwo,oby sie udało...co prawda na razie to nie bedzie nagminne ze wzgledu na to ze jest jeszcze rok akademicki i z moim M dzieli mnie 200km ale powoli, powoli zaczynamy dzialac w tym kierunku...Trzymajcie kciuki.

Czw Maj 31, 2007 09:37 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora Numer ICQ
usmieszek
Gaduła
Gaduła

Dolaczyla: 21 Lip 2004
Skad: south

Post Odpowiedz z cytatem
trzymam kciuki! grin.gif
Czw Maj 31, 2007 21:59 Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Wyswietl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum SameBaby.com Strona Glówna » Zdrowie i Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idz do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastepna
Strona 4 z 6

Skocz do: 
Nie mozesz pisac nowych tematów
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postów
Nie mozesz usuwac swoich postów
Nie mozesz glosowac w ankietach